Czerwiec 2016


30.06.2017

Zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej
im. Majora Henryka Dobrzańskiego w Dobromierzu
na rok szkolny 2017/2018


Do klas I szkoły podstawowej przyjmowane są:
– dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2010) – objęte obowiązkiem szkolnym,
– dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2011) – na wniosek rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej, albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).
Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola w minionym roku szkolnym zostały przyjęte z urzędu.  
Dokumenty (karty zgłoszeń) są przyjmowane w Sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dyrektor

30.06.2017

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

 

Niniejszym informuję, że w Publicznym Przedszkolu w Dobromierzu jest jeszcze 7 wolnych miejsc dla dzieci na rok szkolny 2017/ 2018. Zainteresowanych rodziców/ opiekunów zapraszamy do Sekretariatu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00. W sierpniu odbędzie się drugie posiedzenie komisji rekrutacyjnej.

Jednocześnie informuję, że rekrutacja prowadzona będzie według takich samych zasad i kryteriów jak rekrutacja podstawowa. Wniosek wraz z odpowiednimi oświadczeniami należy złożyć w formie papierowej w placówce.

Dyrektor

29.06.2017

120 rocznica urodzin Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

 

W minioną niedzielę społeczność Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu wraz z władzami samorządowymi Gminy Kluczewsko zorganizowała uroczystości patriotyczne upamiętniające 120 rocznicę urodzin swojego Patrona oraz 77 rocznicę rozwiązania Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Stanowiskach, odprawiona przez księży - ks. prof. Tadeusza Gacię, ks. Piotra Zaborskiego oraz ks. Stanisława Stańczyka. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe ochotniczych jednostek strażackich z Kluczewska, Dobromierza i Stanowisk, zaproszeni goście, uczniowie i pracownicy dobromierskiej szkoły oraz okoliczni mieszkańcy. Po raz pierwszy wystawiono także poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z Dobromierza. Przybyli także umundurowani członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła” z Dionizym Krawczyńskim na czele.

Po mszy świętej wszyscy przemaszerowali na pobliski cmentarz parafialny, gdzie znajduje się mogiła jednego z Hubalczyków Franciszka Głowacza pseud. „Lis”, przy której pełnili wartę honorową harcerze ze szkoły w Dobromierzu. Odczytano apel poległych, przywołujący pamięć o obrońcach II wojny Światowej, uczestnikach walk i bitew pochodzących z terenu Gminy Kluczewsko oraz o Hubalczykach, oddano salwę honorową. Następnie zaproszone delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, oddając hołd wszystkim ludziom, którzy walczyli o wolność Polski.
W 120 rocznicę urodzin wspominamy postać Majora, który do końca swoich dni pozostał wierny swoim ideałom. Słowa: „… broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg…”, wypowiedziane przez Dobrzańskiego na wieść o kapitulacji Warszawy, stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą.

Robert Dzierzgwa

23.06.2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 :-)

 

23 czerwca 2017 roku w Naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Gratulujemy wszystkim odniesionych sukcesów i życzymy jeszcze lepszych w przyszłym roku szkolnym. Przypominamy, że absolwenci klas szóstych zostają z nami na kolejne dwa lata. :-) :-) :-) Pamiętajcie również Kochani o bezpiecznym i kulturalnym zachowaniu podczas letniego wypoczynku, abyśmy cali i zdrowi wrócili we wrześniu. Wypoczywajcie!!!

 

Samorząd Uczniowski

22.06.2017

Piknik na zakończenie roku w przedszkolu


W rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu i przy grillu kończyliśmy rok szkolny. Spotkanie było okazją do wielu wzruszających pożegnań, ale również doskonałej zabawy.
Impreza rozpoczęła się od programu artystycznego przygotowanego przez naszych przedszkolaków. Młodsi koledzy i koleżanki zaprezentowali swoje zdolności w wierszu i piosence. Starszaki rozweseliły publiczność inscenizacją utworu ,,Kaczka Dziwaczka”. Następnie Pan Dyrektor wraz z wychowawczyniami wręczył dzieciom Dyplomy ukończenia przedszkola, bądź oddziału przedszkolnego. Głos zabrali również uczniowie klasy I, którzy wraz z wychowawczynią życzyli przedszkolakom wspaniałych przygód wakacyjnych. Dziękując za zaproszenie na wspólną imprezę plenerową, wręczyli maluchom drobne upominki. Piknik był jednocześnie okazją do podsumowania pracy przedszkola. W związku z tym, dyrektor - pan Robert Dzierzgwa dziękował wszystkim: nauczycielkom, paniom z obsługi, dzieciom i rodzicom za cały rok intensywnej pracy i życzył wszystkim udanej zabawy oraz wspaniałych wakacji.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Z piknikowej ofert każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw, tymczasem życzymy RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI, POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM!


Maria Stępniewska, Urszula Stanik

21.06.2017

Po pierwsze ... bezpiecznie :-)

 

O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe opowiadał dzieciom w naszej szkole Nasz Dzielnicowy  z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, st. aspirant Rafał Tomczyk, którzy odwiedził nas 20 czrwca.

Policjant opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, oraz jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji. Podczas wczorajszego spotkania funkcjonariusz ostrzegał także dzieci przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Dzieci zostały poproszone o reagowanie i powiadamianie osób dorosłych w sytuacjach, gdy zobaczą podczas upałów zamknięte w samochodzie dziecko, albo zwierzę.

Każdego roku w czerwcu włoszczowscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi przygotowując je do spędzenia bezpiecznych wakacji. W ramach tych spotkań funkcjonariusze spotykają się z uczniami i rozmawiają o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

Samorząd

 

16.06.2017

Dzień Otwarty Przedszkola

 

Gwarno i wesoło było w naszym przedszkolu 16 czerwca. Właśnie w tym dniu zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”. Tradycją stało się już to coroczne spotkanie, podczas którego nie tylko dzieci, ale także rodzice mają okazję poznać placówkę. Przybyli goście mogli również zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną, porozmawiać z dyrektorem, wychowawczyniami oraz przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu. Przekroczenie progu przedszkola jest bowiem dla wielu dzieci poważnym wyzwaniem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.
Aby proces adaptacji każdego dziecka przebiegał prawidłowo i był miłym przeżyciem zaprosiliśmy również pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej we Włoszczowie, którzy przybliżyli rodzicom ten temat i odpowiadali na nurtujące ich pytania.
Nasi mali goście natomiast bardzo chętnie bawili się autkami, lalkami, zwierzątkami i klockami. Tworzyli prawdziwe arcydzieła za pomocą kredek, a także popisywali się talentami malarskimi na tablicy. Odbyły się wspólne zabawy, rozmowy, gry. Niektóre dzieci śmiało wchodziły do sal, inne do zabawy trzeba było trochę zachęcić. Były i takie, które wolały tylko obserwować – z mamą i tatą u boku. Było kolorowo, tłoczno i radośnie. Czas płynął szybko. Na zakończenie dnia maluchy otrzymały kolorowy balonik i udały się na wspólny obiad z przedszkolakami z I i II grupy.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców - był to mile spędzony czas :)


Maria Stępniewska, Urszula Stanik

15.06.2017

Kolejne miejsce na mapie Polski zaliczone!


W dniach 12-14 czerwiec wybraliśmy się z uczniami z klas IV – VI na trzydniową wycieczkę Wrocław - Karpacz. Mimo dalekiej drogi pełni optymizmu i ciekawi wrażeń wyruszyliśmy na spotkanie z Dolnym Śląskiem.
Pierwszym punktem naszej podróży był Wrocław. Umówieni tam byliśmy z Panią Przewodnik, która oprowadziła nas i opowiedziała o najważniejszych miejscach, zabytkach i wydarzeniach, które miały miejsce w tym mieście. Mieliśmy okazję zobaczyć: przepiękny Wrocławski Rynek, który ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce, Stary Ratusz, bogate kamieniczki i modernistyczny wieżowiec, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Hotel im. Jana Pawła II, Most Tumski - potocznie nazywany także Mostem Zakochanych lub Mostem Katedralnym oraz fragment muru obronnego. Podczas wędrówki uliczkami malowniczego Wrocławia podziwialiśmy wrocławskie krasnale, których w mięście ukryło się blisko trzysta.
Kolejnym punktem zwiedzania Wrocławia było Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie, fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Wystawa podzielona jest na dziewięć stref tematycznych, a wśród nich sala „Planeta wody” ,sala z wiernie odtworzoną kapsułą batyskafu Trieste, a także sala w której prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany – od kilkumetrowych rekinów, przez ławice ryb i drobnoustroje.
W drugi dzień zwiedzania pospacerowaliśmy po Karpaczu. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny Kościół Ewangelicki Wang- norweską budowlę z XII wieku, zaporę na Łomnicy, skocznie narciarską, dziki wodospad oraz centrum miasta. Zwiedzaliśmy również muzeum Sportu i Turystyki, w którym były ciekawe informacje na temat historii sprzętu sportowego, środowisko przyrodnicze Karkonoszy, a także opisani sportowcy, olimpijczycy ich medale.
W ostatni dzień zwiedzania wróciliśmy do Wrocławia, aby tam podziwiać najstarsze i największe w Polsce Zoo. Głównym naszym celem było pokazanie wycieczkowiczom Afrykarium, które jest największą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium, prezentuje wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.in. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń.
Zwiedzanie Afrykanarium oraz pozostałych części wrocławskiego zoo przyniosło wycieczkowiczom dużo emocji i niezapomnianych wrażeń.
W drodze powrotnej z Karpacza do Wrocławia postanowiliśmy sprawić naszym wycieczkowiczom pewną niespodziankę. Zawieźliśmy ich do Dobromierza, ale.. nie tego „Naszego Dobromierza”. Weszliśmy z wizytą do mieszczącej się tam Szkoły Podstawowej, gdzie zostaliśmy przyjęci z dużą życzliwością. Nasi uczniowie oglądali miejscową szkołę oraz wzięli udział w spotkaniu ze Strażakami, które akurat miało miejsce w tym dniu.
Mamy nadzieję, że zaproponowany przez nas program wycieczki łącznie z czasem wolnym, który uczniowie dostali na zabawę i rozgrywki sportowe, przypadł wszystkim wycieczkowiczom do gustu i pozostanie długo w ich pamięci.

 

Małgorzta Ławińska

 

12.06.2017

„DWÓJKA” i „CZWÓRKA” Z DOBROMIERZA
MISTRZEM I WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA !!!


8 czerwca 2017 roku reprezentacja chłopców z Dobromierza wybrała się do Kielc, gdzie odbył się Finał Wojewódzki Minisiatkówki Chłopców w ramach projektu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup”. Młodzi siatkarze wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: „czwórki” (2004), „dwójki” (2006) i „single” (2007). Wszystkie nasze reprezentacje pokazały bardzo dobre umiejętności siatkarskie zajmując wysokie miejsca. W kategorii „dwójki” Antoni Mikołajczyk i Wiktor Stanik zostali Mistrzami Województwa. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni wygrywając w finale z drużyną PLAS 1 Kielce. Ponadto Antoni Mikołajczyk zdobył nagrodę MVP czyli najlepszego zawodnika w swoim przedziale wiekowym. W kategorii „czwórki” naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pierwszy zespół w składzie Kacper Mikołajczyk, Fabian Banaszczyk, Jakub Szczukocki i Dawid Hyski zdobył Wicemistrzostwo Województwa, minimalnie ulegając w finale swoim rówieśnikom z Chobrzan. Natomiast druga drużyna uplasowała się na VI pozycji (Kacper Zapalski, Rafał Mroziński, Marcin Cecota, Michał Ogrodnik, Radosław Pakuła). W najmłodszej kategorii „single” bardzo dobrze spisał się Patryk Nowak zajmując V miejsce. Wszyscy nasi reprezentanci zostali nagrodzeni przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego pamiątkowymi koszulkami, a drużyny z miejsc 1-3 pucharami i medalami.

Sebastian Olczyk

11.06.2017

Wycieczka do Zatoru


9 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka szkolna uczniów klasy I i II oraz przedszkolaków z II grupy, a także rodziców do Dinozatorlandu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ,,Domku do Góry Nogami”, w którym chodziliśmy po suficie, a wszystkie sprzęty mieliśmy nad głowami. Było to nie lada frajdą. Następnie przeszliśmy do Parku Owadów. Można tam było zobaczyć szczegóły budowy owadów, bardziej lub mniej lubianych w ogromnym powiększeniu, między innymi: pszczoły, osy, ważki, komara, kleszcza, biedronki, mrówki, konika polnego. Interesująca była także wystawa wypreparowanych okazów motyli, chrząszczy i pająków jadowitych. Uwagę dzieci przyciągnął tu również gigantyczny plac zabaw. Po krótkich figlach odważnie ruszyliśmy do Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie zachwycaliśmy się figurami dinozaurów naturalnej wielkości, usytuowanymi na bagnach i w otoczeniu lasu.
Kolejnym punktem programu był Park Bajek i Wodnych Stworzeń, który przeniósł nas w zaczarowany świat ulubionych postaci. Dzieci miały okazję spotkać Czerwonego Kapturka, Wilka, Śpiącą Królewnę, Piratów, Kota w butach, Calineczkę, Brzydkie Kaczątko, zajrzeć do chatki Królewny Śnieżki i Krasnoludków, obejrzeć domek Kopciuszka, poznać jej siostry i macochę, a także podziwiać piękną karetę. Po tylu niezwykłych atrakcjach wszyscy z apetytem zjedli obiad w stylowej karczmie River Park, by nabrać sił na następną atrakcję – spotkanie z pszczółkami w kinie 3D. Seans dostarczył niesamowitych emocji i przeżyć. Na koniec odwiedziliśmy Park Mitologii na wodzie, pełen posągów postaci mitologicznych. Pięknym przeżyciem był rejs po stawie, który zabrał nas w podróż w czasie. Dzieci miały także okazję wejść do środka Konia Trojańskiego.
Nie zabrakło również ulubionych atrakcji dla dzieci w Lunaparku. Różnego typu zjeżdżalnie, karuzele, trampoliny zapewniły mnóstwo ruchu i radości. Podsumowaniem naszej wyprawy był zakup pamiątek, które będą przypominały to wspaniałe miejsce. Wspomnienia wyjątkowych przeżyć i wrażeń na długo pozostaną w naszej pamięci. Życzymy wszystkim jak najwięcej tak udanych wycieczek.


Beata Zięba, Edyta Szymczyk, Urszula Stanik

10.06.2017

ODŻYJ NA NOWO, ZACZNIJ JEŚĆ ZDROWO.


Takim mottem uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dobromierzu, jak corocznie powitali przedstawicieli Ochrony Zdrowia z terenu gminy Kluczewsko, jak i całą społeczność szkolną. Celem uroczystości było promowanie prozdrowotnych postaw wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Scenki tematyczne, kabaret i tańce w humorystycznym wykonaniu gimnazjalistów wywoływały salwy śmiechu. Pan doktor Piotr Niewęgłowski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, a szczególnie prawidłowe odżywianie i aktywność ruchową. Miłym akcentem na zakończenie akademii był zdrowy owocowy poczęstunek sponsorowany przez panią Edytę Hyską.

Iwona Niewęgłowska

09.06.2017

Pasowanie na Czytelnika

 

W czwartek uczniowie kl.I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani Ewa Kruszyna – sekretarka szkolna, która przeczytała uczniom baśń pt. „ Dratewka ”. Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani przez bibliotekarkę na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, ręcznie wykonaną przez starszych uczniów szkoły. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania , przez co pozna nowych przyjaciół książkowych.

 

Edyta Szymczyk

08.06.2017

Sistkarze z Dobromierza zagrali w piłkę nożną i … ? :-)


W dniu wczorajszym reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w XV Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku. Do zawodów, które odbyły się na hali sportowej przy SP w Kluczewsku przystąpiło 5 drużyn: SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP Kurzelów, SP Konieczno i SP Dobromierz. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Skład: Kacper Mikołajczyk (k), Fabian Banaszczyk, Antoni Mikołajczyk, Marcin Cecota, Jakub Szczukocki, Kacper Zapalski, Sebastian Mikołajczyk, Jakub Mikołajczyk, Wiktor Stanik, Dominik Jedynak, Kacper Gołuchowski. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” . Czas gry 12 minut.
KONIECZNO -KLUCZEWSKO 1:2
KOMORNIKI -KURZELÓW 0:6
KLUCZEWSKO -KOMORNIKI 3:0
DOBROMIERZ -KONIECZNO 0:1
KOMORNIKI -DOBROMIERZ 0:4
KURZELÓW -KLUCZEWSKO 0:3
DOBROMIERZ -KURZELÓW 1:0
KONIECZNO -KOMORNIKI 1:0
KURZELÓW -KONIECZNO 3:0
KLUCZEWSKO -DOBROMIERZ 1:1

MIEJSCE DRUŻYNA
1 SP KLUCZEWSKO
2 SP DOBROMIERZ
3 SP KURZELÓW
4 SP KONIECZNO
5 SP KOMORNIKI

 

Sebastian Olczyk

 

08.06.2017

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

06 czerwca, wczesnym rankiem uczniowie klas trzecich wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Po trzygodzinnej podróży dotarliśmy do celu. Kraków przywitał nas pięknym słońcem. Na Placu Matejki spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem - panem Witkiem.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rynku Głównego. Podziwialiśmy Barbakan i Sukiennice. Następnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Usłyszeliśmy także hejnał z wieży Mariackiej, zobaczyliśmy hejnalistę, który pomachał do nas trąbką. Zobaczyliśmy Akademię Krakowską, najstarszą polską uczelnię, gdzie dawno temu uczęszczali do niej jedynie chłopcy. Następnie udaliśmy się na plac, gdzie mogliśmy zobaczyć Pałac Biskupów z ,,Oknem Papieskim”.
Potem wyruszyliśmy na Wzgórze Wawelskie. Wawel zrobił na nas ogromne wrażenie, przepiękna Katedra Wawelska, dziedziniec, mury obronne. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się ciekawym opowieściom historycznym. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze Smokiem i pamiątkowe zakupy.
Dużo radości sprawił dzieciom rejs statkiem ,,Patria” po Wiśle. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy i przepiękny widok na Wawelskie Wzgórze.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Dobromierza, gdzie czekali stęsknieni rodzice. Wycieczka była bardzo udana, było bardzo wesoło i przyjemnie. Dzięki tej wycieczce poszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną o dawnej stolicy Polski - Krakowie. Na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz!

 

Joanna Piszczek

Małgorzata Chlebosz

 

01.06.2017

Dzień Dziecka w DANIELÓWCE


W dniu 1 czerwca 2017r. przedszkolaki z gr. I i II oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego ,,Danielówka” w Ciemiętnikach. Dzieciom towarzyszyła przepiękna słoneczna aura. Wspaniale było wyjść na łąkę i obserwować główną atrakcję zwiedzanego gospodarstwa - dostojne daniele, które bez obaw podchodziły bliziutko do maluchów. W tym niezwykłym miejscu dzieci mogły je dokładnie poznać, pogłaskać i nakarmić. Wielką frajdę sprawił dzieciom plac zabaw z domkiem, kładką, zjeżdżalnią i huśtawkami. Po zabawach na świeżym powietrzu wszystkim wybornie smakował słodki poczęstunek, przygotowany w tym wyjątkowym dniu przez Radę Rodziców. Gospodyni Pani Ewelina przygotowała dla dzieci wiele ciekawostek na temat hodowli danieli. Czas w miłej atmosferze szybko minął i nie chciało się wracać. To były wspaniałe chwile spędzone wśród wiejskiej przyrody.


Maria Stępniewska, Edyta Szymczyk, Urszula Stanik

01.06.2017

Dzień Otwarty Przedszkola

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie zapisane dzieci wraz z Rodzicami/ Opiekunami prawnymi na spotkanie, które odbędzie się 16 czerwca o godzinie 10.00.

W trakcie spotkania zapewniamy:

  • zapoznanie dzieci z przedszkolem,
  • spotkanie z dyrektorem i nauczycielami,
  • gry i zabawy dla dzieci,
  • spotkanie z psychologiem i logopedą,
  • poczęstunek.

 

Dodatkowo będzie poruszony temat wydłużonej pracy przedszkola w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszamy :-)

Dyrektor i Wychowawcy

01.06.2017

Drodzy Uczniowie :-)

 

Pierwszego dnia czerwca obchodzimy jedno z najradośniejszych i najpiękniejszych świąt w roku - Dzień Dziecka. Z tej okazji do Was wszystkich kierujemy serdeczne życzenia tego, co w życiu młodego człowieka jest najważniejsze: domowego ciepła i poczucia bezpieczeństwa, oddanych przyjaciół i nauczycieli z pasją.
Życzymy, by Wasze dzieciństwo wypełniały piękne i radosne chwile, a szkolne lata były czasem niezwykłych doświadczeń, poszukiwania mądrości i możliwości rozwijania pasji. Mamy nadzieję, że Wasza ciekawość poznawana i odkrywania zjawisk zachodzących w otaczającym świecie zawsze spotykać się będzie ze zrozumieniem rodziców i wychowawców, a obecne osiągnięcia edukacyjne staną się podstawą sukcesów w dorosłym życiu.
Niech w tym szczególnym dniu oraz we wszystkich momentach życia towarzyszy Wam zrozumienie i wsparcie najbliższych.

 

Dyrektor 

i Rada Pedagogiczna

 

01.06.2017

My też się uczymy by lepiej uczyć :-)

 

Od czterech lat nasi nauczyciele realizują założenia programu edukacyjnego "Synergia", który wdrażamy w szkole przy współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Program ma głównie na celu podniesienie jakości pracy szkoły. W jego ramach są organizowane kuersy, szkolenia i konferencje, w których uczestniczą wszyscy nasi nauczyciele.

Wczorajsze zajęcia zakończyły się dla nas bardzo miłym akcentem przekazania nam pamiątkowego graweronu z żuczeniami z okazji wręczenia Szkole Podstawowej i. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. Hubal" w Dobromierzu. Ogromnie się cieszymy i dziękujemy za pamięć :-)

 

Społeczność Szkolna