Luty 2019


28.02.2019

Rekrutacja dzieci do przedszkola i pierwszej klasy szkoły podstawowej

na rok 2019/ 2020

 

W zakładce REKRUTACJA publikujemy dla Państwa harmonogram i dokumentacje czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli,i pierwszej klasy szkoły podstawowej, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kluczewsko. Dokumenty można również pobrać w sekretariacie Szkoły.

Durekcja

27.02.2018

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

 

Wnuczęta z Naszej Szkoły pokazały, że pamiętają o swoich Babciach i Dziadkach. W karnawale zaprosili ich na barwne przedstawienie do szkoły. Podczas występów uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i aktorskie. Swoimi popisami wyrazili wielką miłość, szacunek dla Babć i Dziadków oraz podziękowali za dobroć, którą otrzymują od nich każdego dnia.
Na twarzach zebranych można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły seniorom drobne upominki w postaci laurek. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był wspaniały dzień, pełen serdeczności, radości i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

Maria Stępniewska
Urszula Stanik
Joanna Piszczek

10.02.2018

III Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy – Kazimierza Wielka 2019

 

W dniu 09 lutego nasze najmłodsze siatkarski ze szkoły w Dobromierzu wybrały się do Kazimierzy Wielkiej na III Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.
Do rywalizacji przystąpiło 18 zespoły „dwójek”. Szkołę Podstawową w Dobromierzu reprezentowały trzy zespoły. SP Dobromierz I – Emilia Depta, Kamila Stanisz, SP Dobromierz II – Barbara Szymczyk, Natalia Mikołajczyk, SP Dobromierz III – Emilia Miszczak, Julia Czerwińska, Amelia Banaszczyk. Dla naszych dziewcząt był to pierwszy tak poważny turniej.
Klasyfikacja końcowa: SP Dobromierz I – VII miejsce, SP Dobromierz II – XV miejsce, SP Dobromierz III – XVII miejsce.

 

Marcin Jajko

 

05.02.2019

Sprawozdanie z działalności drużyny harcerskiej „Buczyna”

 

Działalność Dobromierskiej Drużyny Harcerskiej „Buczyna” w I semestrze przebiegała zgodnie z przyjętym planem pracy. Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane. Włączyliśmy się w przygotowania obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości poprzez wykonanie kotylionów. Harcerze przygotowali wzruszającą akademię z okazji 1 listopada. Tradycyjnie w dniu Wszystkich Świętych pełnili wartę przy grobie Franciszka Głowacza . Grupa 10 harcerzy była częścią polskiej delegacji odbierającej Betlejemskie Światełko Pokoju w Linzu. Zagraniczny czterodniowy wyjazd był nowym doświadczeniem dla naszych harcerzy. Zwiedzaliśmy Wiedeń i uczestniczyliśmy w uroczystościach przekazania BŚP w największej w Austrii Katedrze pw. Najświętszej Marii Panny w Linzu. Mieliśmy tam okazję zobaczyć delegacje skatowe prawie wszystkich państw Europy i Stanów Zjednoczonych. Było to wspaniałe uczucie. Na uroczystościach obecna była ambasador RP w Austrii pani Jolanta Róża Kozłowska, która bardzo serdecznie nas powitała. Zostaliśmy przez nią zaproszeni za rok do ambasady Polski w Wiedniu na spotkanie wigilijne. Mile zaskoczył nas zwyczaj wymiany chust narodowych między skautami i harcerzami. Byliśmy dumni, gdyż nasze biało – czerwone chusty prezentowały się najpiękniej i były obiektem wielu wymian. Jako jedyna delegacja zaśpiewaliśmy przed katedrą. Daliśmy krótki koncert polskich kolęd, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Przywiezione światełko harcerze przekazali Wójtowi Gminy oraz pracownikom Urzędu Gminy. Mieszkańcom światełko zostało przekazane podczas mszy św. w kościołach w Stanowiskach i Rączkach. Jest prowadzona gazetka drużyny oraz kronika. Współpraca
z Hufcem Szczekocińsko – Włoszczowskim układa się dobrze.

Opiekun drużyny
Maria Chrzanowska

04.02.2019

Zimowe zabawy na śniegu


Pogoda trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadza, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Urszula Stanik

03.02.2019

Wspomnienia z Balu Karnawałeowego :-)

 

W czwartek 31 stycznia br. odbyła się zabawa choinkowa. Od samego rana słychać było gwar i muzykę. Czas płynął wesoło. Były korowody, kółeczka, tańce w parach. Tańce przeplataly się z zabawami i konkursami, prowadzonymi przez uczennice kl. 7.
Zgodnie z tematyką dzieci poprzebierane były w ciekawe stroje karnawałowe. Wśród uczestników balu rozpoznać można bylo: wróżki, koty, motylki, duchy, ale również nie zabrakło postaci bajkowych.

W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców.
W godzinach popołudniowych na parkiecie zgromadzili się uczniowie klas 4-8 i gimnazjum. Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach pożegnali się z DJ RAFAŁEM - NASZYM ABSOLWENTEM, który serwował doskonałą muzykę. Następna zabawa choinkowa już za rok!

                                                                                                                                                                Przedszkolaki

02.02.2019

Rekrutacja 2019/2020 – materiały informacyjne MEN

 

Przedstawiamy Państwu materiały informacyjne dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

 

Dyrekcja

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

01.02.2019

Młodzieżowa Rada Gminy Kluczewsko

 


Uczennice kl III gimnazjum w Dobromierzu: Katarzyna Dębska i Alicja Bańcer czynnie uczestniczą w działaniach MGR Kluczewsko. Realizując plan pracy na I półrocze 2019 roku zorganizowały i przeprowadziły w dniach 7,8 i 11 stycznia warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w każdej szkole naszej gminy. Celem tych spotkań było;
- zapoznanie z fakultatywnym organem samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym jakim jest młodzieżowa rada
- przybliżenie stanowiska młodzieżowego radnego
-zachęcenie do uczestnictwa w zbliżających się wyborach
-wskazanie oczekiwań i podanie konkretnych propozycji do działania

Członkinie MRG rozpoczęły spotkania od prezentacji i anonimowych ankiet dotyczących działań MGR. Następnie przeszły do analizy SWOT, która polegała na szczegółowym omówieniu pozytywnych i negatywnych stron młodzieżowego radnego. W celu przybliżenia swoich działań, przedstawiły półrocznym plan. W Chcąc poznać zdanie młodzieży na temat funkcjonowania naszej gminy, radne zorganizowały krótka debatę na jej temat. Kolejno podzieliły młodzież na dwie grupy. Każda z nich miała za zadanie przygotować opis gminy za 5 lat, gdy gmina się rozwinie oraz gdy stanie w miejscu. Po tym ćwiczeniu uczniowie wytypowali osoby nadające się według nich na młodzieżowego radnego. Każda z tych osób musiała przedstawić pokrótce jak działa MRG oraz zachęcić innych do oddania głosu. Pod koniec spotkania zainteresowana młodzież zadała kilka pytań w stronę radnych. Zachęcona podała kilka bardzo interesujących propozycji do realizacji min kino plenerowe, czy świetlica środowiskowa.

Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Zadawala fakt, iż uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli. Stanowi to motywacyjny czynnik do dalszej pracy. Mamy nadzieję że takich spotkań będzie coraz więcej.


Katarzyna Dębska i Alicja Bańcer