Czerwiec


30.06.2019

Przerwa w Przedszkolu

 

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 53/2019 Wójta Gminy Kluczewsko podajemy terminy przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Kluczewsko w roku szkolnym 2018/2019.

Dyrekcja

26.06.2019

XXVII i XXX miejsce siatkarzy STARTU Dobromierz na Mistrzostwach Polski ????

 

W dniach 24-26 czerwca 2019 roku gościliśmy w Zabrzu, gdzie rozgrywany był Finał XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych drużyn w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek" dziewcząt i chłopców. W czerwcowym finale Kinder+Sport udział wzięli mistrz i wicemistrz województwa. Łącznie w turnieju zagrały 192 zespoły z całego kraju. Siatkarze STARTU Dobromierz reprezentowali nasze województwo w kategorii "dwójki" (rocz. 2008) i "czwórki" (rocz. 2006). Do sportowej rywalizacji w każdej grupie wiekowej przystapiły 32 zespoły z całej Polski (po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa). Mecze rozgrywane w systemie "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 15 punktów plus ew. tie break do 11 pkt.
Start Dobromierz reprezentowali:
"Dwójki" - Szymon Kłudziak, Nikodem Rak, Dominik Pierzyna
"Czwórki" - Antoni Mikołajczyk, Wiktor Stanik, Michał Czupryński, Oskar Glanda, Dominik Jedynak, Patryk Nowak
Trener: Sebastian Olczyk
Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko za pokrycie kosztów wyjazdu.

17.06.2019

Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

W pierwszych dniach czerwca odbył się dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków, które będą uczęszczać do przedszkola w roku szkolnym 2019/2020. Rodzice
i dzieci poznali organizację i funkcjonowanie placówki. Maluchy miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu (m.in. zajęcia muzyczne, konstrukcyjne, plastyczne, ruchowe). Rodzice natomiast mogli spotkać się z pracownikami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej we Włoszczowie i porozmawiać na temat adaptacji dziecka w przedszkolu.
Dzień otwarty pozwolił także przedstawić naszą placówkę jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Celem dnia otwartego było przede wszystkim poznanie organizacji dnia w przedszkolu oraz integracja dzieci podczas wspólnych zabaw i zajęć. Na zakończenie dnia maluchy otrzymały kolorowy balonik i udały się na wspólny obiad. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców - był to mile spędzony czas ?
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

Organizatorzy

15.06.2019

II Rocznica Nadania Imienia Szkole Podstawowej w Dobromierzu
IV Kajakowy Spływ „Hubala”

 

Świętowanie II Rocznicy Nadania Imienia Szkole Podstawowej w Dobromierzu od organizacji IV Kajakowego Spływu "Hubala". Jego pomysłodawca i organizatorem dwóch pierwszych jest Przyjaciel Naszej Szkoły Pan Marian Drygala. Połączenie wspólnych działań dało nam większe możliwości, a dzięki temu udaje się zebrać tak wielu. Opiekę medyczną zagwarantowali nam Ratownicy Wojewódzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedborzu.

 

Imprezę rozpoczęliśmy na placu szkolnym. W imieniu organizatorów powitali uczestników Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” w Dobromierzu, którzy zachęcali wszystkich do odwiedzania i zapoznania z walorami turystycznymi i rekreacyjnymi Gminy Kluczewsko.

 

Następnie wszyscy udali się autokarem do miejscowości Bobrowniki, skąd popłynęliśmy 28. kajakami do miejscowości Chałupy, podziwiając uroki i malownicze otoczenie rzeki „Pilicy”. Wspaniała zabawa, życzliwa i serdeczna atmosfera towarzyszyła uczestnikom podczas całego spływu, który późnym popołudniem zakończyliśmy w miejscowości Praczka. Tu na zakończenie Organizatorzy przygotowali dla wszystkich certyfikaty uczestnictwa w spływie oraz gorący poczęstunek.

 

Dodajmy, że impreza będzie kontynuowana cyklicznie, każdy będzie mógł zdobyć odznakę spływu (trzykrotne uczestnictwo- brązowa, pięciokrotne- srebrna, siedmiokrotne- złota.

 

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Naszej Szkoły, którzy dołożyli jak zwykle moc starań, abyśmy mogli wspólnie świętować i w miłej atmosferze spędzić sobotni dzień.W sposób szczególny dziękujemy wszystkim Organizacjom i Uczestnikom Spływu za chęć udziału w naszym wydarzeniu i wspólne świętowanie rocznicy nadania imienia.

 

Robert Dzierzgwa

14.06.2019

Zakończenie roku szkolnego

 

Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno‐wychowawczych w tym roku szkolnym.

 

MEN utrzymuje zasadę, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek, po 20 czerwca. Wprowadzono dodatkowy przepis szczegółowy, który stanowi, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym uczniowie pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

Rozporządzenie wejdzie w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1093)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1094)

14.06.2019

Komunikat

 

W dniu dzisiejszym, z uwagi na zmiany w pogodzie, Dyrektor Zps Dobromierz, zarządził od dnia 17 czerwca koniec okresu skrócenia lekcji. Od poniedziałku wracają obowiązujące w planie godziny zajęć lekcyjnych.

11.06.2019

Komunikat

 

Z uwagi na występujące wysokie temperatury, aby zapewnić uczniom bezpieczne dla zdrowia warunki pracy (art.10 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe)”, Dyrektor za zgodą organu prowadzącego zarządził od dnia 12.06.2019 r. aż do odwołania, skrócenie lekcji do 30 minut, jednak zachowując ogólny harmonogram zajęć edukacyjnych ustalony w tygodniowym rozkładzie zajęć.
Szkoła informuje też, że po lekcjach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczych w szkole do zakończenia swoich zajęć według realizowanego do tej pory planu lekcji.


Czas trwania lekcji:

 

1. 8.00-8.30
2. 8.40-9.10
3 .9.20-9.50
4. 10.10-10.40
5. 10.55-11.25
6. 11.35-12.05
7. 12.15-12.45
8. 12.55-13.25

05.06.2019

Deutschstunde – lekcja niemieckiego

 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczniowie klasy III gimnazjum przeprowadzili w klasie 5a pokazową lekcję języka niemieckiego. Przygotowali scenariusz lekcji pod nadzorem nauczycielki , pani W.Wrzeszcz, zaplanowali ćwiczenia, zabawy, przygotowali materiały i karty pracy i wspólnie przeprowadzili lekcję z młodszymi kolegami i koleżankami.
Uczniowie mogli w ciekawy i aktyny sposób spędzić czas oraz poznać przedmiot, którego wkrótce będą się sami uczyć. Starsi koledzy mogli wcielić się w rolę nauczyciela i zobaczyć, jak wygląda lekcja z perspektywy osoby uczącej a nie nauczanej.
Gimnazjaliści przygotowali zakres materiału z zakresu liczebników, kolorów, części ciała oraz garderoby. Odbył się pokaz mody wraz z prezentacją ubrań, zabawa w kolory, memory, nauka liczebników itp. Uczniowie aktywnie brali udział w zadaniach, chętnie się zgłaszali i z przyjemnością powtarzali nowe słowa w obcym dla nich języku. Starsi uczniowie wykazali się kreatywnością, zrozumieniem i zapewnili młodszym kolegom wspaniałą atmosferę podczas tego spotkania.
Uczniowie kl 5.zostali nagrodzeni za swój wkład i zaangażowanie słodkościami i gromkimi brawami, byli bardzo zadowoleni ,że mogli wziąć udział w takiej innej niż zazwyczaj lekcji.

 

Wioleta Wrzeszcz

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

03.06.2019

Dzień Dziecka


W dniu 2 czerwca dzieci z ZPS w Dobromierzu uświetniły swoimi występami „Rodzinną Familiadę”, organizowaną przez PCKR we Włoszczowie. Maluchy zaprezentowały się w barwnym tańcu kwiatów do utworu Chopina oraz
w dostojnym walcu do muzyki filmowej „Noce i dnie”. Za swoje popisy taneczne zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pysznymi słodkościami. Następnie wraz ze swoimi rodzicami korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji: gier, zabaw, animacji, parku rozrywki. Podczas imprezy odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie bajkowe. Jego zwyciężczynią została wychowanka naszego przedszkola- Matylda, która wspaniale zaprezentowała się w stroju „Czerwonego Kapturka”. Cieszymy się, że tak wielu Rodziców zdecydowało się aktywnie spędzić ten piękny dzień ze swoimi dziećmi.


J. Piszczek, B. Zięba, M. Chlebosz, U. Stanik

02.06.2019

Wycieczka do Zatorlandu


31 maja nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego.
Na samym początku zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądałyby owady ludzkich rozmiarów. Sprawdziliśmy również jak funkcjonuje dom odwrócony do góry nogami. Następnym punktem był Park Ruchomych Dinozaurów. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex. Po odwiedzeniu Parku Dinozaurów udaliśmy do Parku Mitologii. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie. Odbyliśmy tu niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej.


W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo.
Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, w którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: gokardy, Karuzela Smok, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", strzelnica Adventure Land, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier i fliperów.
Wycieczka do Zatoru okazała się wspaniałym pomysłem. Dzieci były zachwycone. Serdecznie polecamy ten kierunek na wakacyjne wojaże, my z pewnością tam jeszcze wrócimy.

Urszula Stanik
Monika Ławińska

01.06.2019

Drodzy Uczniowie :-)

 

Pierwszego dnia czerwca obchodzimy jedno z najradośniejszych i najpiękniejszych świąt w roku - Dzień Dziecka. Z tej okazji do Was wszystkich kierujemy serdeczne życzenia tego, co w życiu młodego człowieka jest najważniejsze: domowego ciepła i poczucia bezpieczeństwa, oddanych przyjaciół i nauczycieli z pasją.
Życzymy, by Wasze dzieciństwo wypełniały piękne i radosne chwile, a szkolne lata były czasem niezwykłych doświadczeń, poszukiwania mądrości i możliwości rozwijania pasji. Mamy nadzieję, że Wasza ciekawość poznawana i odkrywania zjawisk zachodzących w otaczającym świecie zawsze spotykać się będzie ze zrozumieniem rodziców i wychowawców, a obecne osiągnięcia edukacyjne staną się podstawą sukcesów w dorosłym życiu.
Niech w tym szczególnym dniu oraz we wszystkich momentach życia towarzyszy Wam zrozumienie i wsparcie najbliższych.

 

Dyrekcja, Grono Pegagogiczne i Pracownicy

Naszej Szkoły