Wrzesień 2016


Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Promująca Zdrowie
30.09.2016

Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"

 Pan Dyrektor

Grono Pedagogiczne

Zespołu Przedszkolno- Szkolnego

w Dobromierzu


Serdecznie gratuluję uzyskania Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

Jest to potwierdzenie dużego zaangażowania całej społeczności Szkoły w działania prozdrowotne i uznanie dla Państwa systematycznego pracy oraz dotychczasowych osiągnięć w zakresie edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia, propagowania zdrowego stylu życia i poprawy warunków wychowania.

 

Życzę dalszych sukcesów, wytrwałości w podnoszeniu świadomości zdrowotnej oraz tworzeniu środowiska przyjaznego dla wychowanków, rodziców, nauczycieli i wszystkich Pracowników Państwa Placówki.

 

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik

Wycieczka
Wycieczka
30.09.2016

ENERGYLANDIA

W piątek 30 września nasi uczniowie pojechali na wycieczkę do Zatoru, gdzie głównym punktem zwiedzania był Największy w Polsce Park Rozrywki "Energylandia". Poza tym dla uczniów klasy IV to wspaniała możliwość integracji zespołu klasowego na kolejnym etapie edukacyjnym. 

Wizyta w UG Kluczewsko
Wizyta w UG Kluczewsko
30.09.2016

VI ŚDTM

Kto zna tabliczkę mnożenia?

Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Promująca Zdrowie
28.09.2016

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Rada Rodziców
Rada Rodziców
28.09.2016

Zebranie Rady Rodziców

W dniu jutrzejszym o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie Przeddstawicieli Oddziałowych Rad Rodziców z Dyrektorem Zespołu. Po jego zakończeniu o godzinie 17.00 odbędzie się wspólne posiedzenie Oddziałowych Rad Rodziców z Radą Pedagogiczną ZPS Dobromierz, Serdecznie zapraszamy :-)

Szkoła Podstawowa w Pomykowie
Szkoła Podstawowa w Pomykowie
24.09.2016

Hubal w Pomykowie

NADANIE IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W POMYKOWIE

Grupa Rekonstrukcyjna "Jodła"
Grupa Rekonstrukcyjna "Jodła"
22.09.2016

SPOTKANIE Z CZŁONKAMI STOWARZYSZENIA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH "JODŁA"

Przełom pażdziernika i listopada to czas, w którym w naszej szkole zawitają " niezwykli" zwykli ludzie- żołnierze. Grupa rekonstrukcyjna "Jodła", z którą uczciliśmy pamięć Hubalczyków, podczas naszych czerwcowych obchodów, zawita do Naszej Szkoły. Lekcja historii na żywo przybliży nam nie tylko umundurowanie, uzbrojenie, kodeks żołnierski, ale również przeniesiemy się do trudnych czasów Okupacji Niemieckiej. 

Łukasz Ksyta
Łukasz Ksyta
20.09.2016

Spotkanie z autorem

7 października w naszej Szkole odbędzie się spotkanie z Panem Łukaszem Ksytą.

Koziołek Spoko
Koziołek Spoko
20.09.2016

Koziołek Spoko

Dnia 19 września 2016r klasa pierwsza Zespołu Przedszkolno-Szkolnego miała zaszczyt gościć przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wraz z maskotką świętokrzyskiej policji Koziołkiem Spoko.
Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzielnicowy asp. Rafał Tomczyk pouczał dzieci o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Następnie pierwszoklasiści udali się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie wspólnie z policjantem i koziołkiem ćwiczyli wszystkie poznane zasady. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z uczniami.
                                                                                                                                                                          Edyta Szymczyk

Cios w plecy
Cios w plecy
18.09.2016

Agresja ZSRR na Polskę

Agresja ZSRR na Polskę (tzw. „IV rozbiór Polski” "Cios w plecy") – zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym W wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą. Element działań wojennych kampanii wrześniowej – pierwszej kampanii II wojny światowej. 

Sprzątanie Świata
Sprzątanie Świata
18.09.2016

Clean Up the World


„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Warsztaty ekologiczne
Warsztaty ekologiczne
18.09.2016

Sprzątanie Świata

WARSZTATY EKOLOGICZNE  „Od śmieci do sztuki”

Wywiadówka
Wywiadówka
09.09.2016

Aktualności

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Plan lekcji
Plan lekcji
06.09.2016

Sekretariat!

Plan lekcji- szczegóły w serwisie dostępnym w sekretariacie oraz zakładce "Pliki do pobrania".