Luty 2017


22.02.2017

Metamorfoza przedszkola w Dobromierzu


Długo planowana, zapowiadana i realizowana, ale wreszcie jest! Przedszkole zaprojektowano i przemeblowano tak, by dzieci miały więcej przestrzeni w sali i miejsca do zabawy. Wszelkie prace remontowe wykonał pan woźny Wojciech Suder i to jemu należą się wielkie brawa.
Po pierwsze kolor
Rozmowy przeprowadzone z dziećmi przed rozpoczęciem remontu dostarczyły nam wiedzy, jakiego koloru ściany im się podobają. Tym razem wybór padł na błękitny
i pomarańczowy. Wybraliśmy farby satynowe, łatwe w aplikacji, gęste i co najważniejsze - zmywalne. Zestawienie kolorów okazało się trafione, a efekt w pełni nas zadowolił.
Ściany
Niepowtarzalnym i praktycznym rozwiązaniem okazał się dekoracyjny korek ścienny, którym wyłożono kącik zabawy oraz ścianę z galerią prac dzieci. Stanowi poza tym praktyczne rozwiązanie, gdyż korkowe okładziny ścienne poprawiają mikroklimat wnętrza, zmniejszają poziom hałasu oraz sprawiają, że ściany są bardziej ciepłe. To idealny rodzaj tablicy korkowej, na której dzieciaki chętnie eksponują swoje prace.
Meble
Niewątpliwie głównym akcentem sali stały się meble. Piękne, jasne i solidnie wykonane. Dzieciaki je uwielbiają. Znając ich oczekiwania zamówiliśmy stoliczek do kąciku relaksacyjnego, biblioteczkę na kółkach, regały z szufladami dla każdego dziecka, szafki podwieszane. Poza tym wymieniono biurko nauczyciela i biurko w kąciku informatycznym, ławki i krzesełka dzieci. Dzięki dużej ilości szuflad i półek utrzymanie porządku oraz segregowanie zabawek stało się o wiele prostsze.
Dodatki
Zakupiliśmy dywan, kanapę, listwy przypodłogowe. Planujemy założenie rolet okiennych. Zupełną nowością dla przedszkolaków jest tablica multimedialna, która pozwoli dzieciom poznać to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Służyć będzie do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, rozwijania spostrzegawczości, ćwiczeń pamięci, słuchu muzycznego i fonematycznego.
Co dalej?
Docelowo planujemy wprowadzić w naszym przedszkolu edukację daltońską, która polega na metodzie indywidualnej pracy uczniów. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu sali możliwe będzie wdrożenie elementów Planu Daltońskiego już w II semestrze. Będziemy uczyć dzieci większej odpowiedzialności, samodzielności i współpracy z każdą osobą.


Urszula Stanik

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Metamorfoza przedszkola
Start Dobromierz
Start Dobromierz

22.02.2017

NASI ABSOLWENCI

Przed sezonem 2016/2017 sympatyków naszej drużyny czekały niemałe zmiany. Zmiany w składzie zespołu oraz cel, który przyświecać miał zawodnikom w trakcie rozgrywek. Ubiegły sezon drużyna z Dobromierza zakończyła na IV miejscu rozgrywek IV Ligi Siatkówki Mężczyzn. To był nasz pierwszy rok i wspaniały sukces organizacyjno- sportowy. Dzięki naszym sponsorom oraz dodatkowemu wsparciu Gminy Kluczewsko udało nam się zrealizować nasze cele i zamierzenia.

Skład drużyny również przeszedł kilkukrotne rewolucje. Z przyczyn zawodowych odeszli nie wznowili treningów Przemysław Staszczyk, Sebastian Kłudziak, Łukasz Żydczyk, Piotr Kopera i Jarosław Pytka. Dodatkowo nasi zawodnicy kształcą się na studiach i kończą szkoły średnie, co znacząco wpływa na ich udział w meczach. W trakcie sezonu dołączyli do składu Rafał Wróblewski (zawodnik III-ligowej drużyny z Kamieńska), Adrian Zasada oraz Paweł Zalas oraz młodzi zawodnicy Paweł Kozielewski, Krystian Bąk, Sławomir Lipiński.

10 sierpnia 2017 r. dobromierscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu. A cel przed nimi postawiono jeden – zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w rundzie zasadniczej. Początek rundy wskazywał, że zadanie postawione przed zespołem może okazać się zbyt trudne do realizacji.

 

LUKS Start Dobromierz - LZS Górno 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 25:16)
LUKS Start Dobromierz - LKS Sparta Zagnańsk 1:3 (17:25, 25:21, 22:25, 22:25)
MSS Masłów - LUKS Start Dobromierz 2:3 (30:28, 15:25, 25:19, 22:25, 11:15)
LUKS Start Dobromierz - Volley Jędrzejów 3:2 (25:22, 34:36, 25:10, 19:25, 15:11)
Lerko Kielce 2 - LUKS Start Dobromierz 0:3 (19:25, 25:27, 23:25)
LZS Górno - LUKS Start Dobromierz 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
LKS Sparta Zagnańsk - LUKS Start Dobromierz 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)
LUKS Start Dobromierz - MSS Masłów 3:1 (17:25, 25:19, 25:14, 25:21)
Volley Jędrzejów - LUKS Start Dobromierz 0:3 (24:26, 20:25, 19:25)
LUKS Start Dobromierz - Lerko Kielce 2 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)


Po stratach punktowych w drugiej i trzeciej kolejce oraz spadku na ostatnie miejsce w tabeli, nie mieliśmy powodów do radości. Jednak wiara w sukces oraz praca na treningach przyniosła znaczą poprawę naszej gry i z 10 meczy w rundzie zasadniczej udało nam się ośmiokrotnie wygrać swoje spotkania co spowodowało, że wygraliśmy swoja grupę i awansowaliśmy do Final Four IV Ligi Siatkówki. Sukces ten otwiera nam realne możliwości do poprawienie ubiegłorocznego miejsca na zakończenie rozgrywek.

START Dobromierz: Łukasz Depta (kapitan), Arkadiusz Pakuła, Szymon Depta, Łukasz Staszczyk, Sebastian Kłudziak, Piotr Ogrodnik, Piotr Kopera, Jarosław Plaskacz, Przemysław Staszczyk, Andrzej Strychalski, Marcin Jaworski, Adam Chudy, Dawid Suder, Michał Piech, Łukasz Żydczyk, Konrad Depta, Adam Janik, Dariusz Zając, Adam Dzierzgwa, Jarosław Pytka, Rafał Wróblewski, Adrian Zasada, Paweł Kozielewski, Łukasz Adamski, Krystian Bąk, Konrad Kucharski, Paweł Zalas

Trener: Robert Dzierzgwa
Team Menager: Anna Dzierzgwa

Robert Dzierzgwa

 

Rekrutacja
Rekrutacja

21.02.2017

Rekrutacja dzieci do przedszkola

 

Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2017/18 rozpocznie się w Naszej Szkole od 01 marca 2017r.

Karty zgłoszenia dziecka do Publicznego Przedszkola w Dobromierzu dostępne są w Sekretariacie Zespołu lub można je pobrać bezpośrednio klikając poniższe linki. Wypełnione karty prosimy dostarczyć bezpośrednio do Sekretariatu w terminie do 31 marca. Listy zakwalifikowanych kandydatów zostaną podane do publicznej wiadomości 10 kwietnia 2017 roku.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci na cały etap edukacyjny. Rodzice dzieci już uczęszczających na kolejny rok wypełniają „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego". 

Dyrektor

 

[pobierz] 0.1 MB deklaracja-przyjecia-dziecka-do-przedszkola

Deklaracja zapisu dziecka do przedszkola

[pobierz] 0.1 MB deklaracja-kontynuacja-przedszkola

Deklaracja zapisu dziecka do przedszkola- kontynuacja

21.02.2017

Szanowni Państwo,

w związku z wdrażaniem reformy edukacji w dniach 20.02.2017 r. – 9.03.2017 r. odbędą się spotkania dla nauczycieli oraz rodziców uczniów świętokrzyskich szkół/placówek.

Podczas spotkań zostaną omówione tematy związane z wejściem w życie ustaw z dnia 14 grudnia 2016 – Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i wynikające z nich zadania dla organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, dyrektorów szkół i nauczycieli. Ponadto przedstawione zostaną informacje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

We wszystkich powiatach spotkania:

- dla NAUCZYCIELI rozpoczynają się o godzinie 14.00. Przy każdym z terminów spotkań znajduje się link do rejestracji dla nauczycieli.

- dla RODZICÓW rozpoczynają się o godzinie 16.00. Rodzice chcący wziąć udział w spotkaniach nie rejestrują się poprzez stronę internetową. Listy obecności będą dostępne na miejscu.

 

POWIAT WŁOSZCZOWSKI:

 

6 marca 2017 r.

godz. 14.00
Nauczyciele

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie
ul. Partyzantów 24

Zarejestruj się
godz. 16.00
Rodzice

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie
ul. Partyzantów 24

Dyrektor

 

21.02.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Żródło: www.wikipedia.pl

Konkurs
Konkurs

21.02.2017

Nasze sukcesy

 

Ogromny sukces uczennicy Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu Aleksandry Steczkowskiej w Konkursie Humanistycznym.
W czwartek 16.02.2017 roku grupa uczniów w składzie: Marcin Cecota, Jakub Szczukocki, Marta Ilnicka i Ola Steczkowska przystąpiła do II etapu KONKURSU HUMANISTYCZNEGO, który to corocznie jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jako jedyna szkoła w naszej Gminie przeszliśmy do etapu powiatowego, a Oli po czwartkowych zmaganiach udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu. Gratulujemy i życzymy tytułu laureata. Uczniów przygotowywały Panie Małgorzata Chlebosz i Ewa Bakalarz.

 

Dyrektor

 

10.02.2017

 

Trening Strzelecki

Dzięki uprzejmości Zarządu Związkowego Klubu Strzeleckiego z Warszawy, który nieodpłatnie wypożyczył sprzęt, w dniu 6 lutego 2017r. odbył się trening strzelecki w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Dobromierzu.
W treningu uczestniczyły harcerki i harcerze z Dobromierskiej Drużyny Harcerskiej "Buczyna".
Strzelaliśmy z sprężynowych karabinków pneumatycznych FWD kalibru 4,5mm wyposażonych w wyczynowe, tarczowe celowniki zwane diopterami.
Energia nadawana wystrzeliwanym pociskom nie przekracza 10 J ale precyzja działania tych urządzeń zapewnia dużą celność. Dwadzieścia lat temu, z ich pomocą wygrywano międzynarodowe zawody. Dziś są wspaniałą pomocą naukową w nawiązywaniu pierwszego kontaktu ze sportem strzeleckim.
Nasi harcerze przeszli szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i zasad posługiwania się karabinkami. Wykazali się dużą odpowiedzialnością i ostrożnością przy obchodzeniu się ze sprzętem. Na zakończenie zajęć uczestnicy uzyskali sprawność harcerską Młody Strzelec.

Maria Chrzanowska

10.02.2017

Smakowita zakończenie ferii zimowych

 

Zakończenie "wesołych ferii" w szkole w Dobromierzu było niezwykle smakowite. A to z powodu zajęć kulinarnych, w których bardzo aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy VIb. Dziewczynki przygotowały dla wszystkich uczestników obiad, w postaci klusek śląskich, szaszłyków i surówki. Natomiast chłopcy zajęli się deserem. Upiekli pyszny jabłecznik, którym poczęstowali dziewczyny. Wesoły śmiech i gwar roznosił się po całej szkole, a noski upudrowane mąką mówiły same za siebie. Spotkanie było również okazją do rozmów na temat właściwego zachowania przy stole i jakim zagrożeniem jest dla organizmu nadmierne spożywanie cukru.


T. Tańska, E. Bakalarz, J. Chuda

09.02.2016

Najmłodsi w Sali Zabaw


Już jutro kończą się ferie zimowe. W tym roku nauczyciele Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu zaoferowali uczniom wiele atrakcyjnych wyjazdów i zajęć. Najmłodsi z I i II grupy przedszkola oraz uczniowie klasy I wybrali się 9 lutego do FIGLORAJU w Przedborzu. Tę Salę Zabaw znali doskonale, ponieważ w grudniu otrzymali do niej specjalne zaproszenie od św. Mikołaja. Tam w miłej atmosferze spędzili radośnie czas, biorąc udział w aktywnej zabawie wśród kolorowych piłek, trampolin i zjeżdżalni. W odpowiednio dostosowanej do potrzeb dziecka sali mogli skakać, wspinać się, korzystać z mini pojazdów, zjeżdżać ze zjeżdżalni. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha. Poprzez zabawę dzieci rozwijały koordynację wzrokowo - ruchową
i sprawności motoryczne. Wspólna zabawa sprzyjała integracji społecznej wszystkich uczestników wycieczki. Czas spędzony w sali zabaw przyniósł wiele radości, o czym świadczyły bezustanne uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.


Wychowawcy

08.02.2017

Ferie na wesoło i sportowo

Kolejną propozycją feryjną dla naszych uczniów był wyjazd do Kielc.
Pierwszym naszym punktem postojowym był godzinny pobyt na Lodowisku Stadion. Dla niektórych był to pierwszy raz na łyżwach i nielada problemy z utrzymaniem równowagi. Pierwsze okrążenia były to duże zmagania uczniów z próbą utrzymania się na nogach, jazda przy bandzie, liczne upadki, ale oczywiście w miarę kontrolowane, które dla nikogo nie skończyły się źle. Wręcz przeciwnie, bo z każdą minutą jazda była płynniejsza i sprawiała uczniom wiele przyjemności. Dla większości uczniów jednak była to już kontynuacja nauki z poprzedniego roku i mówiąc językiem naszych uczniów łatwizna.
Następnie zdecydowaliśmy się na przerwę obiadową w McDonaldzie, tak aby nikomu nie zabrakło energii podczas kolejnego punktu naszej wycieczki, którym było oglądanie filmu.
Repertuar kina podczas ferii był bogaty, ale wybierając film mieliśmy wiele dylematów. Musieliśmy bowiem trafić w gusta dość zróżnicowanej grupy wycieczkowiczów tj. począwszy od III aż do VI klasy. Zdecydowaliśmy, że najlepszym wyborem będzie film ‘Sing’ i okazał się on strzałem w dziesiątkę. Uczniowie obejrzeli go z wielkim zaciekawieniem.
Przed obejrzeniem seansu filmowego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie
„W krainie niskich temperatur” zorganizowanym przez Energetyczne Centrum Nauki. Edukatorzy ECN przygotowali wyjątkowe półgodzinne spotkanie z nauką, którego bohaterami były efektowne substancje chemiczne. Animatorzy zabrali nas w zadziwiający, baśniowy świat niskich temperatur i suchego lodu. Opowiadali o zjawiskach takich jak interferencja światła, sublimacja oraz iryzacja.
Przy tej okazji, dziękujemy bardzo Panu Wójtowi Rafałowi Pałce za bezpłatne użyczenie autobusu szkolnego na wycieczkę. Dzięki temu koszty wycieczki nie były wysokie a uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z nowymi doświadczeniami, które przyniosły dużo uśmiechu na ich twarzach.

Małgorzata Ławińska, Maria Chrzanowska, Sebastian Olczyk

 

07.02.2017

Rodzice przedszkolaków spisali się na medal!


Wolny czas w ferie zimowe w II grupie przedszkola został wykorzystany bardzo pracowicie, ku pożytkowi najmłodszych. Pan woźny Wojciech Suder wykonał wszelkie prace remontowe, wymagające ogromnego nakładu pracy. Po gruntownym remoncie przyszedł czas na gruntowne porządki i tutaj z inicjatywą przybyli nasi niezawodni RODZICE. W środę grupa 6 mam (Katarzyna Gusta, Joanna Biało, Wioletta Gaj, Sylwia Szydłowska, Anna Ciszewska, Anna Kluska a także starsza siostra Julci Zuzanna Gaj) i wychowawczyni Pani Urszuli Stanik. Wspólnie udało się zagospodarować w sposób nowoczesny przestrzeń przedszkola: ustawić nowe meble i kąciki zabaw, wyczyścić i posegregować zabawki, usunąć zabrudzenia po malowaniu, wyprać dywan. Na koniec sala została przyozdobiona kolorowymi balonami. Teraz czekamy tyko na poniedziałkowy poranek, aby podziwiać radość dzieci.
Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zrozumienie, poświęcony czas i bezinteresowną pomoc. Stanowicie wzór dla innych, a efektywna współpraca szkoły z rodzicami zapewne przyniesie wymierne korzyści.

Dyrektor

Komunikat
Komunikat

31.01.2017

KOMUNIKAT!!

Przypominamy, że do 10 lutego należy dokonać wpłat:

  • za dowóz,
  • dożywianie:  19,20,
  • herbata: 2,50

Bardzo prosimy o terminowe uregulowanie należności.

Ewa Kruszyna

Ferie Zimowe
Ferie Zimowe

28.01.2017

ZAJĘCIA PODCZAS FERII 

 

Wyjazd na Pływalnię "Nemo"  Włoszczowa 30.01.2017  Beata Zięba, Joanna Piszczek 
 Biwak Harcerski  Dobromierz  06.02.2017  Maria Chrzanowska, Zdzisław Gacia
 Wyjazd na lodowisko oraz kino "Helios"  Kielce  08.02.2017  Małgorzata Ławińska, Sebastian Olczyk
 Warsztaty kulinarne  Dobromierz  09.01.2017  Teresa Tańska
 Wyjazd do sali zabaw  Przedbórz  09.01.2017  Urszula Stanik, Edyta Szymczyk
 Indywidualne zajęcia z nauczycielami Dobromierz  według ustaleń  Nauczyciele

 

 Dyrektor

Choinka Szkolna
Choinka Szkolna

28.01.2017

Choinka szkolna

 

Choinka szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży.
W tym roku choinka odbyła się w sobotę 28 stycznia. Od godziny 10 w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej bawili się najmłodsi. Podziwiać można było wspaniałe korowody dzieci w oryginalnych przebraniach bajkowych. Maluchy aktywnie uczestniczyli również w konkursach z nagrodami. O godzinie 14 sala wypełniła się starszymi miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Emocji było wiele, a dostarczał ich DJ Rafał. Wszystkim uczestnikom dopisywał znakomity humor i kondycja fizyczna. W trakcie zabawy dzieci i młodzież zajadali się słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Choinka szkolna była okazją do propagowania kulturalnego spędzania czasu wolnego.

Nauczyciele