Marzec 2018


30.03.2018

Życzenia Wielkanocne

 

Wielkanoc
Poranek Wielkanocny wszystko poprzemieniał –
nie ma więcej cmentarza, grobu i kamienia.
Świat stał się samym światłem i wprost w okna świeci –
skacze złotym zajączkiem w dobre ręce dzieci.

Ks. Jan Twardowski

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie 

 

28.03.2018

Konkurs wiedzy o Patronie

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w dniu 15 marca, odbył się szkolny konkurs historyczny „Historia Polski a Patriotyzm”.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o Naszym Patronie, rozwijanie zainteresowań historią Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Na konkurs licznie stawili się uczniowie z klas IV - VII, których zafascynowała biografia patrona szkoły Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Zadaniem każdego ucznia było rozwiązanie testu z następującego obszaru tematycznego: - biografia patrona, - najważniejsze wydarzenia z historii Polski i regionu, - wybitni Polacy, - zasłużeni ludzie dla naszego regionu.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Ewa Bakalarz - przewodnicząca, Małgorzata Chlebosz oraz Joanna Piszczek. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas szkolnego apelu.

Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce – Aleksandra Steczkowska kl. VIIb
II miejsce –Jakub Szczukocki kl. VIIb
III miejsce – Zuzanna Gaj i Marta Ilnicka kl. VIIb
Wyróżnienia :
Marcin Cecota kl. VII b
Karolina Mazurek kl. VIIb
Natalia Turczyn kl. VII b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców.

 

Ewa Bakalarz
Małgorzata Chlebosz

27.03.2018

Jak Cię widzą….


Uczniowie kl. II gimnazjum i VI szkoły podstawowej w Dobromierzu w dniu 26.03.2018 r. uczestniczyli w interaktywnych warsztatach telewizyjnych zorganizowanych przez aktorów SHOW TEATR w DK we Włoszczowie. Talk Show jak cię widzą, tak cię piszą! to pierwsze takie widowisko, które przybliżyło młodzieży techniki kreowania wizerunku, pokazało jak działają współczesne media. Uczniowie, występując razem z aktorami na scenie, poznali kulisy produkcji telewizyjnych. Podczas wspólnej zabawy poznali elementy CV i video CV, prezentowali swoje mocne strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej, obserwowali jak na planie filmowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarza widowiska. Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przesłany do szkoły.


Edyta Delczyk -Wasela

 

26.03.2018

„Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”


To już drugi raz wzięliśmy udział w akcji prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic z Warszawy, której celem była zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Tym razem nasza akcja dzięki pomocy Pana Wójta Gminy Kluczewsko Rafała Pałki oraz Komunalno Usługowego Zakładu Gospodarczego w Kluczewsku przybrała nieco większych rozmiarów. Zbiórka elektrośmieci odbywała się na terenie całej gminy. Każdy kto tylko był w posiadaniu niepotrzebnego już sprzętu AGD mógł się go pozbyć i jednocześnie przyczynić się do doposażenia naszej szkoły. Zebrany bowiem sprzęt był ważony i przeliczany na bony towarowe, które wykorzystaliśmy na doposażenie świetlicy szkolnej.
Efektem naszej wspólnej pracy – zbiórki była góra eletrośmieci o wadze 1220kg, co dało nam w sumie bon o wartości 244zł. W ramach bonu zamówiliśmy: lotki do badmintona, rakietki i piłeczki do tenisa stołowego, skakanki oraz zestaw do gry w ringo. Mamy nadzieję, że zamówione przez nas materiały umilą dzieciom pobyt na świetlicy.
Przy tej okazji kierujemy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Kluczewsko, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci, a także Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko oraz Dyrektorowi KUZG za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.
Dzięki takim inicjatywom pokazujemy jak bardzo jest dla nas ważne nasze środowisko naturalne i jak możemy o niego dbać.

 

 Małgorzata Ławińska

25.03.2018

Turniej w Radoszycach

 

W dniu wczorajszym najmłodsze reprezentacje dziewcząt z SP Dobromierza kat. "dwójki", "trójki" walczyły w Radoszycach w kolejnym turnieju eliminacyjnym w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze. W kategorii "dwójki" w gronie 19 zespołów, trzecie miejsce wywalczyły Aleksandra Depta oraz Zuzanna Wyrobek, w walce o półfinale dwie nasze dwójeczki Kinga Bakalarz, Julia Delczyk oraz Zuzanna Jaworska, Zuzanna Wojtczyk, przegrały swoje spotkania i sklasyfikowane zostały na miejscach V-VIII. Najmłodsze siatkarki Kamila Stanisz i Emilia Depta, zajęły trzecie miejsce w swojej grupie i na tym zakończyły swoje rozgrywki. W kat. "trójek" dziewczęta: Anna Świerczyna, Wiktoria Królikowska, Edyta Pakuła oraz Kinga Czaińska zakończyły zmagania za czwartym miejscu w grupie z dorobkiem dwóch zwycięstw i trzech porażek.

 

Marcin Jajko

24.03.2018

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca w pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie wbrew zimowej aurze w przyrodzie postanowili „zrobić” trochę wiosny w szkole. Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom klasowe konkursy pod hasłem „ Zielona wiosna na głowach”. Uczniowie z przyniesionych materiałów wykonywali wiosenne dekoracje głowy, które potem do końca już zajęć szkolnych prezentowali na swoich głowach. Najlepsi wykonawcy wiosennego okrycia głowy zostali obdarowani słodkimi nagrodami.
Mamy nadzieję że nasz wiosenny akcent na głowach, przyspieszy przybycie wiosny do nas.


Opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Ławińska

23.03.2018

Konkurs Piosenki Patriotycznej


W dniach 15 – 16 marca br. odbyły się przesłuchania uczestników Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Celem konkursu było m.in. wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności muzycznej, umacnianie świadomości narodowej oraz realizacja założeń projektu ,,Szkoła Młodych Patriotów’’. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach:
Kategoria I – uczniowie klas I - III
Kategoria II – uczniowie klas I-VI
Kategoria III – uczniowie klas VII oraz klasy II – III gimnazjum
Laureatów wyłoniła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Pani Edyta Delczyk- Wasela, Pani Teresa Tańska, Pani Wioleta Wrzeszcz, Pan Zdzisław Gacia.
Zwycięzcami zostali:
Kategoria I
I miejsce – Amelia Banaszczyk
II miejsce – Barbara Szymczyk
III miejsce – Klaudia Borciuch
Wyróżnienia: Natalia Ciszewska, Dawid Kusa
Kategoria II
I miejsce – Mikołaj Zaborski
II miejsce – Magdalena Szymczyk
III miejsce – Aleksandra Depta
III miejsce – Klaudia Smolarek
Kategoria III
I miejsce – Aleksandra Steczkowska
II miejsce – Olga Wasela
III miejsce – Alicja Bańcer
III miejsce – Sylwia Stępień
Ogłoszenie wyników nastąpiło 23 marca br. podczas szkolnego apelu. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko ,,Od pomysłu do działania”. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.


Teresa Tańska,

Edyta Delczyk- Wasela,

Pani Wioleta Wrzeszcz,

Zdzisław Gacia.

20.03.2018

XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Do rywalizacji o prawo reprezentowania naszej gminy w etapie powiatowym przystąpili uczniowie z Komornik, Kluczewska i Dobromierza. Turniej miał dwa etapy - pisemny i ustny. Naszą szkołę reprezentowali - w grupie pierwszej (klasy I-VI): Kamila Stanisz, Emilia Gusta, Aleksandra Depta, a w grupie drugiej (klasa VII i II-III gimnazjum): Katarzyna Dębska, Szymon Nowak, Klaudiusz Ruszczyk. W pierwszej grupie wiekowej najlepiej z naszej trójki spisała się Kamila, która zajęła I miejsce. Aleksandra uplasowała się na II pozycji, a Emilia zajęła VI lokatę. Natomiast w drugiej grupie wiekowej Szymon zajął III miejsce. Kasia i Klaudiusz zakończyli zmagania na V pozycji.
Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników ufundował Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka.
W dniu 12 kwietnia br. Kamila, Aleksandra i Szymon będą reprezentowali naszą gminę i szkołę w eliminacjach powiatowych XLI OTWP, które odbędą się we Włoszczowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie :) Opiekunami uczniów są nauczyciele wychowania fizycznego Pan Sebastian Olczyk i Pan Marcin Jajko.

17.03.2018

VII Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko


W dniu 16 marca 2018 r. na Hali Sportowej w Kluczewsku odbył się VII Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W turnieju wystartowało pięć zespołów żeńskich: Top Girls, ZSP Kluczewsko, Kluczewsko, START Dobromierz, SP Dobromierz. Grano systemem „każdy z każdym” – 2 sety (set do 21 pkt.) W turnieju SP Dobromierzu reprezentowały: Dominika Pawlik, Wiktoria Delczyk, Sylwia Stępien, Katarzyna Dębska, Magdalena Wyciszkiewicz, Karolina Skwarek, Olga Wasela, Angelika Kłudziak, Wiktoria Pabiasz oraz Angelika Biskupska. Nasza drużyna zajęła V miejsce. Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Kluczewsko - Pan Rafał Pałka oraz Pani Monika Mucha wręczyli najlepszym zespołom pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszystkim Paniom biorącym udział w turnieju wręczone zostały słodkie upominki z okazji Dnia Kobiet.


Marcin Jajko

16.03.2018

Konkurs wiedzy o Patronie

 

100 lat Niepodległej to czas, kiedy w naszej szkole podejmuje się wiele działań upamiętniających to wielkie wydarzenie w historii naszej Ojczyzny. W związku z tym duża grupa chętnych uczniów przystąpiła 15 marca 2018 r. do konkursu historycznego, który obejmował bardzo ważne zagadnienia z historii naszego kraju, regionu oraz wiedzę o Patronie szkoły, ważnych postaciach historycznych i nauczycielach, którzy w czasie wojny zasłużyli się dla Dobromierza. Uczniowie przygotowywali się na podstawie podanej literatury, a zainteresowanie ze strony uczniów było duże, o czym świadczy pełna sala piszących. Cieszymy się, że historia naszego państwa nie jest obca naszym uczniom. Wyniki poznamy w przyszłym tygodniu, o czym niezwłocznie poinformujemy.

 

Ewa Bakalarz
Małgorzata Chlebosz

15.03.2018

ZAPROSZENIE

 

“… Naród, który nie szanuje swojej przeszłości
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
I nie ma prawa do przyszłości …”
Józef Piłsudski

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Dobromierzu serdecznie zapraszają do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej” Pod hasłem: „Wolni i Niepodlegli”, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 (sobota).
Konkurs odbędzie się w w/w Szkole.


Organizatorzy

 

Regulamin i rekrutacja:
http://zpsdobromierz.pl/konkurs-recytatorski.html

[pobierz] 0.8 MB regulamin-konkursu
[pobierz] 0.2 MB karta-zgloszeniowa

13.02.2018

Fryzjerka w przedszkolu


W dniu dzisiejszym w ramach realizacji programu „Mamo, tato, babciu, dziadku co możesz zrobić dla naszego przedszkola ?” odwiedziła nas mama Wiktorii – Pani Dorotka, która pracuje zawodowo jako fryzjerka.
Pani Dorotka przyniosła do przedszkola całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem obserwowały, gdy Pani Fryzjerka wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy. Na stoliku pojawiły się prostownica, lokówka, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, zwany karkówką, grzebienie, szczotki, żel do włosów, wałki, spineczki, gumeczki. Przy okazji dzieci zadawały pytania, na które Pani Fryzjerka udzielała wyczerpujących odpowiedzi.
Po części teoretycznej przeszliśmy do najbardziej lubianej i oczekiwanej przez dzieci części praktycznej. Hitem okazało się samodzielne układanie włosów na główce treningowej. Dzięki specjalnemu stojakowi przymocowaliśmy ją do stolika i nasza sala zamieniła się
w salon fryzjerski. Przedszkolaki – praktykanci w zawodzie, tym razem pracowały
w zespołach. Do tego zadania nie brakowało chętnych. W rezultacie powstały bardzo oryginalne i najmodniejsze w tym sezonie wiosenne fryzury. Mogliśmy również zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”. Pani Dorota zaproponowała chętnym dzieciom, że może je uczesać. Pierwsze w kolejkę ustawiły się dziewczynki, ale niedługo potem dołączyli też chłopcy. Mama Wiktorii miała pełne ręce pracy. Oczywiście poradziła sobie świetnie i w porze obiadowej wszyscy mieliśmy eleganckie uczesanie. Fryzury utrzymały się aż do przyjścia rodziców i były powodem ich dużego zdziwienia. Dzieci tłumaczyły, że to wszystko zasługa czarodziejki – fryzjerki.
To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za chęć przybliżenia maluchom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną naszym przedszkolakom. Takie spotkania dają mnóstwo radości dziecku i zapadają na długo w jego pamięci jako niepowtarzalne chwile spędzone z rodzicem w przedszkolu. Zapraszamy serdecznie kolejnych rodziców do nas, aby swoją wizytą sprawili radość i dziecku, i sobie.

Urszula Stanik

12.03.2018

Regulamin Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej


Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przebieg konkursu są nauczyciele tej szkoły.
 Teresa Tańska
 Edyta Delczyk- Wasela
 Wioleta Wrzeszcz
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I -VII oraz II- III klas gimnazjalnych
Celem Konkursu jest :
 realizacja założeń projektu ,,Szkoła Młodych Patriotów”
 wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej
 wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych
 popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej
 pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego
 umacnianie świadomości narodowej
 kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny, podniesienie poziomu świętowania wydarzeń Ojczyźnianych w środowisku,
 uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.
Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach:
Kat. I – uczniowie klas I – III
Kat. II – uczniowie klas IV- VI
Kat. III – uczniowie klas VII oraz gimnazjum
Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden z utwór. Za utwór patriotyczny uznaje się :
 pieśń powstałą w związku z wydarzeniem historycznym
 piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność
 piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej
 piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną
Uczestnicy konkursu:
W konkursie mogą uczestniczyć tylko soliści.
Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na CD lub USB, który należy dostarczyć Organizatorom w dniu konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
 dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu
 muzykalność i warunki głosowe wykonawców
 oryginalność interpretacji
 staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa)
 ogólny wyraz artystyczny
Zgłoszenie uczestników:
 Uczestnicy mogą się zgłaszać do dnia 05. 03. 2018 r.
 Czas występu łącznie nie może przekraczać 5 minut.
 Przesłuchania odbędą w dn. 15 -16 marca o godzinie 13.00 w sali nr 13
Nagrody
Laureatów konkursu wyłoni Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. ”Hubal” w Dobromierzu. Każdy wykonawca otrzyma pamiątkowy dyplom, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc przyznane zostaną dyplomy i nagrody rzeczowe. Przewiduje się możliwość przyznania miejsc ex aequo oraz wyróżnień.


Organizatorzy

11.03.2018

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
"KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ"
Pod hasłem „Wolni i Niepodlegli”

 

Organizator: Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Dobromierzu

 

1. Cele konkursu:
• Upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości.
• Promowanie kreatywności w podejściu do hasła „Wolni i Niepodlegli” tak, by skłonić młodzież do stworzenia własnej, indywidualnej definicji wolności i niepodległości poprzez wypowiedzi artystyczne.
• Podnoszenie świadomości o wydarzeniach związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.
• Podkreślenie różnorodności działań i dążeń, prowadzących do niepodległości.
• Wzmacnianie poczucia wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową - wolność, solidarność oraz poszanowanie godności człowieka.
• Propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny.
• Kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka oraz kulturę słowa.
• Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
• Promowanie utalentowanej młodzieży.
• Wymiana doświadczeń nauczycieli oraz uczniów.
2. Zasięg Konkursu: ogólnopolski
3. Termin:
21 kwietnia 2018 r. godz. 10.00
4. Miejce:
Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu ul. Włoszczowska 5, 29- 120 Kluczewsko
5. Regulamin:
- Konkurs jest imprezą otwartą, w której udział mogą wziąć dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół średnich i powyżej.
- Konkurs skierowany jest do recytatorów indywidualnych.
- Tematem przewodnim jest hasło „Wolni i Niepodlegli”. Zachęcamy do sięgania po repertuar świadczący o kreatywnym i własnym podejściu do znaczenia słów „wolność” i „niepodległość”.
- Każdy z uczestników przygotowuje jeden wiersz i fragment prozy związane z tematem przewodnim. Łączny czas trwania prezentacji jednego recytatora w kategorii klas I- III i IV – V nie może przekraczać 5 minut, a w pozostałych kategoriach 7 minut.
- Kategorie wiekowe:
1. szkoły podstawowe klasy I-III (wiersz i proza )
2. szkoły podstawowe klasy IV-V (wiersz i proza )
3. szkoły podstawowe klasy VI-VII (wiersz i proza )
4. uczniowie klas gimnazjalnych (wiersz i proza)
5. uczniowie szkół średnich i powyżej (wiersz i proza)
• W poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie, laureaci - wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Opiekunowie wykonawców otrzymają podziękowania za przygotowanie młodzieży do konkursu.
• W jednej kategorii wiekowej można zgłosić maksymalnie 1 wykonawcę ze szkoły. Prosimy o przeprowadzenie wcześniejszych eliminacji szkolnych.
- Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. (44)7814859, a kartę zgłoszenia należy obowiązkowo przesłać na adres:
Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu Dobromierz, ul. Włoszczowska 29- 120 Kluczewsko lub e-mailem na adres:zpsdobromierz@poczta.fm
- Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 17 kwietnia 2018r.
- Trzyosobowe Komisje Konkursowe w poszczególnych kategoriach wiekowych, powołane przez organizatora, oceniać będą dobór repertuaru dostosowany do tematyki konkursu, wieku i możliwości recytatorskich, walory głosowe, własną interpretację utworu, indywidualność artystyczną.
- Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się po przesłuchaniach konkursowych podczas uroczystej części artystycznej.
- Uczestnicy zgłaszający udział zgadzają się powierzyć Organizatorom prawa do nieodpłatnego wykorzystania i rejestracji występu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu.
6. Przepisy ogólne:
- Nie ma możliwości zmiany repertuaru zgłoszonego do konkursu.
- Kolejność prezentacji ustala organizator.
- Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.
- Wszelkie ewentualne zmiany dotyczące terminu lub godziny konkursu podane zostaną tylko zainteresowanym, którzy w wyznaczonym czasie zgłoszą swój udział w eliminacjach.
- Uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez organizatorów ich wizerunku oraz materiałów konkursowych.
- Wszelkie informacje udzielane będą pod numerem telefonu (44)7814859.
- Szkoły uczestniczące w konkursie otrzymują:
• Regulamin konkursu,
• Kartę zgłoszenia do konkursu.

 

Serdecznie zapraszamy :-)

 

Organizatorzy

[pobierz] 0.1 MB karta-zgloszeniowa

Karta zgłoszeniowa w formacie .doc

[pobierz] 0.2 MB karta-zgloszeniowa

Karta zgłoszeniowa w formacie .pdf

10.03.2018

Rekrutacja dzieci do przedszkola

 

Przypominamy, że rekrutacja dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2017/18 rozpoczęła się od 01 marca
i potrwa do 30 marca.
Karty zgłoszenia dziecka dostępne są w Sekretariacie Zespołu lub można je pobrać bezpośrednio klikając poniższe linki. Wypełnione karty prosimy dostarczyć bezpośrednio do Sekretariatu w terminie do 30 marca. Listy zakwalifikowanych kandydatów zostaną podane do publicznej wiadomości 05 kwietnia 2018 roku.
Do przedszkola przyjmowane są dzieci na cały etap edukacyjny. Rodzice dzieci już uczęszczających na kolejny rok wypełniają „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego".

 

Kalendarz Rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

01 marca –30 marca 2018 - Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola.
02 kwietnia- 03 kwietnia 2018 - Weryfikacja wnoisków.
05 marca 2018 - Podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
05 kwietnia 2018 - Ogłoszenie wyników naboru.
Kwiecień 2018 - Podpisywanie umów

Dyrekcja

[pobierz] 0.1 MB deklaracja-kontynuacja-przedszkola

Deklaracja przyjęcia dziecka do przedszkola (kontynuacja)

[pobierz] 0.1 MB deklaracja-przyjecia-dziecka-do-przedszkola

Deklaracja przyjęcia dziecka do przedszkola

09.03.2018

Bardzo dobry występ młodych siatkarzy w Chęcinach :-)


W dniu dzisiejszym reprezentacje chłopców z Dobromierza (kategoria "single", "dwójki", "trójki") zagrały w Chęcinach, gdzie odbyły się eliminacje w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. Nasi młodzi siatkarze spisali się rewelacyjnie. W kategorii "single" w gronie 16 uczestników drugie miejsce zajął Dominik Pierzyna, a Nikodem Rak był trzeci. Natomiast nasi debiutanci zakończyli zmagania na miejscu 8 -Szymon Kłudziak i miejscu 10 -Piotr Pomykała. Bardzo dobrze zaprezentowały się też nasze "dwójki" (4 i 5 miejsce) i "trójki" (3 miejsce).

Sebastian Olczyk

08.03.2018

Z okazji Dnia Kobiet


Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowych!
życzą 

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie :-)

06.03.2018

W Dobromierzu pobiegli na cześć Żołnierzy Niezłomnych


W minioną niedzielę Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego w Dobromierzu wspólnie z Gminą Kluczewsko i Stowarzyszeniem Libera ResPublica z Końskich zorganizowała Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym". Impreza ta była częścią ogólnopolskiego wydarzenia biegowego o tej samej nazwie. W tym roku bieg odbywał się w 333 miastach w Polsce i 8 za granicą. Biegom towarzyszyły wydarzenia okolicznościowe takie jak wystawy, rekonstrukcje czy też opowieści o Żołnierzach Wyklętych. Celem tych wydarzeń było przypomnienie i popularyzacja idei, o które walczyli Żołnierze Niezłomni. Start i meta Dobromierskiego biegu usytuowane były na terenie placu szkolnego. W imprezie wzięło łącznie udział ponad 130 osób. Start poprzedził krótki rys historyczny poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963. Następnie biegacze ubrani w koszulki upamiętniające postacie Żołnierzy Wyklętych ruszyli na nietypową trasę
o długości 1963 metrów – dystans wybrany nieprzypadkowo, gdyż symbolizujący datę śmierci ostatniego z Niezłomnych, Józefa Franczaka (ps. „Lalek”), zamordowanego przez funkcjonariuszy bezpieki 21 października 1963 roku.
Po tym kulminacyjnym punkcie dnia odbyły się jeszcze biegi dla najmłodszych na dystansach 400 i 800 metrów oraz dla starszych na 5 i 10 kilometrów. Prowadzona była także klasyfikacja nordic walking. Na mecie na każdego biegacza czekały okolicznościowe medale, gorąca grochówka i drobne upominki.
Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka. Partnerami także byli:
- Strzelnica Łódzka
- LUKS „Start” Dobromierz
- Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce,
- Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”,
- Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala z
Poświętnego,
- Gminny Klub Sportowy Kluczewsko,
- Komunalny Usługowy Zakład Gospodarczy w Kluczewsku,
- Firma Budowlano- Handlowa Daniel Łęcki z Kolonii Pilczycy
- Metal-Dom Artur Zasobnik z Przedborza,
- PHU „RENMAX” Renata Dzierzgwa z Przedborza,
- Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach
- Sklep Spożywczo- Przemysłowy "GROSIK" Mirosław Łuczyński,
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Kluczewsku.
Podczas uroczystości Stowarzyszenie Libera ResPublika z Końskich wraz z SRH "Jodła" prowadziło kwestę na poszukiwania i ekshumacje żołnierzy Wyklętych między innymi w Zagórsku k/ Kielc.
Nad bezpieczeństwem naszych biegaczy czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz Ułani: Bogdan Krajewski i Sławomir Sztyler, którzy do wspólnej służby zaprosili Atosa i Dobosza. Warto także nadmienić, że dla Dobosza była to pierwsza służba na Ziemi Kluczewskiej. Konie spisały się wspaniale
i wzbudziły ogromną sympatię. Opiekę medyczną w tym dniu dostarczała pielęgniarka – Pani Elżbieta Kotlińska, natomiast oprawę muzyczną zapewnił absolwent szkoły Bartłomiej Ruszczyk. Cieszymy się bardzo z faktu, iż mimo różnych priorytetów, wspólnie udało się nam zorganizować wspaniałą imprezę nie tylko dla naszych uczniów. Bieg miał bowiem charakter wielopokoleniowy. Było pięknie, wzruszająco i radośnie. Pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Mjr. "Hubala" za udzieloną pomoc. Ku chwale Kawalerii! Dziękujemy także Właścicielom Stajni Rączki za użyczenie Atosa i wsparcie logistyczne.
Cieszą nas pozytywne uwagi, zadowolenie z pokonania trasy, która na pewnych odcinkach była wymagająca, taka żołnierska, ale zarazem do pokonania, dla tych najmłodszych i tych trochę starszych.
Obecność wielu osób, startujących i towarzyszących biegaczom, identyfikujących się z ideą Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i atmosfera panująca tego niedzielnego popołudnia jest dla nas organizatorów wielką satysfakcją i podziękowaniem za trud jaki włożyliśmy w przygotowanie i przeprowadzenie biegu oraz mobilizuje do podjęcia starań, by za rok ponownie spotkać się podczas kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym w Dobromierzu.
Klasyfikacja zwycięzców poszczególnych biegów:
A/ Bieg Rodzinny (1963):
1. Sławomir Lipiński
2. Jakub Skórnicki
3. Kacper Zapalski
B/ Nordic Walking:
1. Wioleta Wrzeszcz
2. Zuzanna Gaj
3. Magdalena Ciszewska
C/ Bieg na dystansie 400m.:
1. Dominik Pierzyna
2. Emilia Depta
3. Piotr Pomykała

D/ Bieg na dystansie 800m.:
1. Antoni Mikołajczyk
2. Dawid Dziedzic
3. Kacper Nowak
E/ Bieg na dystansie 5000m. (K):
1. Oliwia Tatar
2. Milena Bąk
3. Agnieszka Wytrych
E/ Bieg na dystansie 5000m. (M):
1. Sebastian Olczyk
2. Łukasz Oduliński
3. Mariusz Wrzeszcz
E/ Bieg na dystansie 10000m. (M):
1. Krzysztof Lipiński
2. Karol Lipiński
3. Rafał Borciuch
E/ Bieg na dystansie 10000m. (K):
1. Anna Dzierzgwa


Godnym podkreślenia jest fakt, iż jak zwykle Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, mimo trudów organizacyjnych, także pobiegli w Biegu Rodzinnym oraz w biegu na dystansie 5000 metrów. Dodamy, że nie zabrakło nas w klasyfikacji nordic walking. Cieszymy się ogromnie, że dzięki współpracy z instytucjami pozaszkolnymi udało się nam zorganizować tak wspaniałe wydarzenie. Oczywiście dodamy, że wydarzenie, które zapoczątkowało nową modę w Dobromierzu .... modę na bieganie :-) Daliśmy radę i pokazaliśmy, że Razem Łatwiej :-)


Organizatorzy

 

06.03.2018

Tropem Wilczym w Dobromierzu

05.03.2018

Pracownicy Szkoły nie zawiedli :-)

 

Nauczycielee i Pracownicy, mimo trudów organizacyjnych, także pobiegli w Biegu Rodzinnym oraz w biegu na dystansie 5000 metrów. Dodamy, że nie zabrakło nas w klasyfikacji nordic walking. Cieszymy się ogromnie, że dzięki współpracy z instytucjami pozaszkolnymi udało się nam zorganizować tak wspaniałe wydarzenie. Oczywiście dodamy, że wydarzenie, które zapoczątkowało nową modę w Dobromierzu .... modę na bieganie :-)


Serdeczne podziękowania kieruję na ręce wszystkich Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły, dzięki którym, mogliśmy wspólnie i mile spędzić niedzielne popołudnie.


Daliśmy radę i pokazaliśmy, że Razem Łatwiej :-)

Dyrekcja

04.03.2018

Ułani czuwali nad bezpieczeństwem "Biegu Tropem Wilczym" 


W dniu wczorajszym, podczas biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych, Ułani Bogdan Krajewski i Sławomir Sztyler zadbali o bezpieczeństwo naszych biegaczy.
Do wspólnej służby zaprosili Atosa i Dobosza :-)
Konie wspaniale się spisały i wzbudziły ogromną sympatię. Cieszymy się bardzo, z faktu, iż mimo różnych priorytetów, wspólnie udało się nam zorganizować wspaniałą imprezę nie tylko dla naszych uczniów :-) Pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Mjr. "Hubala" za udzieloną pomoc. Ku chwale Kawalerii!
Dziękujemy także Właścicielom Stajni Rączki za użyczenie Atosa i wsparcie logistyczne :-)
Dziękujemy :-)

Organizatorzy

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


Patronat honorowy:
Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko


Patronat medialny:
NTL Radomsko
Echo Dnia
Kurier Kluczewska
Głos Włoszczowy
www.zpsdobromierz.pl


Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego
pseud. „Hubal” w Dobromierzu
WWW.zpsdobromierz.pl


Gmina Kluczewsko
Ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
WWW.kluczewsko.pl


LUKS START Dobromierz
ul. Włoszczowska 5
29-120 Kluczewsko
WWW.startdobromierz.pl


Fundacja Wolność i Demokracja
Al. Jerozolimskie 30 lok. 14,
00-024 Warszawa
WWW.wid.org.pl


LIBERA RESPUBLICA
ul. Gimnazjalna 39
26-200 Końskie
https://www.facebook.com/Libera.ResPublica/


Partnerzy:
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”
Występy 20
29-105 Krasocin
WWW.jodla.org


Stowarzyszenie Ułanów
im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego
Majora „Hubala”
ul. Cicha 16, 26-315 Poświętne
WWW.hubalczycy.pl


Strzelnica Łódzka
ul. Brzezińska 1/3
92-119 Łódź
WWW.strzelnicalodzka.pl


Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce
Warszawska 45, 25-520 Kielce
WWW. www.akokregkielce.pl/


Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach
Al. Na Stadion 1, 25-127 Kielce
WWW.ipn.gov.pl


Gminny Ośrodek Zdrowia
w Kluczewsku
ul. Nowa 8
29-120 Kluczewsko


Pani Małgorzata Zarębska

Przedbórz


Sponsorzy:
Gmina Kluczewsko
Ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
WWW.kluczewsko.pl


Komunalny Usługowy Zakład Gospodarczy
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko


Gminny Klub Sportowy
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko


Pan Damian Milczuszek
Prezes Libera ResPublica
Końskie


Pan Daniel Łęcki
Firma Budowlano- Handlowa
Kolonia Pilczyca 8A
29-120 Kluczewsko


Pan Artur Zasobniak
Metal-Dom
ul. Piotrkowska 7
97-570 Przedbórz


Pani Renata Dzierzgwa
PHU „RENMAX”
ul. Mostowa 34/14
97-570 Przedbórz


LUKS START Dobromierz
ul. Włoszczowska 5
29-120 Kluczewsko


Pan Mirosław Łuczyński
Sklep Spożywczo- Przemysłowy "GROSIK"
Korytno 56
97-515 Masłowice