Wrzesień 2017


30.09.2017

Spotkanie z koparką


W piątkowy poranek tata Marka zaprosił na plac szkolny przedszkolaków, aby zaprezentować im koparkę. Spotkanie odbyło się ramach realizowanego projektu "Mamo, tato, babciu, dziadku, co możesz zrobić dla naszego przedszkola?” Maluchy od kilku dni z zaciekawieniem podglądały pracującą przy budowie boiska maszynę. Wreszcie mogły z bliska obejrzeć urządzenie i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Na początku spotkania pan Sławek opowiedział o pożytecznej pracy koparek. Dzieci obejrzały dokładnie deskę rozdzielczą, zwróciły uwagę na dwie wielkie łopaty i ogromne koła. Dzięki uprzejmości pana operatora mogły usiąść w kabinie za kierownicą i choć na chwilę zamienić się w "Boba Budowniczego". Niejeden z przedszkolaków od razu stwierdził, że chciałby w przyszłości być operatorem koparki. Na zakończenie spotkania przyjrzeliśmy się jeszcze pracy tej silnej maszyny. Dzieci były zachwycone! Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zapraszamy do przedszkola kolejnych Rodziców.


Urszula Stanik

30.09.2017

Czyste ząbki :-)

 

Każdy uśmiech dziecka jest piękny. Niestety, nie każdy jest zdrowy. W Polsce ponad 50 % dzieci ma problemy z próchnicą. Aby walczyć o zdrowe i piękne uśmiechy maluchów w naszym przedszkolu prowadzone są cykliczne zajęcia w ramach projektu ,,Akademia Aquafresh”. Dzięki nim uświadamiamy dzieciom jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat, wyrabiamy dobre nawyki i uczymy jak prawidłowo myć zęby. W czasie zajęć wykorzystujemy malowanki, ćwiczenia, filmy i inne materiały, które pomogą dzieciom przyswoić podstawowe informacje o dbaniu o jamę ustną oraz sprawią, że mycie zębów będzie dla nich zabawą, a nie przykrym obowiązkiem!

Urszula Stanik

29.09.2017

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

 

"... Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka..."


Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy w tym roku 29 września. W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, zaśpiewały STO LAT. Nagrodą dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

Urszula Stanik

 

29.09.2017

Dzień Chłopaka

 

W dniu 28 września odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie klas IV - VII oraz II i III gimnazjalnej spędzili milo popoludniowy czas bawiac się w rytmach najnowszych hitów. Dziękujemy DJ Szymonowi Nowakowi za super oprawę muzyczną oraz profesjonalne oświetlenie.


Samorząd Uczniowski

 

29.09.2017

Ratujmy Wzrok Dzieciom

 

Organizatorzy akcji „Ratujmy Wzrok Dzieciom” przebadają bezpłatnie w okresie od 22.09.2017 do 31.10.2017 wszystkich pierwszoklasistów, którzy się zgłoszą do salonu optycznego Klank-Optyk w Kielcach al. IX Wieków Kielc 4 (Budynek Aqua).

Dzieci, u których po raz pierwszy stwierdzono potrzebę korekcji okularowej, do zamówionej kompletnej pary okularów, dostaną lekkie i bezpieczne w użytkowaniu plastikowe soczewki okularowe uszlachetnione powłoką antyrefleksyjną całkowicie bezpłatnie (sfinansowane przez salony optyczne Klank-Optyk oraz Testudo Group sp. z o.o.).

Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy do telefonicznego umawiania terminów wizyt w salonie optycznym Klank-Optyk 730 583 788

Dyrekcja

Czytaj więcej

28.09.2017

Przedszkolaki odkrywają na nowo bibliotekę

 

W dniu dzisiejszym przedszkolaki odwiedziły szkolna bibliotekę, a co się działo zobaczcie sami .... :-)

 

Edyta Szymczyk

Urszula Stanik

27.09.2017

Wesoła Biblioteka

 

Biblioteka w Szkole w Dobromierzu, to dziś najweselsze i najczęściej odwiedzane miejsce. Dzieci oraz młodzież są zachwyceni wyremontowaną częścią biblioteki. Nowy wystrój, meble, a przede wszystkim książki, które przyciągają wzrok swoimi kolorowymi brzegami na nowych półkach tworzą niezwykły klimat. Uczniów klas starszych Panie bibliotekarki obdarowały zakładkami do książek, młodsi otrzymali to, co lubi najbardziej jeden z bohaterów książkowych, czyli : „małe co nieco”. Czytelnicy codziennie z uśmiechem na twarzach i z książką w ręku opuszczają bibliotekę i zapewniają, że wrócą następnego dnia. Zapraszamy do biblioteki !!!


Edyta Szymczyk
Dagmara Strychalska

26.09.2017

Aktywna Przerwa

 

 

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w akcji "Aktywne przerwy w szkołach" w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

25.09.2017

Zapomniane akcje AK


Nasza szkoła nawiązując do działalności swojego Patrona przystąpiła do konkursu plastycznego "Zapomniane akcje Armii Krajowej w Okręgu Kielce”. W konkursie udział wzięli: Wiktoria Hyska, Iza Bańcer, Kinga Czaińska, Paulina Nasiadek, Magdalena Szymczyk, Natalia Wojtczyk, Angelika Kłudziak, Angelika Biskupska, Emilia Gusta, Natalia Turczyn, Angelika Kłudziak, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska, Marta Ilnicka, Zuzanna Gaj, Aleksandra Steczkowska.

Wśród kilkunastu wysłanych na konkurs prac, 3 zyskały uznanie w oczach komisji konkursowej: Natalia Turczyn zajęła III miejsce, Angelika Biskupska i Emilka Gusta otrzymały wyróżnienie. Finał konkursu odbył się 25 września w Kieleckim Centrum Kultury. Laureaci poza nagrodami rzeczowymi mieli możliwość uczestniczenia w prapremierowym pokazie filmu ,,Wilk”, opowiadającym o jednym z dowódców oddziałów partyzanckich AK. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem Konkursu był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce.

Iwona Niewęgłowska

 

22.09.2017

Wywiadówka


Wszystkich rodziców/ opiekunów prawnych serdecznie zapraszamy na spotkania z dyrekcją i wychowawcami klas, które odbędzie się 27 września o godzinie 17.30. Ze względu na ważność poruszanych spraw bardzo prosimy o niezawodne przybycie. 

Dyrekcja

22.09.2017

Dożywianie

 

Niniejszym informujemy, że w miesiącu październiku koszt dożywiania będzie wynosił:

 

21 dni x 1,60 zł = 33,60 zł
herbata 2,50 zł


dla przedszkolaków powyżej 5 godz. koszt dożywiania wyniesie:


21dni x 3,00 zł = 63,00 zł

Należność za dożywianie proszę wpłacać w Sekretariacie Szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 10 października. Dziękujemy.

Ewa Kruszyna

21.09.2017

Dobrowolne Ubezpieczenie Dzieci

 

Po analizach otrzymanych ofert firm zajmujących się ubezpieczeniami i po konsultacji z Radą Rodziców zdecydowaliśmy się na wybranie oferty dobrowolnego ubezpieczenia dzieci Towarzystwa Ubezpieczeniowego "InterRisk". Wybrany został III wariant  w kwocie 36 PLN. Oferta uwzględnia szergo doadatkowych zabezpieczeń, zapewnia szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej poza tym szybki i nowoczesny sposób zgłaszania szkody, bezkomisyjna likwidacja szkód, ochronę dzieci w zawodach sportowych, ochronę w ciągu 365 dni przez całą dobę i na całym świecie. Rodzice/ Opiekunowie Prawni chętni ubezpieczyś swoje dzieci proszeni są o dokonywanie wpłat w Sekretariacie Szkoły do  września. Oferta dostępna poniżej.

Dyrekcja

 

 

 

[pobierz] 0.6 MB oferta-interrisk---szkola-podstawowa-ponadpodstawo

21.09.2017

POLICJANT W PRZEDSZKOLU


W dniu wczorajszym roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji we Włoszczowie Panem asp. Karolem Batorem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. W trakcie spotkania przedszkolaki rozwiązywały filmowe zagadki SpongeBoba (bohatera kreskówek) dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami. Dzieci nie miały kłopotów ze wskazaniem prawidłowych odpowiedzi. Miłym akcentem na podsumowanie dnia było wspólne zaśpiewanie piosenki ,,Halo, panie policjancie”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, ze policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Urszula Stanik

20.09.2017

Akcja profilaktyczna „Jabłko- cytryna”


W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej spotkali się z Panem Dzielnicowym Rafałem Tomczykiem oraz Policjantami Komendy Powiatowej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Włoszczowy.

Wspólnie prowadzili akcję „Jabłko- cytryna” skierowaną do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Spotkanie to miało na celu zwrócenie baczniejszej uwagi kierowców na bezpieczeństwo najmłodszych. Dzieci wraz z Policjantami udali się na pobocze ruchliwej ulicy Włoszczowskiej biegnącej obok szkoły, która jest miejscem stale uczęszczanym przez najmłodszych. Uczniowie byli świadkami kontroli drogowych, dokonywanych przez funkcjonariuszy Policji. Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. Zadaniem dzieci była pomoc Policjantom. Za prawidłową jazdę, dostosowaną do obowiązującej prędkości w terenie zabudowanym, kierowcy otrzymywali od uczniów w nagrodę jabłko. Natomiast ci kierowcy, którzy przekroczyli wymaganą prędkość, zamiast mandatu dostawali od dzieci plaster cytryny, którą musieli zjeść na miejscu kontroli, nie robiąc „kwaśnej„ miny. Na koniec prowadzonej akcji wszyscy mali pomocnicy otrzymali od Policjantów odblaskowe zawieszki, które na pewno przyczynią się do tego, aby dzieci były bardziej widoczne na drodze. Po powrocie do szkoły trzecioklasiści byli pełni pozytywnych wrażeń. Czuli się dumni, że mogli dziś współdziałać z Policją w tak ważnej sprawie jaką jest bezpieczeństwo nas wszystkich.


Beata Zięba

19.09.2017

Poznajemy szkołę


W pierwszych dniach września przedszkolaki z wychowawczynią udały się na wycieczkę po szkole. Celem tej wyprawy było bliższe poznanie pomieszczeń znajdujących się w budynku szkolnym oraz atmosfery pracy panującej w szkole. Dzieci, trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotkanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia uczniów klasy III i ich wychowawczyni. Pani Beatka Zięba opowiedziała nam o swoich uczniach i sali. Pytała przedszkolaków co im się podoba w szkole i czym różni się przedszkole od szkoły. Następnie zajrzeliśmy do pokoju nauczycielskiego, w którym serdecznie przyjęli nas: p. Edyta Szymczyk, p. Ewa Bakalarz i p. Marcin Jajko. Dzieci najbardziej zaciekawione były tablicą interaktywną i kserokopiarką. Kolejnym przystankiem w naszej wędrówce okazał się sekretariat. Tutaj p. Ewa Kruszyna opowiedziała dzieciom o pracy sekretarki i pokazała swoje ,,królestwo”. Tuż za sekretariatem zapukaliśmy z niezapowiedzianą wizytą do drzwi Dyrektora Szkoły p. Roberta Dzierzgwy. Gospodarz przywitał nas z ogromną radością. Zaprezentował dzieciom gabinet, oddał swój dyrektorski fotel i cierpliwie odpowiadał na pytania, dotyczące pracy dyrektora szkoły. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy w gabinecie Wicedyrektora Szkoły p. Andrzeja Konopki. Maluchy od razu zauważyły kolejny laptop i z wielkim skupieniem sprawdzały, czy są w nim gry ;) Opowiedziały również o swoim przedszkolu, poprosiły o kolejne zabawki i zaprosiły Dyrektorów do odwiedzania sali przedszkolnej. W czasie wyprawy było dużo radości i śmiechu. Najmłodsi zaprzyjaźnili się ze środowiskiem szkolnym, poznali pracowników szkoły oraz uczniów, którymi sami niedługo zostaną.

 

Urszula Stanik

18.09.2017

Uroczysty apel z okazji 17 września

 

"Żal mi bardzo was- O! postępowi,
którzy zniweczyć chcecie przeszłość
całą
Tylko że, aby drogę mierzyć przyszłą
trzebać koniecznie pomnieć skąd się
wyszło".

 

Cyprian Kamil Norwid

 

W dniu 17 września w Naszej Szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 78. Rocznicę Napaści ZSRR na Polskę. Uczniowie wierszem i piosenką i przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z agresją Związku Radzieckiego. na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą.. Następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej.

 

Robert Dzierzgwa

18.09.207

Wybory Samorządu Uczniowskiego

 

W dniu dzisiejszym po tygodniowej kampanii wyborczej odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie przystąpili do głosowania oddając głos na swoich wybrańców. Dużą frajdę szczególnie naszym najmłodszym uczniom sprawiło wypełnianie kart do głosowania i wrzucanie ich do urny.
W ten sposób uczniowie wybrali swoich przedstawicieli na nowy rok szkolny 2017/2018, a zostali nimi:
Angelika Kłudziak, – Przewodnicząca
Jakub Skórnicki, – Z-ca Przewodniczącej
Jako członkowie Samorządu Uczniowskiego zapisani zostali:
Karolina Skwarek,
Mikołaj Zaborski,
Kamila Stanisz,
Majka Wrzeszcz,
Marcin Cecota,
Klaudiusz Ruszczyk,
Igor Nowak,
Kacper Gołuchowski,
Magdalena Ciszewska.
Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy, aby Wasze pomysły i zamierzenia były zrealizowane i przyniosły korzyści i zadowolenie wśród Koleżanek i Kolegów. Mamy nadzieję, że był to dobra lekcja samorządności, która zaszczepi w naszych uczniach odpowiedzialność i poczucie ważności ich głosu.
Szczegółowe wyniki są dostępne w protokóle wyborczym oraz w dokumentacji szkolnej.


Małgorzata Ławińska

17.09.2017

Oszczędzamy – pomagamy!

 

W strugach deszczu na Stadionie Lekkoatletycznym MOSiR w Kielcach 16. 09. 2017r. odbył się 3. PKO Bieg Charytatywny. Bieg ten odbywał się jednocześnie w 12 miastach Polski i po raz pierwszy w Kielcach. SKO z Dobromierza wzięło udział w biegu Młodych. Dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas ale przede wszystkim pomóc innym dzieciom. Celem biegu było zbieranie funduszy na obiady dla dzieci będących pod opieką Caritas Diecezji Kieleckiej.
Reprezentowała nas drużyna w składzie: Skwarek Mikołaj, Jedynak Dominik, Smolarek Klaudia, Nowak Kacper, Królikowska Wiktoria, Kłudziak Patryk, Gusta Emilia, Stanik Wiktor, Ruszczyk Oliwia, Nowak Igor, Ciszewska Magdalena i Skórnicki Szczepan. Bieg miał charakter rekreacyjny ale każdy chciał zwyciężyć. Najszybszym z naszej drużyny okazał się Kacper Nowak, który zajął 4 miejsce. Tuż za nim metę przekroczyli: Dominik Jedynak i Wiktor Stanik. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów i pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją było poznanie Marka Plawgo, który był ambasadorem kieleckiego biegu. Naszym uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę i wrażliwość.


Maria Chrzanowska

[pobierz] 7.0 MB kronika-sko

Kronika SKO W Dobromierzu

14.09.2017

Koziołek Spoko, jak co roku nie zawiódł :-)

 

Następnego dnia klasę pierwszą odwiedził kolejny gość. Zawitał do nas Koziołek Spoko- maskotka świętokrzyskiej Policji. Koziołek przybył w towarzystwie panów policjantów. Głównym tematem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Pan dzielnicowy asp. Rafał Tomczyk zaprezentował dzieciom za pomocą plansz zasady bezpieczeństwa, oraz jak należy zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wspomniał również o bezpieczeństwie dzieci podczas poruszania się drogą po zmierzchu. Przypomniał, jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Uczulił najmłodszych, aby po zmierzchu nosić elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkania dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pomagał im w tym Koziołek Spoko, który przypominał o zasadach i trzymając za rękę, przeprowadzał każdego pierwszaka na drugą stronę jezdni. Po tak atrakcyjnych zajęciach dzieci na pewno będą pamiętały o zasadach zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole i w domu.

Joanna Piszczek

14.09.2017

Bezpieczeństwo przede wszystkim!


W bieżącym tygodniu uczniowie klasy pierwszej realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem w szkole, na drodze i w domu. W środę 13.09.2017r. odwiedziły pierwszaków przedstawicielki oddziału KRUS we Włoszczowie-Pani Inspektor Paulina Stryjewska i Inspektor Ubezpieczeń Pani Magdalena Kłudziak. Paniom towarzyszył Pan policjant asp. Karol Bator przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zabawy i pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajki pt.,, Krusikowo”. Bohaterowie bajki: bączek – Okruszek i pszczółka – Kruszynka pokazali jakie zagrożenia dla dzieci stanowią maszyny rolnicze używane w gospodarstwie. Przekazali cenne rady jak należy się zachować aby uniknąć wypadku. Pan policjant przeprowadził również rozmowę z pierwszakami o bezpieczeństwie na drodze, w środkach lokomocji, w domu i w szkole. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał elementy odblaskowe.

Joanna Piszczek

14.09.2017

Nasze SKO nagrodzone!


PKO Bank Polski S. A. co roku organizuje konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędzania. Konkurs polega na przesłaniu pracy konkursowej – kroniki wydarzeń w postaci elektronicznej. W ocenie prac brane są pod uwagę przede wszystkim działania związane z edukacją ekonomiczną dzieci oraz wyrabianie w nich nawyku świadomego oszczędzania. Punktowane jest szerzenie wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem, wyzwalanie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów oraz inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania. Działania naszego SKO zostały docenione i zdobyliśmy nagrodę III stopnia w wysokości 1000 zł. 

 

Maria Chrzanowska

12.09.2017

W telewizyjnym studiu


11 września piętnastoosobowa grupa gimnazjalistów z Dobromierza wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy zorganizowanym przez ZSP nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie w ramach promocji szkoły. Nadrzędnym celem wycieczki był udział uczniów jako publiczności w nagraniu programu „The Voice of Poland”. Przy okazji uczniowie najstarszych klas szkoły w Dobromierzu mogli zapoznać się wstępnie z ofertą edukacyjną szkoły ponadgimnazjalnej, poznać nie tylko starszych kolegów i koleżanki, ale również rówieśników z innych szkół naszego powiatu. Ponadto wszystkim uczestnikom wyjazd ten dostarczył wielu istotnych informacji na temat zawodów związanych z produkcją programów telewizyjnych. Na żywo młodzież miała okazję obserwować pracę m.in.: reżysera, kierownika planu, operatorów kamer, makijażystów, prowadzących program no i oczywiście celebrytów biorących w nim udział. Nie bez znaczenia była również obserwacja emocji i zachowań samych uczestników. Gimnazjaliści na własnej skórze przekonali się również, że bycie widzem podczas takiego nagrania to ciężka praca. Program w telewizji trwa pół godziny, a nagranie kilka godzin. To cenne doświadczenia dla naszej młodzieży.


Joanna Chuda
Edyta Delczyk-Wasela

11.09.2017

X Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

W dniu 10 września b.r. na Stadionie MOSiR we Włoszczowie odbyły się X Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wzięło udział osiem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu Powiatu Włoszczowskiego. Naszą gminę dumnie reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” w Dobromierzu. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Aleksandra Steczkowska, Angelika Kłudziak, Dominika Pawlik, Weronika Wasela, Olga Wasela, Sylwia Stępień, Katarzyna Dębska, Agnieszka Kłudziak, Karolina Skwarek, Alicja Bańcer oraz Magdalena Wyciszkiewicz. Z kolei męską MDP reprezentowali: Jakub Skórnicki, Adam Depta, Piotr Szymczak, Kacper Zapalski, Krystian Bąk, Adrian Musiał, Jakub Kłudziak, Karol Depta, Sławomir Lipiński, Jakub Szostkiewicz, Klaudiusz Ruszczyk oraz Radosław Pakuła. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach - rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
Chłopcy:
1. miejsce MDP Dobromierz z wynikiem 1041,50 pkt.
2. miejsce MDP Secemin z wynikiem 1024 pkt.
3. miejsce MDP Włoszczowa z wynikiem 1015,50 pkt.
4. miejsce MDP Krasocin z wynikiem 1011 pkt.
5. miejsce MDP Kurzelów z wynikiem 992 pkt.
Dziewczęta:
1. miejsce MDP Krasocin z wynikiem 1010,90 pkt.
2. miejsce MDP Dobromierz z wynikiem 976,30 pkt.
3. miejsce MDP Dzierzgów z wynikiem 919,30 pkt.
Zwycięstwo w zawodach powiatowych daje nam prawo reprezentowania Powiatu Włoszczowskiego w zawodach wojewódzkich, które odbędą się na początku czerwca 2018 r.
Na zakończenie zawodów czołowe zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka, Komendant Powiatowy PSP bryg. Krzysztof Ciosek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Wiktor Krotla.


Marcin Jajko

10.09.2017

Tanecznym krokiem


Podczas dożynek powiatowych-27 sierpnia w Kluczewsku-swoje umiejętności taneczne prezentowały uczennice szkoły podstawowej, gimnazjalistki i absolwentki gimnazjum w Dobromierzu. Na potrzeby tej imprezy utworzyły one dwie grupy taneczne FLEXI DANCE -: Oliwia Parzuchowska, Angelika Kłudziak, Aleksandra Steczkowska, Olga Wasela. oraz SWEETS STARS- Weronika Parzuchowska Aleksandra Nowak, Dominika Pawlik, Katarzyna Dębska, Magdalena Kutela, Zuzanna Ruszczyk, Alicja Bańcer. Dziewczęta zatańczyły kilka układów, które samodzielnie opracowały. Ich występ zachwycił publiczność. Obie grupy zostały zaproszone do Włoszczowy na FESTIWAL KOLORÓW, który to miał miejsce 31 sierpnia. Przed tamtejszą publicznością dziewczęta ponownie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

 

Edyta Delczyk- Wasela

07.09.2017

Obrońca Westerplatte z Rączek

 

"... Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem –
staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium..."
Józef Piłsudski

 

Miło nam poinformować, że postać kaprala Bronisława Peruckiego, obrońcy Westerplatte, a zarazem mieszkańca Rączek, została opublikowana na łamach Przedborskiego Słownika Biograficznego, autorstwa Wojciecha Zawadzkiego, podpułkownika Wojska Polskiego, muzeologa, historyka wojskowości, założyciela i wydawcy strony www.psbprzedborz.pl, redaktora naczelnego, autora biogramów i fotografii.

Cieszymy się ogromnie, że nasza aktywność i kontakty z Rodziną mogły pomóc w powstaniu biogramu. Szczególne podziękowania kieruję dla Pani Ewy Kruszyny i Edyty Szymczyk za pomoc i zaangażowanie. Warto dodać, że biogram powstał w dniu 7 września, w rocznicę kapitulacji Westerplatte.


Bronisław Perucki: http://psbprzedborz.pl/perucki-bronislaw/


Robert Dzierzgwa

06.09.2017

ORGANIZACJA ODWOZÓW UCZNIÓW


I KURS- odwóz 12 .50  (15 minut)


Łapczyna Wola-12.55
Kol. Mrowina -13.00
Mrowina- 13.05

 

 

II KURS- odwóz 13.10 (50 minut)


Jeżowiec ( Kowale)- 13.20
Boża Wola -13.25
Jeżowiec -13.30
Zalesie -13.35
Stanowiska- 13.40
Bobrowska Wola- 13.45
Kol. Bobrowska Wola – 13.50
Bobrowniki- 13.55

 

III KURS- odwóz 14.40 (60 minut)


Jeżowiec (Kowale)- 14.45
Boża Wola- 14.50
Jeżowiec -14.55
Zalesie -15.00
Stanowiska -15.05
Bobrowska Wola- 15.10
Kol. Bobrowska Wola -15.15
Bobrowniki-15.20
Kol. Mrowina- 15.25
Łapczyna Wola -15.30

04.09.2017

Witaj Szkoło!


Wakacje dobiegły końca, a nasi uczniowie ze 100% frekwencją przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Kościele Parafialnym w Stanowiskach, natomiast oficjalna część miała miejsce na sali gimnastycznej w Naszej Szkole.
Na początku naszego spotkania Przewodnicząca Szkoły przywitała wszystkich zgromadzonych uczniów i przedszkolaków, rodziców, nauczycieli, dyrektorów oraz przybyłych gości. Następnie głos zabrał nasz wyjątkowy gość – Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka. Pan Wójt życzył uczniom wiary we własne możliwości, aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego sukcesu. Nauczycielom i rodzicom Pan Wójt życzył wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci.
W dalszej części naszego spotkania głos zabrał Pan Dyrektor Robert Dzierzgwa oraz Wicedyrektor Andrzej Konopka. Panowie dyrektorzy w swoich przemówieniach przedstawili podstawowe kierunki pracy szkoły, mówili o zmianach w systemie oświaty oraz wspomnieli o przeprowadzonych remontach w okresie wakacyjnym. Przedstawili również wychowawców w poszczególnych klasach, a na koniec życzyli wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, podczas którego zostali zapoznani z planem zajęć oraz przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Małgorzata Ławińska

01.09.2017, godz. 14:10:13

Dożywianie

 

 

Koszt dożywiania w miesiącu wrzesień 2017 r.:

  • Obiady: 19 dni x 1,60 =30,40 zł
  • Herbata – 2,50 zł. 
    Karnety do pobrania w Sekretariacie Szkoły. Termin płatności do 10 września.

Ewa Kruszyna

01.09.2017, godz. 14:04:52

Stypendium Szkolne

 

 

Wnioski do stypendium są do pobrania poniżej lub w Sekretariacie Szkoły. Wypełnione wnioski należy złożyć w GOPS w Kluczewsku, ul. Spółdzielcza 12.

Ewa Kruszyna

[pobierz] 0.1 MB wniosek-o-stypendium

01.09.2017, godz. 14:04:52

Bezpłatne dożywianie


Rodziny ubiegające się o bezpłatne dożywianie dla dzieci proszeni są o jak najszybsze złożenie wniosku do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczewsku.

Ewa Kruszyna

01.09.2017, godz. 11:54:15

Organizacja Dowozów Dzieci

(Obowiązuje od 04 września 2017 roku)

 

I kurs

Jeżowiec (Kowale)- 6:40

Boża Wola- 6:45

Zalesie- 6:55

Jeżowiec- 7:00

 

II kurs

Stanowiska- 7:15

Bobrowska Wola- 7:20

Kolonia Bobrowska Wola- 7:25

Bobrowniki- 7:30

Piaski- 7:35

 

III kurs

Łapczyna Wola- 7:45

Kolonia Mrowina- 7:50

Mrowina- 7:55

 

W dniu 4 września dzieci zostaną dowiezione do Kościoła Parafialnego w Stanowiskach, a następnie  po Mszy Św. do Szkoły, gdzie o godzinie 9:30 odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018. Serdecznie zapraszamy.

01.09.2017, godz. 11:54:01

78. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

 

1 września 1939 roku
4.37- Tczew- Atak Niemców na Tczew.
4.40- Wieluń- Symbolem niemieckiej bezwzględności skierowanej przeciwko ludności cywilnej stał się atak na Wieluń, jedno z pogranicznych miasteczek, nie posiadające żadnego znaczenia przemysłowego i militarnego. Niemieckie bombowce uderzyły na nie 1 września o godz. 4.40, tj. na kilka minut przed otwarciem ognia na Westerplatte z pokładu pancernika Schleswig Holstein. W ciągu 10 godzinnego nalotu zginęło ok. 1200 osób, a zabudowa bezbronnego miasta została zniszczona w ponad 70 procentach.
Lotniczy atak na Wieluń może służyć za symbol początku okupacji niemieckiej w Polsce, nie tylko z racji uderzenia wyprzedzającego ostrzał Westerplatte, ale przede wszystkim z powodu pierwszego przykładu w II wojnie światowej bezlitosnego mordowania ludności cywilnej, zgodnie z wytycznymi Hitlera: „Naszym podstawowym celem jest nie tylko zajęcie kraju (…) ale unicestwienie każdej żywej istoty! Ta wojna ma być wojną zagłady!”.
4.45- Westerpaltte- ostrzał Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte przez pancernik Schleswig-Holstein.
Tak rozpoczęła się II Wojna Światowa, najtragiczniejsze wydarzenie w historii Ludzkości.
Pamiętajmy o tym nie tylko dziś.


Dyrektor

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Muzeum II Wojny Światowej:
więcej: http://www.muzeum1939.pl