Kwiecień 2018


29.04.2018

Dzień Patrona


W dniu 29 kwietnia nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę śmierci majora Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal".
Tradycyjnie już uroczystość zaczęła się od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Jerzy Cedrowski – superior kongregacji Filipinów w Studziannie. Po nabożeństwie obyło się odczytanie listu od Prezydenta RP. Historię walki i postać Hubala przybliżył Starosta Opoczyński – Józef Róg. Kolejnym punktem programu był Apel Poległych. Oficjalną cześć uroczystości zakończyło złożenie wieńców w miejscu śmierci Hubala.
Kolejnym punktem dzisiejszego święta był pokaz jazdy kawalerzystów, będących spadkobiercami idei mjra Henryka Dobrzańskiego. Na zakończenie nasi uczniowie mieli okazję udziału w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala,.

Robert Dzierzgwa

27.04.2018

Projekt edukacyjny gimnazjalistów
"Sondaż nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego"

 

W ramach projektu edukacyjnego, realizowanego w klasach gimnazjalnych, młodzież podjęła się przeprowadzenia sondażu dotyczącego patriotyzmu w naszej Małej Ojczyźnie. Poszukiwali odpowiedzi na ten temat w środowisku szkolnym i lokalnym. Z przeprowadzonej sondy uczniowie nagrali film, który samodzielnie zmontowali i przedstawili na forum szkoły. Film można ściągnąć klikając poniższy link.

Krystyna Balcerek

Projekt edukacyjny gimnazjalistów
"Sondaż nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego"

25.04.2018

Uroczyste zakończenie V edycji Ligi Pływackiej we Włoszczowie 

 

Naszą szkołę i gminę Kluczewsko godnie reprezentowali:
■Szkoła Podstawowa:
✔🏊‍♂️JEDYNAK DOMINIK - 2 miejsce🏆👏
✔🏊‍♂️ZABORSKI MIKOŁAJ - 6 msc.👏
✔🏊‍♀️STANISZ KAMILA - 10 msc.👏
✔🏊‍♂️STANIK WIKTOR - 11 msc.👏
✔🏊‍♂️JEDYNAK MATEUSZ -12 msc.👏

■Szkoła Gimnazjalna + 7 klasa SP
✔🏊‍♀️STECZKOWSKA OLA - 4 msc.👏
✔🏊‍♂️ZABORSKI JAKUB - 11 msc.👏

W klasyfikacji szkół po czterech zawodach uplasowaliśmy się w obu kategoriach wiekowych na podium, zajmując 3 miejsca. Ponadto Kamila i Mateusz zostali wyróżnieni i nagrodzeni jako najmłodsi uczestnicy ligi pływackiej.

 

Sebastian Olczyk

Marcin Jajko

24.04.2018

Szkoła Młodych Patriotów 


Uczniowie ZPS Dobromierz w ramach udziału w Projekcie Edukacyjnym Szkoła Młodych Patriotów, tym razem pracowali nad powstaniem Kodeksu Postaw Patriotycznych.
Poszczególne klasy na lekcjach wychowawczych przedyskutowały, ustaliły i zapisały własne propozycje. W dniu 20 kwietnia 2018 roku przedstawiciele klas na wspólnym spotkaniu przedstawili propozycje klasowe. Po dokładnej analizie wcześniejszych opracowań, wytyczeniu hierarchii ważności oraz formy zapisu ustalono i zapisano na wspólnej karcie 10 postaw patriotycznych.
Tak powstał Kodeks Postaw Patriotycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Dobromierzu:
1) Kocham swoją Ojczyznę.
2) Jestem dumna/y z bycia Polką/Polakiem.
3) Szanuję symbole narodowe.
4) Świadomie i aktywnie uczestniczę w życiu szkolnym i społecznym.
5) Obchodzę Święta Narodowe.
6) Znam i przestrzegam prawa i obowiązki ucznia.
7) Godnie reprezentuję Szkołę i swoją Małą Ojczyznę.
8) Poznaję historię swojego kraju.
9) Dbam o czystość języka polskiego
10) Szanuję swoje otoczenie
Został on wywieszony na szkolnej gazetce.


Krystyna Balcerek

23.04.2018

Drodzy Uczniowie ! Udało się!

 

W bibliotece szkolnej dzięki Waszemu zaangażowaniu w Kiermasz Taniej Książki z Tuliszkowa zostały zakupione dawno oczekiwane wszystkie części „Opowieści z Narnii”. Pieniędzy wystarczyło również na kolejne części „Magicznego drzewa”, są to: „Cień Smoka”, „Porwanie”.

Zapraszam serdecznie wszystkich sympatyków takiej literatury i życzę miłych wrażeń w czasie czytania.

 

Edyta Szymczyk

18.04.2018

Egzamin Gimnazjalny


W dniu dzisiejszym Nasi Gimnazjaliści rozpoczynają trzydniowe zmagania z egzaminem 2018.
Będą zdawać testy sprawdzające ich wiedzę zdobytą w czasie trzyletniej nauki w gimnazjum. W dniu dzisiejszym przypada części humanistyczna (wiedzy o społeczeństwie i język polski).
Drodzy Uczniowie
Z tej okazji życzymy, aby wyniki, które uzyskacie, spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość realizacji życiowych planów i zamierzeń.
Powodzenia, optymizmu i wiary we własne możliwości!


Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Społeczność Uczniowska

13.14.2018

Światowy Dzień Zdrowia w Naszej Szkole


Każdy to przyzna i każdy powie, że najważniejsze w życiu jest zdrowie.
Nasz poeta J. Kochanowski we fraszce ,,Na zdrowie” pisał: ,,Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”
7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji Nasza Szkoła gościła zaproszonych Pracowników Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kluczewsku, którzy wysłuchali przygotowanego dla nich koncertu życzeń. Po występie głos zabrał Kierownik GOZ – Pan Piotr Niewęgłowski, który ,,słodko” podziękował za część artystyczną. Goście wpisali się do księgi pamiątkowej. Następnie obejrzeli nowo wyposażony gabinet pielęgniarki szkolnej. Na zakończenie gospodarze zaprosili pracowników służby zdrowia na poczęstunek.


Teresa Tańska
Iwona Niewęgłowska
Maria Zielińska

 

07.04.2018

XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie

 

W dniu 5 kwietnia w hali sportowej w Fałkowie odbył się XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 szkół: PSP Fałków, SP Radoszyce, SP Kluczewsko, SP Komorniki i SP Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła V miejsce. Skład dziewcząt: Magdalena Ciszewska, Wiktoria Królikowska, Anna Świerczyna, Kinga Czaińska, Edyta Pakuła, Zuzanna Jaworska, Zuzanna Wojtczyk, Zuzanna Wyrobek, Julia Delczyk, Kinga Bakalarz. Warto również wspomnieć o wyróżnienie dla Zuzanny Wyrobek, która wybrana została jedna z kilku wyróżniających się zawodniczek.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP KLUCZEWSKO
2. SP RADOSZYCE
3. PSP FAŁKÓW
4. SP KOMORNIKI
5. SP DOBROMIERZ

Marcin Jajko

Aktywizujące metody nauczania

05.04.2018

IV Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko

 

W dniu 4 kwietnia 2018 roku w hali sportowej w Kluczewsku odbył się IV Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. Do zawodów przystąpiło 6 zespołów: ZSP nr 2 Włoszczowa, SP Dobromierz, SP Strzelce Małe, SP Nr 9 I Kielce, SP Nr 9 II Kielce, SP Kluczewsko. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Pawlik, Wiktoria Delczyk, Katarzyna Dębska, Sylwia Stępień, Magdalena Wyciszkiewicz, Karolina Skwarek, Angelika Kłudziak, Olga Wesela, Wiktoria Pabiasz, Angelika Biskupska, Aleksandra Steczkowska oraz Ewa Depta.
Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP Nr 2 Włoszczowa
2. SP Nr 9 I Kielce
3. SP Kluczewsko
4. SP Dobromierz
5. SP Nr 9 II Kielce
Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

 

Marcin Jajko