Grudzień 2018


29.12.2018

Życzenia Noworoczne

 

Życzymy Wam, abyście w ten Nowy 2019 Rok weszli z radością w sercu.

Aby nigdy nie odstępowała Was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to,

że nie ma rzeczy niemożliwych.

Życzymy także wszechogarniającej miłości, zarówno od ludzi jak i do ludzi.

Aby otaczały Was osoby, które będą dla Waszym motorem do lepszego i sprawniejszego działania.

Wszystkiego co najlepsze, wszystkiego co najmilsze, co najwspanialsze i najukochańsze.

 

Szczęśliwego Nowego 2019 Roku :-) 

 

Dyrekcja

 

22.12.2018

Życzenia Świąteczne

Kochani Uczniowie, Absolwenci, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły.

.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi ten niezwykły, mogę powiedzieć – polski, jedyny w swoim rodzaju Wieczór Wigilijny. Wigilia zawsze była i nadal jest dla Polaków świętem szczególnym – nie tylko religijnym, nie tylko rodzinnym, ale też – zwłaszcza w latach niewoli, powstań narodowych, wojen – świętem wpisanym w tradycję narodową.

 

W Wigilijny Wieczór Polacy zawsze wspominają czas miniony, osoby, które odeszły, swoich bliskich. Łamiąc się białym opłatkiem z nadzieją spoglądają w przyszłość.

Boże Narodzenie to czas dla rodziny i bliskich. Podziękujmy tym, którym tak wiele zawdzięczamy – rodzicom, dziadkom, nauczycielom i opiekunom. Niech atmosfera miłości, której w szczególny sposób doświadczamy w tych dniach, emanuje na wszystkie środowiska Naszego życia, niech pomaga stwarzać klimat szacunku dla każdej osoby ludzkiej oraz umacnia miłość, która ma moc przemieniać człowieka i świat.

 

Myśląc o osobach bliskich, znajomych, współpracownikach i o całej Ojczyźnie wyśpiewajmy słowa starej polskiej kolędy
„…Podnieś rękę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą, W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą….”

 

Dyrekcja

20.12.2018

Cudny czar Świąt u Przedszkolaków :-)

 

W cudownym nastroju rozstalismy się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Były życzenia, opłatek, wspólne kolędowanie, a nawet niespodziewana wizyta ukochanego Mikołaja... Myślimy, że poniższe zdjęcia o wiele bardziej oddają nastrój niż nasz opis ... :-)

 

Urszula Stanik

19.12.2018

Mikołajkowe szaleństwa


W środę 19 grudnia dla klas Va, Vb, VI został zorganizowany wyjazd MIKOŁAJKOWY do Kielc. Uczniowie najpierw obejrzeli film pt.„Miśków 2-óch w Nowym Jorku ”. Następnie po zakupach w Centrum Handlowym i obiedzie udali się do Energetycznego Centrum Nauki, w którym całkowicie samodzielnie i w bezpieczny sposób mogły wyprodukować prąd, stworzyć obwód elektryczny, rozniecić płomień w wielkim kotle, wziąć udział w wyścigach z prądem czy poczuć na własnej skórze energię morskich fal. W centrum odbyły się również warsztaty, w czasie których każde dziecko wykonało bombkę wypełnioną sztucznym śniegiem, wyprodukowanym przez siebie. Ogromną frajdę dostarczył również Park Trampolin, gdzie dzieciaki miały możliwość skorzystania z aż 80 różnych trampolin i z zorganizowanych z ich udziałem atrakcji. Zmęczone, ale szczęśliwe z tak cudownie spędzonego dnia, w drodze powrotnej planowały już kolejny wyjazd.


Edytwa Szymczyk
Marcin Jajko
Sebastian Olczyk
Joanna Chuda

15.12.2018

Mali projektanci porcelanowych ozdób choinkowych

 

Jak oni pięknie pracują, jakie niepowtarzalne rękodzieła powstają, a przy tym wspaniała, cudna i świąteczna atmosfera. Czuć święta Narodzenia Bożego Dziecięcia. Razem z Panią Jolą dziękujemy za zaproszenie do wspólnej pracy przy ozdabianiu wykonanych porcelanowych prac..Okazuje się, że własnoręczne udekorowanie choinki jest dziecinnie proste! :-) Jednak należy pamiętać, że przy wzajemnej współptracy i wspóldziałaniu. :-)

Dyrektor

14.12.2018

Konkurs "Razem przeciwko AIDS"

 

1W dniu dzisiejszym w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,, Razem przeciwko AIDS", zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie. Udział uczennic naszej szkoły został doceniony w tym konkursie. Karolina Skwarek (III G) zajęła III miejsce, Julia Tatar oraz Natalia Turczyn (VIII b) otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy naszym uczennicom!

Teresa Tańska

13.12.2018

III miejsce siatkarek w Kluczewsku

 

W dniu 12 grudnia 2018 roku na Hali Sportowej w Kluczewsku odbył się XI Gwiazdkowy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. W zawodach udział wzięły 4 zespoły, które zagrały ze sobą systemem "każdy z każdym". Nasze siatkarki spisały się bardzo dobrze ostatecznie zajmując III miejsce. SP „Hubal” Dobromierz reprezentowały: Katarzyna Dębska, Sylwia Stepień, Magdalena Wyciszkiewicz, Karolina Skwarek, Julia Tatar, Olga Wasela, Angelika Kłudziak, Aleksandra Steczkowska oraz Zuzanna Gaj.

 

Wyniki spotkań naszego zespołu:

SP Dobromierz – SP Włoszczowa nr 2 – 2:1
SP Dobromierz – SP Włoszczowa nr 1 – 1:2
SP Dobromierz – SP Kluczewsko – 0:2

 

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Kluczewsko
2. SP Włoszczowa nr 1
3. SP Dobromierz
4. SP Włoszczowa nr 2

 

Marcin Jajko

 

13.12.2018

Nasi Absolwenci w Seceminie

 

9 grudnia 2018 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Seceminie rozegrany został Mikołajkowy Turniej Siatkarski. W turnieju udział wzięły drużyny: ZRYW Secemin, Koniecpol, Kuczków, Start Dobromierz i Oldboy's Secemin. Rozgrywki były toczone w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZRYW-u Secemin, drugą lokatę zajęła drużyna z Koniecpola a trzecie miejsce Team Kuczków.

O miejscach czwartym i piątym zdecydował ostatni mecz turnieju, w którym młoda drużyna z Dobromierza po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała starszy skład z Secemina. Rozgrywki przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze a kibice obecni na turnieju mogli podziwiać wiele siatkarskich wymian stojących na wysokim poziomie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników.

 

Więcej na: https://www.facebook.com/Zryw-Secemin-797583693721755/

12.12.2018

Konkursy przedmiotowe

 

Jesteśmy już po I etapie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Tak, jak co roku etap szkolny odbył się z różnych przedmiotów w listopadzie – zarówno w szkole podstawowej, jak i w klasie gimnazjalnej. Obecnie Kuratorium ogłasza wyniki z I etapu i właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że uczniowie z klasy VIII b naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu powiatowego z języka polskiego. Są to Marta Ilnicka, Aleksandra Steczkowska i Marcin Cecota. Przed nimi ogrom pracy bo w lutym powalczą o przejście na szczebel wojewódzki.

Życzymy im sukcesów i owocnej pracy.

 

Ewa Bakalarz

11.12.2018

Dzieci pracowały wspólnie z Rodzicami

 

Przedszkole w Dobromierzu od wielu lat zaprasza rodziców na zajęcia otwarte. Tym razem takie zajęcia odbyły się z inicjatywy rodziców, którzy zaproponowali wspólne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych. Spotkanie odbyło się 10 grudnia w ramach realizowanego projektu ,,Mamo, tato, babciu, dziadku, co możesz zrobić dla naszego przedszkola”.

W przedszkolu gościliśmy wspaniałe Mamy: Matyldy, Kasi, Franusia i Wojtusia. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania legendy o pochodzeniu bombki choinkowej oraz wyeksponowania ozdób świątecznych. Po wspólnych przygotowaniach przyszedł czas na zabawę plastyczną. Zespoły ozdabiały styropianowe bombki cekinami, wstążkami, naklejkami, brokatami… Dzieci poznały także metodę zdobienia przedmiotów serwetkami - decoupage.

Razem ozdobiliśmy ponad 40 bombek, które na pewno uświetnią każdą choinkę. Rodzice i dzieci wykazali się wielka kreatywnością i inwencją twórczą. Tak spędzony czas z dzieckiem pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników zajęć.

Drogie Mamy- Dziękujemy Wam!

Urszula Stanik

10.12.2018

Świętokrzyskie Mini Volley Cup

 

W dniu dzisiejszym w Kielcach odbył się Turniej Piłki Siatkowej "Świętokrzyskie Mini Volley Cup". W zawodach zagrali chłopcy w czterech kategoriach wiekowych.. W kategorii "czwórki" (rocznik 2006) START Dobromierz z kompletem zwycięstw zajął 1 miejsce. Ponadto Oskar Glanda zdobył statuetkę MVP turnieju. W zawodach wzięło udział 8 drużyn.

 

Wyniki naszego zespołu w grupie:
START Dobromierz -SP 33 Kielce I 21:6
START Dobromierz -PSP Busko Zdrój 21:17
START Dobromierz -SP 34 Kielce I 21:7

Półfinał:
START Dobromierz -SP 34 Kielce II 21:6

Finał:
START Dobromierz -PSP Busko Zdrój 21:11

Skład:
Mikołajczyk Antoni (kpt.), Czupryński Michał, Stanik Wiktor, Glanda Oskar, Pura Kacper.

 

W kategorii "trójki" (rocznik 2007) rywalizowało 16 zespołów, które grały systemem brazylijskim. W debiucie zajęliśmy bardzo dobre 3 miejsce.

Wyniki naszego zespołu:
START Dobromierz -SP 15 Kielce 15:8
START Dobromierz -Plas Kielce 3:15
START Dobromierz -PSP Busko Zdrój 21:18
START Dobromierz -SP 34 Kielce 15:14
START Dobromierz -SP Kluczewsko 15:8

Półfinał:
START Dobromierz -Plas Kielce 3:15

Mecz o III miejsce:
START Dobromierz -PSP Busko Zdrój 15:10

Skład:
Nowak Patryk (kpt.), Fijołek Bartłomiej, Nasiadek Krystian.

 

W kategorii "dwójki" (rocznik 2008) do sportowej rywalizacji przystąpiło 20 zespołów (w tym dwa z Dobromierza), które również grały systemem brazylijskim. Nasze "dwójki" od początku grały znakomicie wygrywając mecz za meczem aż w półfinale przyszło im stanąć na przeciw siebie. Dominik z Piotrkiem pokonali Nikodema i Szymona awansując do finału w ktorym przegrali z zawodnikami Plasa Kielce, zajmując 2 miejsce. Natomiast druga nasza para pewnie wygrała swój mecz o 3 miejsce.

Skład:
Pierzyna Dominik, Piotr Pomykała
Rak Nikodem, Szymon Kłudziakk

 

W kategorii "single" (rocznik 2009) zagrało 26 najmłodszych siatkarzy, którzy podobnie jak ich starsi koledzy grali systemem brazylijskim. W tej kategorii dzielnie walczył Maciej Jóźwik, który zajął 13 miejsce.

 

 

Sebastian Olczyk

Tropem Wilczym po raz drugi w Dobromierzu
Tropem Wilczym po raz drugi w Dobromierzu

09.12.2018

Zjazd Szkół noszących imię "Hubala"

 

7 grudnia w miejscu dawnej leśniczówki Bielawy, w której odbyła się w 1939 r. prawdziwa Wigilia z udziałem Hubalczyków odbyła się tegoroczna edycja Hubalowej Wigilii. Było to tradycyjne już spotkanie szkół, które noszą imię mjr Henryka Dobrzańskiego, a także środowisk, które pielęgnują tradycje Hubalczyków. Tradycja ta narodziła się w 2007 r., w którym to odsłonięto pamiątkowy obelisk upamiętniający wydarzenie, które miało miejsce 23 grudnia 1939 r. Od tamtej pory co roku, na początku grudnia w to miejsce przybywają wszyscy, którym postać mjr Henryka Dobrzańskiego jest bliska. Uczestnicy spotkania ubierali choinkę i dzielili się opłatkiem.
Stojący w tym miejscu obelisk to jedyny ślad pamięci przypominający o dawnej leśniczówce Ludmiły i Eugeniusza Wróblewskich, którzy podejmowali pamiętnego dnia Hubalczyków. Dawna leśniczówka została rozebrana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jeszcze wiele lat później stała stodoła, ale z czasem i ją zabrał wiatr historii.

Dziś to przede wszystkim miejsce-symbol pamięci o tym, że tego dnia uczestnicy historycznej Wigilii niemal pod nosem rezydującego w Spale generała Blaskowitza mieli namiastkę wolnej Polski.

 

W uroczystościach udział wzięło ponad trzysta pięćdziesiąt osób. W tym roku Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą i nauczycielami.

Były wspomnienia, ubieranie choinki ozdobami upamiętniającymi 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzielenie się opłatkiem, wspólny posiłek oraz złożenie wiązanek i zniczy przy Szańcu.

 

Cieszymy się, że razem z nami pojawili się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kłudzku, którzy pragną bliżej poznać Naszego Patrona.

Sebastian Olczyk

08.12.2018

Mikołajkowy wyjazd przedszkolaków

 

Nie mogąc doczekać sie spotkania z Mikołajem, przedszkolaki postanowiły wyjechać mu naprzeciw. Wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się do Sali Zabaw FIGLORAJ w Przedborzu. Zabawa była fantastyczna: basen z kuleczkami, przeplotnie, zjeżdżalnie, karaoke, malowanie i wiele innych atrakcji. Ale najciekawszym punktem programu było spotkanie z Mikołajem. Przedszkolaki zapewniły dostojnego przybysza z Laponii, że były grzeczne i zaprosiły go, aby 6 grudnia przybył do Dobromierza. Święty Mikołaju czekamy!!!

 

Maria Stępniewska
Urszula Stanik

07.12.2018

Sukces naszych uczennic

 

W dniu 5 XII br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży". Uczennice SP im. Majora H. Dobrzańskiego ps. ,,Hubal" w Dobromierzu zajęły wszystkie trzy miejsca w kat. młodzież od 13 do 15 lat. I m - Natalia Turczyn (kl. VIII b), II m- Karolina Skwarek (kl.III G), III m- Magda Wyciszkiewicz (kl.III G). Ponadto Kinga Czaińska (kl. VI) otrzymała wyróżnienie w kat. dzieci od 10 do 12 lat. Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy Laureatkom i życzymy dalszych sukcesów- nie tylko plastycznych.

 

Teresa Tańska

06.12.2018

Miiły Gość :-)

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja
„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie,
po łąkach, po polach, po szerokim lesie.
Czekając cierpliwie, stańcie dookoła,
już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola”.

05.12.2018

Zuchowe mikołajki


Pielęgnowanie tradycji oraz obchody świąt i uroczystości to jedne z ważniejszych zadań realizowanych w pracy gromady zuchowej „Bystre oczy”. Tradycyjnym zwyczajem obchodzonym w naszej gromadzie są mikołajki. Nie chodzi nam jedynie o obdarowywanie się prezentami materialnymi, ale o wzajemną pomoc, życzliwość, przyjaźń i dobroć, którymi powinniśmy się dzielić każdego dnia. Na poprzedniej zbiórce każdy zuch wylosował osobę, dla której miał przygotować prezent. Jednocześnie miał być dobrym duszkiem dla tej osoby, ale miał to robić w sposób dyskretny i delikatny. Po upływie tygodnia zuchy odgadywały kto w sposób szczególny otaczał ich opieką i życzliwością. Na zbiórce w dniu 04.12.2018r. zuchy obdarowały się nawzajem prezentami. Następnie zasiedliśmy przy wspólnym stole. Wszystkie podarki bardzo spodobały się dzieciom. Wielką radość sprawiło też wspólne ubieranie choinki. Przy słodkim poczęstunku, na który składały się herbata i ciasteczka miło upływał czas. Warto obdarzać się nawzajem serdecznością i dobrocią nie tylko w dniu mikołajek , ale w każdym czasie.

 

Beata Zięba

04.12.2018

W fabryce bombek


Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z powyższym uczniowie klas I –III wybrali się 29.11.2018r.do Piotrkowa Trybunalskiego by zobaczyć na własne oczy ,, narodziny bombek”. Gościliśmy w Fabryce Szkło - Dekor. Firma ta od blisko 70-ciu lat produkuje szklane bombki choinkowe. Ręcznie wykonywane ozdoby trafiają nie tylko do polskich domów, ale eksportowane są do wielu krajów na świecie. Na początku poznawaliśmy z przewodnikiem kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych. Następnie odbyły się warsztaty. Dzieci miały możliwość wypróbowania własnych sił i wykonania własnych autorskich bombek, które będą zdobić ich domowe choinki. Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę naszych uczniów i dała możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi. Wizyta w fabryce bombek pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

 

Chlebosz Małgorzata
Piszczek Joanna,
Zięba Beata

03.12.2018

Nowe książki w Bibliotece Szkolnej


Szkoła Podstawowa im Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „ Hubal” w Dobromierzu w ubiegłym roku szkolnym wystąpiła z wnioskiem o przyznanie dotacji na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu szkole przyznano znaczne środki na powiększenie księgozbioru.
Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa. Biblioteka szkolna przygotowała ofertę wydawniczą dla dzieci i młodzieży. We wrześniu 2018 r. uczniowie podczas zajęć bibliotecznych i lekcji wychowawczych zapoznali się z tymi propozycjami oraz zaproponowali swoją listę najciekawszych tytułów. Cenną wskazówką dla bibliotekarza były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań czytelniczych oraz nauczycieli języka polskiego, dotyczące wprowadzenia nowych lektur. Dzięki tym działaniom udało się ustalić listę książek najbardziej oczekiwanych w szkole. W październiku lista ta została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.
Do biblioteki szkolnej zakupiono 956 woluminów, w tym różnorodne nowości, lektury szkolne, literaturę piękną i obyczajową, powieści historyczne, biografie, literaturę młodzieżową, kryminały, fantastykę.
Książki zostały zakupione za kwotę 15 tysięcy złotych, w tym: 12 tysięcy to środki pochodzące z dotacji, a 3 tysiące złotych to wkład własny organu prowadzącego, czyli Gminy Kluczewsko.
Z pewnością realizacja programu przyczyni się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.


Edyta Szymczyk

 

02.12.2018

XVI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

 

Już po raz szesnasty, w minioną sobotę, w Dobromierzu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W imprezie udział wzięły cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym’. Rywalizacja stałą na wysokim, sportowym poziomie, któremu przyświecały zasady „fair play”. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz słodki poczęstunek. Poniżej podajemy wyniki klasyfikacji:


Absolwenci I - Absolwenci II : (25:18, 25:18)
Absolwenci II-SP "Hubal" Dobromierz 1:2 (27:25, 15:25, 6:15)
Nauczyciele - Absolwenci I 0:2 (18:25, 17:25)
SP "Hubal" Dobromierz- Nauczyciele 1:2 (21:25, 26:24, 11:15)
Absolwenci I - SP "Hubal" Dobromierz 2:0 (25:18, 28:26)
Nauczyciele - Absolwenci II 2:0 (25:19, 25:23)


Klasyfikacja końcowa:
1. Absolwenci I
2. Nauczyciele
3. SP "Hubal" Dobromierz
4. Absolwenci II


Absolwenci I: Krystian Bąk, Piotr Ogrodnik, Kajetan Borkowski, Agnieszka Kłudziak, Anna Dzierzgwa, Paweł Kozielewski
Nauczyciele: Beata Zięba, Małgorzata Ławińska, Marcin Jajko, Jarosław Plaskacz, Antoni Mikołajczyk :-) , Robert Dzierzgwa
SP "Hubal" Dobromierz: Jakub Szczukocki (kpt), Radosław
Pakuła (L), Kacper Zapalski, Kacper Mikołajczyk, Fabian Banaszczyk, Antoni Nowak, Michał Ogrodnik
Absolwenci II: Emil Nowak, Sebastian Woźniak, Patrycja Depta, Karolina Skwarek, Kacper Bąk, Piotr Szymczak

 

MVP:
Anna Dzierzgwa
Agnieszka Kłudziak
Piotr Ogrodnik
Jedyny zawodnik, który zagrał we wszystkich turniejach: Jarosław Plaskacz


Robert Dzierzgwa

01.12.2018

Zabawa andrzejkowa


W miniony piątek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do integracji grupy oraz zapoznania się z tradycją andrzejkową. Dziękujemy mamie Marcela za wykonane zgodnie z życzeniami dzieci tatuaże, które także sprawiły wiele radości.

 

Urszula Stanik