Marzec 2017


29.03.2017

Biblioteka Szkolna proponuje

 

Cindy Jefferies „ Magazyn Heart grzechu wart. Spełnione marzenia”
Elle chce zostać dziennikarką. W czasie wakacji dostaje się na praktyki do swojego ulubionego magazynu dla nastolatek-Heart. Zamierza wkroczyć w olśniewający świat artykułów o gwiazdach, sesjach zdjęciowych i rubryk towarzyskich. Niebawem Ellie zauważa, że ma zazdrosną rywalkę.
„ Jest to książka o dziewczynie, która jak każda z nas, chce spełnić swoje marzenia. Jej przyjaciółka Francesca zmienia jej plany w koszmar. Sprawa jednak rozwiązała się ponieważ ktoś podał zły numer i Francesca dodzwoniła się zupełnie do kogoś innego”.
Zachęcam do przeczytania :-)

Kinga kl.III b

29.03.2017

BIBLIOTEKA SZKOLNA PROPONUJE

 

Kelly McKain „ Przyjaciółki na zawsze”

Cześć, dziewczyny! To ja, Lucy Jessica Hartly. Mam dla was nie-sa-mo-wi-tą wiadomość! Postanowiłam zmienić naszą banalno nudną szkolną dyskotekę w super wytworny szkolny bal! Julia i Tilda, moje wspaniałe NPnZ, pomogą mi go zorganizować. Urządzimy wybory króla i królowej balu i będziemy tańczyć prawdziwe tańce. Mam zamiar sama uszyć sobie mega rewelacyjną kreację balową. A Simon Driscott już szuka dla nas odjazdowego didżeja. Będzie się działo mówię Wam!
Dowiedzcie się, jak Lucy poradzi sobie z podstępnymi koleżankami i surowymi nauczycielami, którzy próbują zepsuć jej perfekcyjny plan szkolnego balu.
„ Bardzo podobało mi się, że przyjaciółki nie kłóciły się i wzajemnie sobie pomagały. Wszystko też robiły razem. Fajnie i zabawnie było, gdy wybierały wspólnie sukienki”.

Super książka !!!

Monika kl. III b

29.03.2017

Przyjdź na mecz :-)

 

Wczorajszy walkower drużyny NML Zagnańsk na korzyść Ostrowca ukształtował klasyfikację miejsc 4- 11 w rozgrywkach IV Ligi Siatkówki. Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko dwa mecze i oba z udziałem naszej drużyny:


LUKS Start Dobromierz - ZSOMS SMS Ostrowiec
ZSOMS SMS Ostrowiec - LUKS Start Dobromierz


Pierwszy z nich odbędzie się już jutro w Hali Sportowej w Kluczewsku o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o gorący doping :-)


1. SMS Ostrowiec 4 11 4 12 3 354 226
2. Sparta Zagnańsk 6 8 3 14 15 583 617
3. Start Dobromierz 4 7 2 10 8 392 378
4. NML Zagnańsk
5. LZS Górno
6. Focus Kielce
7. MSS Masłów
8. CTTiK Boruta Bieliny
9. Lerko Kielce II
10. ULKS Kastel Stopnica
11. Volley Jędrzejów

24.03.2017

Konkurs Recytatorski

 

Szkoła Podstawowa imienia Majora Henryka Dobrzańskiego
pseud. „Hubal” w Dobromierzu
zaprasza wzięcia udziału w

VII Konkursie Recytatorskim
„KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ”,

który odbedzie się 27 kwietnia 2017 roku; godzina 9.30.

 

Regulamin konkursu dostępny w pliku poniżej.

 

Cele konkursu:
• kultywowanie pamięci o obrońcach Ojczyzny z okresu II wojny światowej,
• propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny,
• kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka oraz kulturę słowa,
• rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
• promowanie utalentowanej młodzieży,
• wymiana doświadczeń nauczycieli oraz uczniów.


Dyrekcja i Nauczyciele
SP w Dobromierzu

[pobierz] 0.2 MB regulamin-konkursu-kwiecien-miesiacem-pamieci-naro

Regulamin VII Konkursu Recytatorskiego "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej"

23.03.2017

Młodzież zapobiega pożarom

 

W dniu dzisiejszym w Komornikach odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji o prawo reprezentowania naszej gminy w etapie powiatowym przystąpiło 9 uczniów (po 3 z każdej szkoły: SP Komorniki, SP Kluczewsko i SP Dobromierz). Turniej miał dwa etapy - pisemny i ustny. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Wasela, Zuzanna Gaj i Klaudiusz Ruszczyk. Najlepiej z naszej trójki spisała się Zuzanna Gaj, która zajęła II miejsce. Klaudiusz Ruszczyk uplasował się na III pozycji, a Olga Wasela zajęła VI lokatę. Opiekunem uczniów jest Pan Sebastian Olczyk- nauczyciel wychowania fizycznego.
Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników ufundował i wręczył Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka.
W dniu 6 kwietnia br. Zuzanna i Klaudiusz będą reprezentowali naszą gminę i szkołę w eliminacjach powiatowych XL OTWP, które odbędą się we Włoszczowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie :)

Sebastian Olczyk

22.03.2017

III MIEJSCE CHŁOPCÓW W GOWARCZOWIE


W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w IV Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: SP Gowarczów, SP Kluczewsko, SP Nieświń i SP Dobromierz. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce.
Skład: Kacper Mikołajczyk (k), Fabian Banaszczyk, Michał Ogrodnik, Radosław Pakuła, Antoni Mikołajczyk, Marcin Cecota, Jakub Szczukocki, Kacper Zapalski, Jakub Mikołajczyk, Sebastian Mikołajczyk, Klaudiusz Ruszczyk. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety do 25 pkt., a tie- break do 15 punktów.
GOWARCZÓW -DOBROMIERZ 2:1 (15:25, 25:17, 15:10)
KLUCZEWSKO -NIEŚWIŃ 1:2 (13:25, 25:18, 9:15)
GOWARCZÓW -KLUCZEWSKO 2:1 (13:25, 25:14, 15:12)
DOBROMIERZ -NIEŚWIŃ 1:2 (15:25, 25:22, 8:15)
DOBROMIERZ -KLUCZEWSKO 2:0 (25:21, 25:22)
GOWARCZÓW -NIEŚWIŃ 1:2 (10:25, 25:19, 2:15)

MIEJSCE DRUŻYNA
1 SP NIEŚWIŃ
2 SP GOWARCZÓW
3 SP DOBROMIERZ
4 SP KLUCZEWSKO

Sebastian Olczyk

22.03.2017

ZOSTAŃ SPONSOREM

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć nasze podjęte działania zakupu sztandaru oraz organizacji uroczystości nadania imienia dla Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
tel./ fax 44 781 48 59
e-mail: zpsdobromierz@poczta.fm

lub o dobrowolne wpłaty w postaci darowizny.

numer konta Rady Rodziców:
50 12020 2733 0000 2902 0068 5271

Z góry dziękujemy za udzielone wsparcie.

Rada Rodziców, Dyrekcja, Samorząd Uczniowski

My nie poszliśmy :-)
My nie poszliśmy :-)

21.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny

 

W dniu 21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Aby każdy widział, że wiosna zawitała w nasze progi, każdy uczeń i nauczyciel w tym dniu miał na sobie jakiś wiosenny akcent tj. był ubrany w coś zielonego, miał przypięty kwiatuszek, żabkę, słoneczko lub kapelusik z kwiatuszkami.
Kolejnym punktem tego dnia było ustanowienie go dniem bez pytania, kartkówki i sprawdzianu, tak aby nikt w tym dniu nie musiał sobie przypominać, że niektórzy z pierwszego dnia wiosny robią dzień Wagarowicza .
Dzisiejszy dzień, symbolizujący budzącą się do życia przyrodę stał się dla nas okazją do znalezienia sposobów na jak najdłuższe zachowanie zdrowia. Dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić jak sprawni i zdrowi są nasi uczniowie i przygotował dla nich kilka konkurencji sportowych. Wytypowani przez klasy reprezentanci musieli się zmagać z następującymi zadaniami:
- skakanie na skakance,
- dmuchanie piłeczek pingpongowych do celu
- kręcenie hula – hop ,
-dmuchanie balonów aż do pęknięcia,
- rzut woreczków do obręczy.
Mistrzami wszystkich konkurencji okazali się uczniowie klasy VIb, a tuż za nimi na podium stanęli uczniowie klasy IV i VIa.
Samorząd uczniowski postanowił również sprawdzić jak sprawni sportowo są nasi nauczyciele i przygotował dla nich oddzielną konkurencję . Był to rzut piłką do kosza w celu wyłonienia króla strzelców. Wyniki jednak były tak wyrównane, iż ani króla ani królowej nie udało się wyłonić. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie uczestnikom dzisiejszego dnia- Pierwszego Dnia Wiosny.
Na zakończenie dnia wyruszyliśmy wszyscy na spacer w poszukiwaniu pierwszych śladów wiosny, których to baczni obserwatorzy mogli się już w przyrodzie doszukać.

 

Opiekun SU
Małgorzata Ławińska

20.03.2017

Dyplom Troskliwego Rodzica i atrakcyjny upominek dla dziecka


Tym zacnym wyróżnieniem poszczycić się może 46 uczniów i ich rodzice, którzy w styczniu wzięli udział w badaniach standaryzacyjnych. Celem badań było przygotowanie innowacyjnych narzędzi w postaci pakietu TROS-KA do diagnozowania poziomu funkcjonowania społeczno-emocjonalnego uczniów w II etapie edukacyjnym. Standaryzacja ta prowadzona była w ramach realizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA zadania dla Ośrodka Rozwoju Edukacji, finansowanego z Funduszy Europejskich PO WER.
Testy wypełniane były w szkole poprzez aplikację on-line oraz w wersji papierowej. Rodzice i dzieci odpowiadali na identyczne pytania, dotyczące zachowań dziecka
w pewnych prawdziwych, bądź hipotetycznych sytuacjach. Wyniki testów anonimowo będziemy znali już w kwietniu. Dostarczą one anonimowo zapewne informacji o grupach klasowych oraz sukcesach i problemach uczniów. Stanowić będą zatem wspaniałą bazę do poruszenia wielu zagadnień na godzinach do dyspozycji wychowawcy.
Dziękujemy uczniom i Rodzicom za poświęcony czas i przyczynienie się do dokonania oceny poprawności opracowanych narzędzi.


Edyta Szymczyk, Małgorzata Chlebosz, Joanna Chuda, Urszula Stanik

 

20.03.2017

II MIEJSCE DZIEWCZĄT W GOWARCZOWIE


W dniu dzisiejszym reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły gościła w Gowarczowie, gdzie odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: SP Gowarczów, SP Kluczewsko, SP Nieświń i SP im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Skład: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Ewa Depta, Aleksandra Steczkowska, Natalia Turczyn, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska, Angelika Biskupska, Zuzanna Gaj, Karolina Mazurek. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety i tie- break do 25 punktów.
KLUCZEWSKO -GOWARCZÓW 2:1 (25:9, 22:25, 25:10)
SP "Hubal" DOBROMIERZ -NIEŚWIŃ 2:0 (25:21, 25:9)
KLUCZEWSKO -NIEŚWIŃ 2:0 (25:12, 15:16)
SP "Hubal" DOBROMIERZ -GOWARCZÓW 2:1 (25:6, 18:25, 25:18)
NIEŚWIŃ -GOWARCZÓW 1:2 (25:12, 10:25, 23:25)
SP "Hubal" DOBROMIERZ -KLUCZEWSKO 1:2 (16:25, 25:21, 16:25)

 

MIEJSCE DRUŻYNA
1 SP KLUCZEWSKO
SP "Hubal" DOBROMIERZ
3 SP GOWARCZÓW
4 SP NIEŚWIŃ

Sebastian Olczyk

14.03.2017

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji o prawo reprezentowania naszej szkoły w etapie gminnym przystąpiło 5 uczniów: Olga Wasela (kl. VI), Zuzanna Gaj (VI), Marcin Cecota (VI), Weronika Włoszczowska (IV) i Klaudiusz Ruszczyk (VI) . Najlepiej z testem składającym się z 30 pytań poradziła sobie Zuzanna Gaj, która zajęła I miejsce. Klaudiusz Ruszczyk uplasował się na II pozycji, a trzecie premiowane miejsce zajęła Olga Wasela. Opiekunem uczniów jest Pan Sebastian Olczyk- nauczyciel wychowania fizycznego.
Dyrektor naszej szkoły Pan Robert Dzierzgwa wręczył laureatom pamiątkowe statuetki i życzył powodzenia w eliminacjach gminnych XL OTWP, które odbędą się 23 marca br. w Komornikach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie :)

 

Sebastian Olczyk

11.03.2017

Masażystka w przedszkolu

 

W czwartkowy poranek dzieci z II grupy przedszkola odwiedziła mama Oli. Spotkanie odbyło się ramach realizowanego projektu ,,Mamo, tato, babciu, dziadku, co możesz zrobić dla naszego przedszkola?” Pani Małgosia jest masażystką. Do przedszkola przybyła z ogromną ilością rekwizytów.
W czasie zabaw i zajęć relaksacyjnych pobudzała zmysły zapachowe, smakowe, dotykowe i słuchowe naszych najmłodszych. Dzieci rozpoznawały zapachy naturalnych olejków aromaterapeutycznych, smakowały rozpuszczoną czekoladę, masowały się kamieniami bazaltowymi, kostką lodu, poznały bańki chińskie. Niezwykłej atmosfery całemu spotkaniu dodawały dźwięki muzyki relaksacyjnej. Mama Oli z wielką pasją opowiadała o tajnikach masażu i demonstrowała jego techniki. Na koniec spotkania, ubrana w piękną chustę i kwiaty, zaprezentowała taniec hawajski. Dzieci były zachwycone! Dziękujemy za odprężające spotkanie i zapraszamy do przedszkola kolejnych Rodziców.

 

Urszula Stanik

10.03.2017

Nie ulegaj żadnej presji- żyj bez agresji

 

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)
/dzień piąty/

 

Na zakończenie akcji Tydzień bez agresji członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali przedstawienie na temat „NIE ULEGAJ ŻADNEJ PRESJI – ŻYJ BEZ AGRESJI”. Była to krótka scenka, która może się wydarzyć w szkole każdego dnia, czyli próba wymuszania i nękania silniejszego nad słabszym. Przesłanie jakie niosła w sobie nasza inscenizacja było jasne i czytelne: Nie możemy pozwalać na takie zachowania, nie możemy być nękani, nikt nie może od nas nic wymuszać, nie może nas bić i popychać. Mamy nadzieję że zajęcia zaproponowane w ramach Tygodnia bez agresji podobały się naszym uczniom i wiele z nich zapamiętali.


Małgorzata Ławińska

Ratujmy i uczymy ratować
Ratujmy i uczymy ratować

10.03.2017

Mali Ratownicy


Jednym z zadań zawartych w planie pracy gromady zuchowej „Bystre oczy” jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jaki zakres zadań mają do opanowania zuchy? Najważniejsze jest ukształtowanie takiej postawy u dzieci, aby w razie konieczności pomóc poszkodowanej osobie i by nie być obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia z powodu nagłego zachorowania lub wypadku. Ważne jest uświadomienie dzieci , że od szybkości podjętych działań ratowniczych zależy życie człowieka. Zuchy z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zbiórkach, podczas których poznawały kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą, że istotną rzeczą jest bezpieczeństwo ich samych podczas pomagania innym. Jest wiele sytuacji kiedy jedyną formą pomocy, którą dzieci mogą udzielić , jest wezwanie wyspecjalizowanej służby. Nie powinny angażować się wówczas, gdy pomaganie mogłoby się zakończyć tragicznie dla nich. Wtedy liczba osób poszkodowanych byłaby już powiększona o kolejną osobę. Gdy już upewnią się, że jest wokół bezpiecznie, należy sprawdzić przytomność. Następnym krokiem jest wezwanie pomocy. Zuchy wykazały się znajomością telefonów alarmowych do poszczególnych służb. Kolejnym ważnym elementem, gdy poszkodowany oddycha, jest ułożenie go w pozycji bocznej ustalonej i oczekiwanie do momentu przyjazdu karetki pogotowia. W sytuacji, gdy poszkodowany nie oddycha należy wykonywać wdechy ratownicze i ucisk klatki piersiowej w rytmie- 2 wdechy i 30 ucisków. Na kolejnych zbiórkach umiejętności te będą doskonalone, aby zuchy do perfekcji opanowały sztukę udzielania pierwszej pomocy.

 

Beata Zięba

Ratujemy i uczymy ratować
X Turniej
X Turniej

09.03.2017

X Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Naszej Szkoły

 

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)
/dzień czwarty/


W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się X Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu Pana Roberta Dzierzgwy. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: SP Fałków, SP Gowarczów, SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP I Dobromierz i SP II Dobromierz. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce pewnie pokonując w finale swoich kolegów z Kluczewska.
Skład: Kacper Mikołajczyk (k), Fabian Banaszczyk, Michał Nasiadek, Michał Ogrodnik, Radosław Pakuła, Antoni Mikołajczyk, Marcin Cecota, Jakub Szczukocki, Kacper Zapalski. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.


Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane w dwóch grupach A i B do 2 wygranych setów. Sety w meczach grupowych do 15 punktów, tie- break do 11 punktów. Spotkania półfinałowe i o miejsca do 21 punktów, tie- break do 15 punktów.

 

GRUPA A:
DOBROMIERZ II -DOBROMIERZ I 0:2
GOWARCZÓW -DOBROMIERZ I 0:2
GOWARCZÓW -DOBROMIERZ II 2:1
1. DOBROMIERZ I
2. GOWARCZÓW
3. DOBROMIERZ II

 

GRUPA B:
KOMORNIKI -FAŁKÓW 0:2
KLUCZEWSKO -FAŁKÓW 2:0
KLUCZEWSKO -KOMORNIKI 2:0
1. KLUCZEWSKO

2. FAŁKÓW
3. KOMORNIKI

 

PÓŁFINAŁY:
DOBROMIERZ I -FAŁKÓW 2:0 (21:11, 21:6)
GOWARCZÓW -KLUCZEWSKO 0:2 (15:21, 18:21)

 

MECZ O III MIEJSCE:
FAŁKÓW -GOWARCZÓW 1:2 (21:13, 5:21, 8:15)

 

FINAŁ:
DOBROMIERZ I -KLUCZEWSKO 2:0 (21:7, 21:18)

 

Klasyfikacja końcowa:
1 SP DOBROMIERZ I
2 SP KLUCZEWSKO
3 SP GOWARCZÓW
4 SP FAŁKÓW
5 SP DOBROMIERZ II
6 SP KOMORNIKI

 

 

Sebastian Olczyk

08.03.2017

Dzień Kobiet

 

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy Wam by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Drogie Panie, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

 

 

 

Zajęcia warsztatowe
Zajęcia warsztatowe

08.03.2017

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)
/dzień trzeci/

 

 W trzecim dniu „Agresji mówimy stop” odbyły się warsztaty z Panią Psycholog Haliną Juzyszyn-Krzysztofik z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej we Włoszczowie. Warsztaty były podzielone na mniejsze grupy robocze tak aby nasi uczniowie mogli jak najwięcej z nich skorzystać- zapamiętać. Temat radzenie sobie z agresją, z emocjami jest bowiem bardzo ważny i wielu młodym ludziom przysparza dużo problemów.
Kolejnym punktem dzisiejszego dnia była akcja- utożsamiam się z…. , czyli wybór z przygotowanych sloganów na temat agresji jednego i noszenie go przez cały dzień. Uczniowie mogli wybierać z pośród następujących haseł:

NIE BĘDĘ BIŁ
NIE BĘDĘ UŻYWAŁ WULGARNYCH SŁÓW
NIE BĘDĘ PRZEZYWAŁ
NIE BĘDĘ KRZYCZAŁ
UŚMIECH TO PODSTAWA 
NERWY DO KONSERWY I NA EKSPORT
SZKODA DNIA NA DĄSY
ZŁE EMOCJE PRECZ
Najchętniej wybieranym hasłem było: UŚMIECH TO PODSTAWA :-) i było to nie tylko hasło na koszulce ale również odzwierciedlenie na twarzach uczniów.

 

Małgorzata Ławińska

Szkoda dnia na dąsy :-)

08.03.2017

Rekolekcje Wielkopostne

 

17.03.2017r. /piątek/

08.30- Msza Św. z nauką ogólną.

10.00- Nauka rekolekcyjna dla dzieci szkoły podstawowej.

10.55- Nauka rekolekcyjna dla młodzieży gimnazjalnej w szkolej.

16.00- Droga Krzyżowa.

17.00- Msza Św. z nauką ogólną- po mszy nauka stanowa dla kobiet.

 

18.03.2017r. /sobota/

09.00- Spowiedź Św.

10.00- Msza Św. dla dzieci i młodzieży.

11.00- Spowiedź Św.

11.30- Msza Św. z nauką ogólną i o Św. Józefie.

15.00- Spowiedź Św.

16.00- Msza Św. z nauką ogólną- po mszy nauka stanowa dla mężczyzn.

 


19.03.2017r. /niedziela/

08.00- Msza Św. z nauką ogólną.

09.30- Msza Św. z nauką ogólną.

11.30- Msza Św.- suma odpustowa.

14.15- Gorzkie Żale- nabożeństwo pasyjne z kazaniem.

16.00- Msza Św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji.

 

Rekolekcje prowadzić będzie O. Redemptorysta Stanisław Gruszka z Gliwic.

 x. Stanisław Stańczyk

08.03.2017

List Minister Edukacji Narodowej

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

 

obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania reformy edukacji. Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i uwagi zgłaszane zarówno do Kuratorów Oświaty, jak i bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękuję również za informowanie rodziców o kolejnych etapach wprowadzania reformy, za bycie blisko uczniów i ich opiekunów.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem skierowanym do Państwa i udostępnienie go wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym szkół i placówek.

Jednocześnie przypominam, że jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

· tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,
· tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,
· tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam również do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl

 

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

[pobierz] 0.6 MB list-minister-edukacji-narodowej_2017
Turniej Dziewcząt
Turniej Dziewcząt

07.03.2017

X Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Naszej Szkoły

 

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)
/dzień drugi/

 


W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się X Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" w Dobromierzu Pana Roberta Dzierzgwy. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: SP Fałków, SP Gowarczów, SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP Konieczno i SP Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły minimalnie uległa w finale rówieśniczkom z Kluczewska zajmując II miejsce.
Skład: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Ewa Depta, Aleksandra Steczkowska, Wiktoria Madejska, Magdalena Ciszewska, Magdalena Fijołek, Natalia Turczyn, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska, Angelika Biskupska, Zuzanna Gaj, Karolina Mazurek. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.


Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane w dwóch grupach A i B do 2 wygranych setów. Sety w meczach grupowych do 15 punktów, tie- break do 10 punktów. Spotkania półfinałowe i o miejsca do 21 punktów, tie- break do 15 punktów.
GRUPA A:
KLUCZEWSKO -FAŁKÓW 2:0
DOBROMIERZ -KLUCZEWSKO 1:2
DOBROMIERZ -FAŁKÓW 2:0


1. KLUCZEWSKO
2. DOBROMIERZ
3. FAŁKÓW


GRUPA B:
GOWARCZÓW -KOMORNIKI 1:2
KONIECZNO -GOWARCZÓW 1:2
KONIECZNO -KOMORNIKI 2:1


1. KONIECZNO
2. GOWARCZÓW
3. KOMORNIKI


PÓŁFINAŁY:
KLUCZEWSKO -GOWARCZÓW 2:1
DOBROMIERZ -KONIECZNO 2:0
MECZ O III MIEJSCE:
GOWARCZÓW -KONIECZNO 2:0


FINAŁ:
KLUCZEWSKO -DOBROMIERZ 2:1 (21:9, 9:21, 15:9)

MIEJSCE DRUŻYNA
1 SP KLUCZEWSKO
2 SP DOBROMIERZ
3 SP GOWARCZÓW
4 SP KONIECZNO
5 SP KOMORNIKI
6 SP FAŁKÓW

 

Warto nadmienić, iż tegoroczna edycja turnieju była rozgrywana w ramach Tygodnia bez agresji- akcji zaplanowanej przez Samorząd Uczniowski Naszej Szkoły. Podczas przerw pomiędzy spotkaniami Pan Sebastian Olczyk wyglosił pogadankę na temat zasad fair play w sporcie oraz przenoszeniu ich do życia codziennego. Na szczególną uwagę zasługuje zorganizowany przez uczniów doping, który zagrzewał drużyny do sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że dzisiejsze nawyki i kulturalne zachowanie zachowa się w postawach wychowawczych nie tylko zawodniczek ale także wspaniałych kibiców.

 

Sebastian Olczyk

 

X Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
Bij rekordy nie kolegów
Bij rekordy nie kolegów

06.03.2017

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)
/dzień pierwszy/


Nasi uczniowie wykonali plakaty pt. "Agresji mówi STOP". Wyeksponowane zostaly na korytarzach szkolnych.
Dzieci układały także slogany, wierszyki, rymowanki i piosenki na temat zapobiegania przemocy i agresji. Prace na kolorowych kartkach zawisły na wystawce. SU wyposażył wszystkie klasy w brystol potrzebny do wykonania plakatu oraz w kolorowe karteczki. Dzieci wylosowały także „wizytówki” w ramach zabawy ‘Tajemniczy przyjaciel”.

Małgorzata Ławińska

Bij rekordy nie kolegów
STOP agresji!!
STOP agresji!!

05.03.2017

TYDZIEŃ BEZ AGRESJI

 

Cele:

 • eliminowanie i ograniczanie zachowań społecznie niepożądanych agresji i przemocy,
 • stworzenie pomiędzy uczniami w klasie i szkole jasnych zasad zapobiegających zachowaniom agresywnym,
 • nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
 • dostarczenie uczniom wiedzy o mechanizmach powodujących wzrost zachowań agresywnych i sposobach ich ograniczania
 • doskonalenie relacji interpersonalnych, nauka o tolerancji i wzbudzanie empatii.

 

Plan naszych działań dostępny w pliku poniżej.

Małgorzata Ławińska

[pobierz] 0.1 MB tydzien-bez-agresji-plan

Tydzień bez agresji, czyli Twój tajemniczy Przyjaciel :-)

Dołącz do Nas
Dołącz do Nas

01.03.2017 

AKCJA EKOLOGICZNA „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”

Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz inne placówki oświatowe do udziału w

Akcji Ekologicznej dotyczącej pogłębiania wiedzy na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja kierowana jest do jednostek edukacyjnych na terytorium całego kraju.

Czas realizacji Akcji:

Dostosowany indywidualnie na podstawie wzajemnych ustaleń

Adresaci Akcji:

uczniowie szkółi innych placóek ośiatowych

 •  rodzice
 •  nauczyciele
 •  dyrektorzy szkół

Głóne załżnia Akcji:

Edukacja dzieci i młdzież w dziedzinie ochrony śodowiska, podnoszenia śiadomośi ucznió szkółna temat szkodliwego wpłwu na śodowisko skłdowanych elektroodpadó, pomoc szkole, uczniom i rodzicom w pozbyciu sięzalegająych elektrośieci, zbióka zużtego sprzęu elektrycznego i elektronicznego.

Cele Akcji:

 • aktywizacja ucznió do konkretnych działńna rzecz ochrony śodowiska i jego wpłwu na funkcjonowanie człwieka
 •  pogłęianie wiedzy ekologicznej wśó ucznió
 •  uśiadamianie ucznió w potrzebie ochrony śodowiska
 •  kształowanie wśó dzieci i młdzież postaw ekologicznych
 •  dostrzeżnie zagrożńwynikająych z nadmiernej eksploatacji śodowiska
 •  podnoszenie śiadomośi ucznió w zakresie recyklingu i wprowadzenia zużtego sprzęu elektrycznego i elektronicznego do ponownego użtku
 •  zintegrowanie żcia szkolnego

Korzyśi wynikająe z uczestnictwa w Akcji:

każa szkoł, któa weźie udziałw Projekcie zostanie nagrodzona proporcjonalnie do ilośi zebranego zużtego sprzęu elektrycznego i elektronicznego

 •  każe 1000 kg zebranego sprzęu to 150 zł, wymienianych na nagrody
 •  najbardziej zaangażwani uczniowie zostanąindywidualnie nagrodzeni
[pobierz] 0.1 MB rodzaje-sprzetu-elektrycznego-i-elektronicznego-po
[pobierz] 0.2 MB dla-rodzicow

01.03.2017

Rekolekcje Wielkopostne

 

Rekolekcje Wielkopostne odbedą się jak co roku w dniach 17 - 19 marca (piątek- niedziela). Pierwszego dnia spotkanie odbędzie się w szkole, natomiast pozostałe odbędą się w Kościele Parafialnym w Stanowiskach. O szczegółach poinformujemy Państwa.

Dyrektor

INFORMUJE
INFORMUJE

01.03.2017

Dożywianie w marcu

 

Koszt dożywiania w marcu bieżącego roku będzie wynosił:

a/ obiady 36,80,

b/ herbata  2,50.

Opłaty można dokonywać od 01 do 10 marca. Bardzo prosimy o zachowanie terminu wpłat.

Ewa Kruszyna