Listopad 2016


Konkurs Języka Angielskiego
Konkurs Języka Angielskiego

30.11.2016

Konkurs Języka Angielskiego

 

24 listopada uczniowie klas VI wzięli udział w IV Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Z testem konkursowym zmierzyło się dziesięciu uczniów. Najwyższe wyniki uzyskały Matra Ilnicka i Aleksandra Steczkowska z klasy VI "b". Wśród uczniów klasy VI "a" największa liczbę punktów zdobyła Kinga Puchowska.

Joanna Chuda

Szkolenie Zastępowych
Szkolenie Zastępowych

29.11.2016

Szkolenie zastępowych Dobromierskiej Drużyny Harcerskiej


W dniach 26 – 27 listopada odbyło się szkolenie naszych zastępowych. Na szkolenie stawiło się pięć osób: Angelika Kłudziak, Magdalena Ciszewska, Wiktoria Królikowska, Wiktor Tkacz i Mikołaj Zaborski. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy z XL Szczepu „Czerwone Berety” Hufca Radomsko, którzy organizowali w naszej szkole akcję „Miś”. Obejmowało ono część teoretyczną i praktyczną. Celem kursu było: zapoznanie z metodyką pracy zastępu, uprawnieniami i obowiązkami zastępowego, systemem stopni harcerskich i zestawem sprawności. Omawiane były zasady przeprowadzania zbiórki zastępu i jej elementy. W części praktycznej zastępowi opracowali plan swojej zbiórki, przygotowali procedurę zdobywania sprawności. Byli przeszkoleni z elementów musztry. Nie zabrakło zabawy i śpiewu. Do zastępowych dołączyli inni harcerze i wspólnie biwakowaliśmy w szkole.

Maria Chrzanowska

 

Konkurs Przyrodniczy
Konkurs Przyrodniczy

28.11.2016

I Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy


Dnia 23 listopada br. odbył się etap szkolny I Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności obejmował następujące zagadnienia:
• Uczeń i jego otoczenie.
• Orientacja w terenie.
• Obserwacje i doświadczenia przyrodnicze źródłem wiedzy przyrodniczej.
• Najbliższa okolica- różnorodność ekosystemów: las, łąka, pole uprawne, rzeka, jezioro. Składniki krajobrazu i zależności między nimi. Przystosowania organizmów do środowiska.
• Zdrowie człowieka i troska o nie.
Arkusz zawierał 32 zadania (zamknięte i otwarte), na rozwiązanie których uczniowie mieli 90 minut. Maksymalnie można było zdobyć 51 punktów. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu II – powiatowego było uzyskanie co najmniej 60 % poprawnych odpowiedzi.
Do konkursu przystąpili czterej uczniowie z klasy VI b. Wystarczającą wiedzą i umiejętnościami w zakresie nauk przyrodniczych wykazały się uczennice: Aleksandra Steczkowska (38 punktów) oraz Marta Ilnicka (33 punkty), którym życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

Teresa Tańska

 

Turniej Nauczycieli
Turniej Nauczycieli

26.11.2016

XIV Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty

"Murawy Dobromierskie" 2016.

 

ZNP Zps Dobromierz- ZNP Gowarczów 0:3 (23:25, 20,25, 15:25)
ZNP Zps Dobromierz- ZNP Radoszyce 3:0 (25:20, 25,23, 25:14)
ZNP Gowarczów - ZNP Radoszyce 3:0 (25:20, 25,20, 25:17)
Klasyfikacja końcowa:
1. ZNP Gowarczów
2. ZNP Zps Dobromierz
3.ZNP Radoszyce
Zps Dobromierz: Małgorzata Ławinska, Beata Zięba, Anna Dzierzgwa, Sebastian Olczyk, Marcin Jajko, Jarosław Plaskacz, Robert Dzierzgwa
Turniej został zorganizowany wspólnie z Zarządem Oddziału ZNP Włoszczowa, a Honorowy Patronat nad Turniejem objęła Pani Prezes Bożena Jasiowska. Dziękujemy Wszystkim i zapraszamy w przyszłym roku.

Robert Dzierzgwa

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

25.11.2016

PLUSZOWE MISIE OPANOWAŁY PRZEDSZKOLE


W dniu dzisiejszym przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, różowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków
w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ,,Jadą, jadą misie”. W towarzystwie dyrektora szkoły wysłuchały bajkę ,,Złotowłosa i trzy małe niedźwiadki”, którą atrakcyjnie przedstawiła bibliotekarka szkolna. Dzieci z okazji urodzin Misia wykonały tort
z masy solnej i odśpiewały jubilatowi tradycyjne ,,Sto lat”. Uczestniczyły ponadto w zabawach ruchowych, plastycznych i misiowych tańcach. Uczyły się konieczności poszanowania zabawek. Wiele radości dostarczyło wszystkim dekorowanie sali i noszenie urodzinowych gadżetów: czapeczek, okularów, nosków, trąbek itp.
Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość spędzenia całego dnia w przedszkolu z kochanym pluszakiem.

 

Urszula Stanik

Konkurs
Konkurs

24.11.2016

KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 17. 11. 2016r. odbył się pierwszy konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych. Dotychczas odbywał się on jako konkurs matematyczno-przyrodniczy. Jest to konkurs organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Poziom konkursu jest wysoki. W tym roku przystąpiło do niego siedmioro uczniów z klas szóstych. Byli to: Zuzanna Gaj, Karolina Mazurek, Wiktoria Pabiasz, Radosław Pakuła, Aleksandra Steczkowska, Natalia Turczyn, Natalia Wojtczyk. Wymogi konkursowe, czyli uzyskanie minimum 60% punktów spełniło czterech uczniów: Aleksandra Steczkowska, Zuzanna Gaj, Natalia Wojtczyk i Karolina Mazurek. Czekamy na listę uczestników zakwalifikowanych do etapu powiatowego konkursu.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników.

 

Maria Chrzanowska

Puchar Patrona
Puchar Patrona

18.11.2016


SIATKARSKO O PATRONIE 

18 listopada w sali sportowej Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Pamięci Majora „Hubala”. Turniej rozegrano po raz pierwszy w nowej formule. Poszczególne drużyny tworzyły dziewczęta, które grały w pierwszym secie oraz chłopcy grający w drugim secie. Każdy mecz składał się z dwóch setów, które grano do 15 punktów. W przypadku remisu, o końcowej klasyfikacji decydowały „małe punkty”. W turnieju wystąpiło 7 zespołów, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. Grupę A tworzyły: Dobromierz I, Przedbórz, Kluczewsko, Fałków, natomiast w Grupie B zagrali: Dobromierz II, Komorniki, Radoszyce. W turnieju zwyciężyła drużyna z Kluczewska, która pokonała w finale swoich rówieśników z Dobromierza.
Zwycięska drużyna została uhonorowana pamiątkowym pucharem. Wszystkie reprezentacja dostały dyplomy,
a siatkarze zostali uhonorowania pamiątkowymi medalami.
Poniżej wyniki rozgrywek:
Grupa A:
DOBROMIERZ I -FAŁKÓW 2:0
PRZEDBÓRZ -KLUCZEWSKO 0:2
DOBROMIERZ I -KLUCZEWSKO 0:2
FAŁKÓW -PRZEDBÓRZ 2:0
DOBROMIERZ I -PRZEDBÓRZ 2:0
KLUCZEWSKO -FAŁKÓW 1:1
Grupa B:
KOMORNIKI -RADOSZYCE 0:2
DOBROMIERZ II -RADOSZYCE 2:0
DOBROMIERZ II -KOMORNIKI 2:0
Półfinały:
KLUCZEWSKO -RADOSZYCE 2:0
DOBROMIERZ I -DOBROMIERZ II 1:1
Mecz o 3 miejsce:
RADOSZYCE -DOBROMIERZ II 0:2
Finał:
KLUCZEWSKO -DOBROMIERZ I 2:0
Tabela końcowa:
1. KLUCZEWSKO
2. DOBROMIERZ I
3. DOBROMIERZ II
4. RADOSZYCE
5. FAŁKÓW
6. KOMORNIKI/ PRZEDBÓRZ

 

Sebastian Olczyk

Wywiadówka
Wywiadówka

16.11.2016

WYWIADÓWKA

 

Wywiadówka śródsemestralna odbędzie się 24 listopada 2016 roku o godzinie 18.00. Tematem wiodącym będą osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze naszych uczniów. Ze względu na ważność bardzo proszę o niezawodne przybycie wszystkich rodziców/ opiekunów prawnych.
Godzinę wcześniej odbędzie się spotkanie Oddziałowych Rad Rodziców.

 

Dyrektor

Hubalowa Wigilia
Hubalowa Wigilia

16.11.2016

HUBALOWA WIGILIA

2 grudnia br., na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, udajemy się na X "Hubalową Wigilię" na Bielawach.

 

Program uroczystości:

10.00 - Rozpoczęcie oraz okolicznościowe wystąpienia.

              Wspólne ubieranie choinki.

              Występ chóru "Canto".

              Dzielenie się opłatkiem.

              Wspólne ognisko z opowieściami płk. Mariana Zacha i Piotra Kacprzaka

 

12.00 - Przejazd pod Szaniec Hubala do miejscowości Anielin.

              Składanie wiązanek i zapalenie zniczy przez poszczególne delegacje.

 

Dyrektor

Konkurs Wiedzy
Konkurs Wiedzy

16.11.2016

Uwaga Konkurs!
KONKURS WIEDZY O MAJORZE H. DOBRZAŃSKIM "HUBALU"


W jakiej miejscowości rozwiązano Oddział Wydzielony Wojska Polskiego? Podaj dokładną datę wydarzenia.
Do wygrania egzemplarz gry planszowej Szewce 1944.
http://www.jodla.org/index.php/gry-planszowe-ak
Swoją odpowiedź prześlij na adres renmax@interia.pl z dopiskiem "Konkurs wiedzy 2" wraz z adresem do korepondencji. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 30 listopada 2016 roku. Konkurs jest otwarty dla uczestników, nie ma ograniczeń terytorialnych. Warunkiem jest przysłanie odpowiedzi z jednego adresu e-mail.
Regulamin Konkursu!
Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe.
Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na na łamach strony www.zpsdobromierz.pl.
Nagroda zostanie wysłana do zwycięzcy najpóźniej w terminie 14 dni po zakończeniu konkursu.
Osoby biorące udział w konkursie zgadzają się, w przypadku wygrania nagrody, na opublikowanie imienia i nazwiska lub pseudonimu na stronie www.zpsdobromierz.pl i www.kluczewsko.pl, www.echodnia.eu.
Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem konkursu.
Wszystkie kwestie sporne ostatecznie rozstrzyga Organizator www.zpsdobromierz.pl.
Zgłoszenie się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

I edycja Konkursu
I edycja Konkursu

15.11.2016

Wynik Konkursu Wiedzy o Majorze HUBALU
edycja październik 2016


"W dniu dzisiejszym wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu o majorze Henryku Dobrzańskim. Napłynęło do nas wiele odpowiedzi z całej Polski (prawidłowych 69), dlatego, aby wytypować zwycięzcę musieliśmy zrobić losowanie. Do komisji czuwającej nad poprawnym przebiegiem losowania zostali powołani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Angelika K., Radosław P. oraz Wiktor T. Wylosowaną osobą, a tym samym zwycięzcą konkursu okazał się Pan Maciej Pęksa z miejscowości Ostrów Mazowiecka.
Gratulujemy zwycięzcy.
Nagrodą jest książka Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm
"Kaja od Radosława, czyli historia Hubalowego Krzyża"
Wydawnictwo: Muza
Fascynująca opowieść o losach uczestniczki Powstania Warszawskiego, która przez pięćdziesiąt cztery lata przechowywała krzyż Virtuti Militari Henryka Dobrzańskiego, Hubala. (...) W czasie okupacji Kaja nosiła krzyż jak amulet, w Powstaniu przechodziła z nim kanałami walczącej Warszawy. Po upadku Powstania znalazła się w Białymstoku, gdzie kilka godzin później została aresztowana i zesłana do...
Książkę niezwłocznie prześlemy pocztą.


Samorząd Uczniowski

ZPS Dobromierz

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2016

Niepodległa, niepokorna ...

 

11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodzone jest Święto Narodowe. Święto ku czci tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. W naszej gminie obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych Mieszkańców Gminy Kluczewsko w czasie II Wojny Światowej. Msza Święta była odprawiona w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Jakuba w Stanowiskach. Uroczystą Mszę za Ojczyznę koncelebrowali księża proboszczowie Stanisław Stańczyk, Stanisław Idziak, Janusz Breszka a homilię wygłosił ks. Tadeusz Gacia.
Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych, strażaków, delegacji zakładów pracy, organizacji oraz mieszkańców pod grób kpr. Franciszka Głowacza ps. „Lis” na cmentarz w Stanowiskach, gdzie odbył się Apel Poległych. Zostały zapalone znicze i złożone kwiaty. W ten sposób oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra gminna przy OSP Dobromierz. Przedstawiciele gminy wraz z delegacją szkoły Dobromierz złożyli znicze na grobie ks. Antoniego Mroczka Honorowego Obywatela Gminy Kluczewsko.
Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Dobromierzu. Artyści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, ukazując w nim drogę Polaków do upragnionej wolności. Recytacje i patriotyczne pieśni wywołały wiele wzruszeń. W trakcie występu panowała wzniosła atmosfera. Zgromadzeni mieszkańcy gminy gromkimi brawami nagrodzili „młodych artystów”. Swą postawą i zaangażowaniem uczniowie pokazali, jaką wartość ma dla nich wolna, niepodległa Polska.
Serdeczne słowa podziękowania i uznania dla uczniów, nauczycieli, dyrekcji ZPS w Dobromierzu. Podziękowania księżom za odprawioną Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Pocztom sztandarowym, przedstawicielom OSP, delegacjom składającym wieńce i znicze oraz mieszkańcom Gminy Kluczewsko uczestniczącym w patriotycznych uroczystościach - wyraził Rafał Pałka Wójt Gminy.

 

Żródło: http://www.kluczewsko.pl

Narodowe Święto Niepodległości
Śniadanie daje moc!
Śniadanie daje moc!

 09.11.2016

Śniadanie Daje Moc


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał ogólnopolski program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, do którego przyłączyli się najmłodsi z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Dobromierzu. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci,
w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. W naszej szkole przez cały rok promuje się zdrowe odżywianie: prowadzone są zajęcia o tej tematyce, uczestniczymy w akcjach promujących zdrowy styl życia, dzieci jedzą śniadania, obiady, dużo warzyw i owoców, piją mleko. W ramach programu w listopadowy poranek dzieci z przedszkola i klas 1-3, wychowawczynie, pani sekretarka, pracownicy obsługi oraz Dyrektor spotkali się na uroczystym śniadaniu. Na stolikach pojawiły się zdrowe produkty spożywcze: sery, jogurty, warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, chude wędliny, soki. Rodzice aktywnie przyłączyli się do akcji, poprzez przygotowanie zdrowych produktów na śniadanko dla swoich pociech. Dzieci podczas rozmowy świetnie poradziły sobie z tematyką zdrowego żywienia, miło zaskakując rozległą wiedzą na temat zdrowych i wartościowych posiłków. Przypomniały sobie również zasady właściwego zachowania się przy stole. Przed śniadaniem maluchy pamiętały
o higienie i dokładnie umyły ręce. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, a kolorowe kanapki, warzywa i owoce samym wyglądem i zapachem zachęcały do delektowania się posiłkiem. Wesołym uzupełnieniem atrakcji była zabawa w detektywa. Pan Robert Dzierzgwa w specjalnych okularach przemieszczał się między stołami i starannie sprawdzał, czy na stołach znajdują się same zdrowe produkty spożywcze. Podczas ,,śledztwa” nie wykrył cukierków, ciastek i chipsów. Za ten detektywistyczny wyczyn zebrani nagrodzili Dyrektora brawami. Po wspólnym zdrowym śniadaniu maluchy śpiewały w klasach piosenki
o witaminach i gimnastykowały się przy dźwiękach zabaw ruchowych. Dzięki tej akcji pragniemy uświadomić również rodzicom jak ważne są pierwsze posiłki dziecka w ciągu dnia. Pragniemy, aby dzieci przychodziły do szkoły po śniadaniu i z drugim śniadaniem. Chcemy pokazać, że śniadanie nie musi być nudne!


Urszula Stanik

Śniadanie dało nam moc :-)
Dwa I miejsca Dobromierza
Dwa I miejsca Dobromierza

08.11.2016

Recytatorskie sukcesy


Jesienna pamięć, zaduma i powaga wpisane są głęboko w polską tradycję obchodów listopadowych świąt. Zarówno Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny jak i Narodowe Święto Niepodległości skłaniają nas do wielkiej refleksji i oddania czci tym wszystkim, którzy zginęli o wolność naszej drogiej Ojczyzny. Doskonałą okazją do wyrażenia swej wdzięczności minionym pokoleniom za trud i oddanie dla Polski, było dla uczniów naszej szkoły wzięcie udziału w II Rejonowym Konkursie Recytatorskim w ZPS w Kluczewsku. Konkurs ten odbył się 08.11.2016r. pod hasłem: „Żyjąc w wolnej Polsce pamiętajmy o tych, którzy o tę wolność walczyli, oddali za nią życie”. W zmaganiach recytatorskich brali udział uczniowie z sześciu szkół z najbliższego regionu i występowali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy I-III i kl. IV-VI. Każdy uczestnik zaprezentował wiersz i fragment prozy tematycznie związanej z mottem konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii młodszej uczeń kl. II- Filip Ruszczyk, a w kategorii klas IV-VI uczennica klasy V- Magdalena Szymczyk. Gdy zakończyły się przesłuchania konkursowe jury udało się na obrady, a uczniowie mieli przygotowany słodki poczęstunek. Ogłoszenie wyników odbyło się w sali gimnastycznej i było wplecione w część artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież ze szkoły w Kluczewsku. Przewodnicząca jury- pani Zdzisława Krupa ogłosiła wyniki konkursu i okazało się, że pierwsze miejsce w obu kategoriach zajęli uczniowie naszej szkoły! W nagrodę otrzymali dyplomy oraz gry edukacyjne. Filip i Madzia pięknie zaprezentowali swe teksty, doskonale wyrazili emocje i nastrój wyuczonych utworów. Cieszymy się ogromnie, że zostali docenieni i osiągnęli tak wielki sukces. Gratulujemy im i życzymy kolejnych tak wspaniałych wyników!

 

Beata Zięba, Ewa Bakalarz

Podwójne zwycięstwo Dobromierza :-)
Turniej Niepodległościowy
Turniej Niepodległościowy

08.11.2016

I TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W dniu 11 listopada br. o godzinie 9.00 w Hali Sportowej w Kluczewsku odbędzie się I Turniej Piłki Siatkowej z okazji NArodowego Święta Niepodległości. W turnieju udział wezną drużyny z Baszowic, Włoszczowy, Końskich, Gór Mokrych oraz Start'u Dobromierz. Patronat Honorowy nad turniejem objęła Gmina Kluczewsko.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Dożywianie
Dożywianie

 08.11.2016

 KOMUNIKAT

 

Koszt dożywiania w bieżącym miesiącu wynosi 32 zł + herbata 2.50 zł.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 listopada 2016 r do godz. 11:00.

Zaproszenie
Zaproszenie

07.11.2016

Wójt Gminy oraz

Przewodniczący Rady Gminy Kluczewsko

 

zapraszają Mieszkańców Gminy

na uroczystości z okazji Narodowego Święta NIepodległości,

które odbędą się 11 listopada 2016 roku (piątek).

 

Program Uroczystości:

08:30- złożenie wieńcy i zapalanie zniczy pod pomnikiem ku czci poległych w Kluczewsku,

09:00- Msza Św. w Kościele Parafialnym w Stanowiskach,

10:20- przeparsz na Cmentarz Parafialny w Stanowioskach,

10:30- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy grobie Franciszka Głowacza pseud. "Lis",

11:15- występ okolicznościowy uczniów ZPS Dobromierz /sala gimnastyczna ZPS Dobromierz/,

12:30- zawody strzeleckie o "Puchar Wójta Gminy Kluczewsko" na Strzelnicy Sportowej w Pilczycy.

Dionizy Krawczyński
Dionizy Krawczyński

07.11.2016

Spotkanie z Dionizym Krawczyńskim

 

7 listopada w naszej szkole gościliśmy Dionizego Krawczyńskiego - Prezesa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”. Była to kolejna okazja na przybliżenie nam postaci Majora Henryka Dobrzańskiego, którego to jednogłośnie wybraliśmy na Patrona Szkoły. Nasz gość opowiedział kilka ciekawostek z życia Majora, a także zaskoczył nas informacjami na temat wydarzeń wojennych, które miały miejsce w Dobromierzu. Przy okazji zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Pan Dionizy poruszył również ważny i trudny dla nas wszystkich temat – Czym jest patriotyzm? Jak możemy go w obecnych czasach okazywać? Dał uczniom kilka cennych wskazówek i prosił aby zawsze pamiętali o grobach poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyny i dbali o te groby, które mają w najbliższej okolicy.
Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania było przeszkolenie Pocztu Flagowego. Pan Dionizy przekazał uczniom wchodzącym w skład Pocztu Flagowego instrukcje i wskazówki, jak powinni się zachowywać w trakcie ważnych uroczystości, kto powinien wydawać komendy i jak prawidłowo trzymać flagę podczas wydawanych przez Dowódcę Pocztu komend.
Pobyt Pana Dionizego Krawczyńskiego w naszej szkole okazał się bardzo ciekawą lekcją historii dla naszych uczniów, którzy gromkimi brawami zachęcali gościa do nie kończenia jej i kontynuowania swoich ciekawych opowieści.

 

Małgorzata Ławińska

Poczet Flagowy
Poczet Flagowy

07.11.2016

"Żeby Polska była Polską"

 

Pod takim hasłem przebiegała dzisiejsza uroczystość obchodów Święta Niepodległości w Zespole Przedszkolno-Szkolnym i Publicznym Gimnazjum w Dobromierzu. Uczniowie naszej szkoły przeżyli niezwykłą lekcję patriotyzmu. Montaż słowno-artystyczny zaprezentowany przez uczniów przybliżył patriotyczne wartości, które dla nas Polaków są bardzo ważne ponieważ jesteśmy dumni ze swej historii. Poprzez obchody takich uroczystości uświadamiamy uczniów, że jesteśmy narodem - jak żaden chyba inny - zafascynowanym przeszłością i miłością do Boga i Ojczyzny. Wiersze i piosenki głęboko wzruszyły zebranych, wprowadziły w chwilę zadumy.

 

Ewa Bakalarz

Warta Honorowa
Warta Honorowa

01.11.2016

Warta Honorowa na Cmentarzu Parafialnym w Stanowiskach


W dniu dzisiejszym Harcerze Zespoł Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu wystawili Wartę Honorową na Cmentarzu Parafialnym w Stanowiskach.
Swoją służbę pełnili przy grobie Hubalczyka kpr. Franciszka Głowacza pseud. "Lis". Bardzo jesteśmy dumni z działań podjętych przez naszych harcerzy.
Wartę pełnili: Oliwia Ruszczyk, Magdalena Ciszewska, Szczepan Skórnicki, Igor Nowak, Wiktor Stanik, Mikołaj Zaborski
Opiekunem jest Pani Maria Chrzanowska

Warta Honorowa
Turniej
Turniej

01.11.2016 

ZAPROSZENIE
DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLNO- SZKOLNEGO
W DOBROMIERZU ZAPRASZA DO UDZIAŁU
W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ PAMIĘCI MJR "HUBALA"

 

Turniej odbędzie się dnia 18.11.2016r. o godzinie 9.00 (piątek) w sali gimnastycznej Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu, ul. Włoszczowska 5.
Zgłoszenia przyjmowane będą przez organizatora do dnia 15.11.2016r. pod nr tel.: 44 781 4859, GSM: 781 485 067 (Sebastian Olczyk).
Spotkania będą rozgrywane wg. przepisów PZPS, a system rozgrywek podany zostanie w dniu zawodów.
Zawodnicy uczestniczący w turnieju nie są ubezpieczeni i powinni posiadać aktualne badania lekarskie.

 

Serdecznie zapraszam
Dyrektor

[pobierz] 0.3 MB turniej-pamieci-majora-hubala

Regulamin Turnieju Mini Piłki Siatkowej "Pamięci Majora Hubala"

Wyniki Głosowania Uczniów SP
Wyniki Głosowania Uczniów SP

Wybór Kandydata na Patrona Szkoły Podstawowej

 

W dniu 25 października 2016r odbyły się w naszej szkole wybory patrona szkoły podstawowej. Lista zgłoszonych kandydatów na patrona szkoły została sporządzona na podstawie zgłoszeń, jakie wpłynęły do Samorządu Uczniowskiego z poszczególnych klas. Znaleźli sie na niej: major Henryk Dobrzański pseud. Hubal, ks. Jerzy Popiełuszko, Jan Paweł II oraz Stefan Czarniecki. W głosowaniu wzięło udział 148 uczniów naszej szkoły. Uczniowie oddawali głosy na kartach do głosowania, stawiając znak x przy wybranym kandydacie. Wszystkie głosy były oddane poprawnie, a wyniki przedstawiają sie w następujący sposób:
1. major Henryk Dobrzański 
2. Jan Paweł II 
3. ks. Jerzy Popiełuszko 
4. Stefan Czarniecki

Nad poprawnym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Aleksandra Steczkowska, Natalia Wojtczyk, Wiktor Stanik, Majka Wrzeszcz oraz Opiekun Samorządu.

 

Małgorzata Ławińska