Grudzień 2016


Nowy Rok
Nowy Rok

 31.12.2016

Szczęśliwego Nowego Roku

 

Byłym i obecnym - Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, , Pracownikom Niepedagogicznym, Rodzicom i Uczniom oraz całej Hubalowej Rodzinie:

 

Z serca płynące życzenia pokoju, miłości i radości, którą będziecie mogli dzielić się z innymi z okazji  nadchodzącego Nowego Roku 2017

 

życzy Dyrektor

Nadanie Imienia
Nadanie Imienia

29.12.2016

Święto
Szkoły Podstawowej w Dobromierzu

 

Wreszcie nadszedł ten dzień, który zapisał się złotymi literami w kronice Szkoły w Dobromierzu. 29 grudnia 2016 roku na uroczystej sesji Rady Gminy Kluczewsko podjęto uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej w Dobromierzu imienia majora Henryka Dobrzańskiego ps.” Hubal”. Równocześnie Dyrektor Szkoły Robert Dzierzgwa odebrał z rąk Wójta Gminy Kluczewsko i Przewodniczącego Rady Gminy akt nadania szkole imienia i portret naszego patrona majora Henryka Dobrzańskiego.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście. Oprócz wymienionych już wyżej osób czyli Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafała Pałki i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Mateusza Strychalskiego oraz Radnych Gminy Kluczewsko gościli w naszej szkole członkowie Stowarzyszenia Ułanów im. OWWP na czele z płk. Marianem Zachem, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła”, absolwenci szkoły, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaproszeni goście. Gospodarzami całej uroczystości byli oprócz Pana Dyrektora nauczyciele, uczniowie pracownicy szkoły i rodzice, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu.
Wybór na patrona majora Henryka Dobrzańskiego nie był przypadkowy. Kilka lat podejmowane były działania, które utwierdziły nas w przekonaniu, że ta postać będzie wzorem do naśladowania dla naszych uczniów. Jego życie i czyny będą uczyły dzieci takich wartości, jak patriotyzm, poświęcenie dla innych, odwaga, właściwe postawy sportowe w imię słów – symboli: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły Robert Dzierzgwa bardzo gorąco dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości a następnie wszyscy zebrani obejrzeli autorską inscenizację wigilii z 1939 roku połączoną ze śpiewaniem kolęd. Program samodzielnie opracowali uczniowie i nauczyciele.
Ten dzień był dla naszej szkoły niezwykły, historyczny i wzruszający. Wniósł wiele wartości, które będziemy wdrażać w wychowanie uczniów i pracę Szkoły.

 

Czytamy na stronie: www.majorhubal.pl

Foto dzięki uprzejmości: Marian Drygała

 

Więcej ...

Telewizja NTL

Stowarzyszenie "Jodła"

 

08.12.2016

Wycieczka do sali zabaw ,,FIGLORAJ”


Mikołaj w tym roku okazał się bardzo hojny. Przyniósł dzieciom, oprócz słodyczy, zaproszenie do sali zabaw w Przedborzu. 8 grudnia zatem, przedszkolaki i uczniowie klasy I radośnie spędzili czas w ,,FIGLORAJU”. Jest to miejsce wymarzone dla dzieci. Plac zabaw przygotowany został w taki sposób, aby pociechy w różnym wieku mogły się całkowicie poddać radości i szaleństwu, bawiąc się na całego.
Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.
Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, dmuchanych ,,skazańców”, armatek na piłeczki, samochodów i karaoke. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Dziękujemy Rodzicom za organizację tego wspaniałego wyjazdu.


E. Szymczyk, U. Stanik

Co możesz zrobić dla naszego przedszkola?
Co możesz zrobić dla naszego przedszkola?

15.12.2016

Zajęcia kulinarne w przedszkolu


W ramach realizowanego projektu ,,Mamo, tato, babciu, dziadku co możesz zrobić dla naszego przedszkola?” Pani Ania i Pani Wiola zaprosiły przedszkolaków do wspólnego pieczenia pierniczków.
16 grudnia dla dzieci był bardzo pracowity. Najpierw odpowiednio przygotowały się, dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem tej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zostały zaniesione do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych mam i pań kuchareczek pierniki nabierały koloru.
Później przyszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci- degustacja i samodzielne ozdabianie ciastek wg własnego pomysłu: lukrem, polewą czekoladową i posypką. Przyniosło to wszystkim wiele radości, dla niektórych było nowym doświadczeniem. W całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, który przypominał o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Dziękujemy Mamom Julii i Natalii za udział w akcji i zapraszamy kolejnych Rodziców do wspólnych przeżyć.

 

Urszula Stanik

Sekretariat
Sekretariat

07.12.2016

Ogłoszenie

Prosimy i dokonanie wpłat za dożywianie do 09 grudnia (piątek) włącznie.

Kwota 25,60 złotych.

Ewa Kruszyna

Mikołajki
Mikołajki

06.12.2016

Mikołajki u najmłodszych

 

6 grudnia 2016 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją, gościliśmy świętego Mikołaja. Przybył do naszej szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli z wielką radością. Dla każdego dziecka znalazła się paczka, którą wręczył osobiście. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajkowe” czapeczki przyozdobiły głowy całej społeczności szkolnej.

 

Edyta Szymczyk

Mikołajkowa wycieczka
Mikołajkowa wycieczka

06.12.2016

Poszukiwania Świętego :-)

W dniu 6 grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z Opiekunami wyruszyli w kierunku Kielc na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pierwszy postój zrobiliśmy w Oblęgorku. Tam zwiedziliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza i dowiedzieliśmy wielu ciekawostek z życia pisarza. Poza tym mieliśmy okazje zobaczyć wiele pamiątek z jego licznych podróży po całym świecie. Jednak " Świętego" nie spotkaliśmy tutaj. Drugim punktem naszego wyjazdu było kino Helios w Kielcach. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zdecydowali się obejrzeć film "Za niebieskimi drzwiami" i okazał się to bardzo trafny wybór. I tu również dopisało nam szczęście jeśli chodzi o nasze poszukiwania. Znaleźliśmy Mikołaja i nawet udało nam się z nim zrobić zdjęcie. Będziemy bardzo mile wspominać ten dzień i chętnie wracać do niego pamięcią.


Małgorzata Ławińska

Zawody Pływackie
Zawody Pływackie

06.12.2016

Mikołajowe Zawody Pływackie


W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Dominik Jedynak i Mateusz Jedynak wzięli udział w zawodach pływackich na dystansie 25 m., zorganizowanych przez UKS "Wodnik" Końskie. Chłopcy spisali się znakomicie i zajęli I i III miejsce wśród swojej kategorii wiekowej. Na uwagę zasługuje nowy rekord życiowy ustanowiony przez Dominika (18,46), natomiast Mateusz był najmłodszym uczestnikiem i rywalizował z uczniami klas III i IV. Gratulujemy i życzymy młodym zawodników dalszych sukcesów :-)

Robert Dzierzgwa

02.12.2016

Na Bielawach las szumem historię opowiada, czyli X Hubalowa Wigilia ...


W piątek 2 grudnia odbył się Zjazd Szkół noszących imię mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor Beaty Jasek z Zespołu Szkół Zawodowych  im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięliśmy udział w uroczystości jubileuszowej X ,,Hubalowej Wigilii".

Dziewięć lat temu, 22 czerwca 2007 roku, został odsłonięty na Bielawach koło Anielina pomnik „Hubalowej Wigilii”. Od tej pory w pierwszy piątek grudnia przyjeżdżają tutaj uczniowie i leśnicy, żeby przypomnieć wigilię z 1939 roku. Organizatorami tej uroczystości jest Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego – Hubala z Radomia i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. 

 

Niezwykłe wrażenie w czasie spotkania wprawiło ubieranie w lesie choinki. Uczniowie ze wszystkich szkół wieszali włąsnoręcznie wykonane ozdoby. Uroczystość miałą również wymiar ekologiczny, ponieważ uczniowie udekorowali również drzewka smakowitymi ozdobami: marchewkami, jabłkami i inymi warzywami. Oczywiście dla leśnych zwierząt.

Bardzo wzruszyła nas obecność ułanów, którzy na koniach z szablami u boku wprowadzili nas w klimat "Hubalowych" czasów. Dopełnieniem tych duchowych wrażeń było dzielenie się opłatkiem, a yczenia składane wśród szumu drzew miały szczególne znaczenie. Niejednemu uczestnikowi łezka się w oku zakręciła, a niektórzy szeptali, że Hubalspogląda z góry i cieszy się, że wśród młodych pokoleń Jego legenda pełna bohaterstwa i miłości do Ojczyzny jest wciąż żywa.

Po ciepłym posiłku uczestnicy przejechali pod Szaniec Hubala w Anielinie aby złożyć hołd bohaterskiemu majorowi i jego „hubalczykom” składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze pod pomnikiem. Obchody zakończyła tradycyjnie ballada „Hubalowa legenda” wykonana przez autora muzyki pana Cezarego Jawoszka.

Całą uroczystość prowadziła Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu, Pani Barbara Jasek.

 

Cieszymy się ogromnie, że zostaliśmy zaproszeni na tak wspaniałą uroczystość, a przy okazji lekcję historii na żywo.

Ewa Bakalarz

 

Hubalowa Wigilia