30.11.2017
Spotkanie z Absolwentem
W dniu dzisiejszym dzieci z I i II grupy spotkały się na wspólnej imprezie andrzejkowej. Pan Dyrektor zapewnił wszystkim wspaniałą zabawę, gdyż zaprosił absolwenta szkoły- Bartłomieja Ruszczyka, który jest DJ-em. Szanowny gość na początku spotkania zaprezentował i przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy, a następnie pokazał sprzęt, którym dysponuje. Przedszkolaki, stojąc za konsolą, miały możliwość wcielenia się na chwilę w rolę DJ-a. Poznały też techniki mixowania muzyki. Następnie odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami. Do tańczących przedszkolaków dołączyli uczniowie klasy III z wychowawczynią. Dzieci bardzo dobrze bawiły się w swoim towarzystwie. Uśmiechom nie było końca. Był to dla nich niezapomniany dzień. Dziękujemy Panu Bartłomiejowi Ruszczykowi za świetną zabawę i sprawienie radości dzieciom.
Maria Stępniewska
Urszula Stanika
Beata Zięba
29.11.2017
"Czyste Powietrze Powiatu Włoszczowskiego”
23 listopada 2017 roku na konferencji środowiskowej pt. „EMISJA – PRZYCZYNY, ZAGROŻENIA I METODY JEJ OGRANICZANIA’’ zorganizowanej w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, został rozstrzygnięty ekologiczny konkurs plastyczny. Wśród 13 szkół z powiatu włoszczowskiego i 236 nadesłanych prac, uczennica naszej szkoły: Natalia Turczyn została laureatką konkursu zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Warto zaznaczyć, że w eliminacjach szkolnych udział wzięło ponad 50 prac uczniów, z czego jeszcze 4, oprócz pracy Natalki, zasługują na szczególne wyróżnienie. Są to prace: Katarzyny Dębskiej, Oliwii Wrzeszcz, Magdaleny Wyciszkiewicz oraz Julii Tatar.
Iwona Niewęgłowska
28.11.2017
Czytelnicy proponują
Tytuł- Geniusz Kuba
Autor- Sabine Zett
Kuba- wyśmienity sportowiec, najlepszy uczeń i obiekt westchnień wszystkich dziewczyn… Zaraz, zaraz to chyba nie ta książka.
Kuba to nastolatek, który o sławie może sobie pomarzyć. Wraz z kumplem Niko postanawia uzyskać sławę w szkole, dzięki swojej wrodzonej inteligencji i „talentowi” sportowemu.
Koniec jest bardzo zabawny, jak zresztą cała książka. Jest świetna dla wszystkich nastolatków i nie tylko.
Marcin Cecota kl.VIIb
25.11.2017
Andrzejki
Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 23 listopada w naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy dobrze się bawili.
Na dyskotece Andrzejkowej nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczniowie mieli okazje wywróżyć sobie między innymi imię przyszłej sympatii oraz zawód który będą wykonywać w przyszłości.
Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.
Małgorzata Ławińska
24.11.2017
„Pokochaj Pluszowego Misia,
On Przyjacielem Dzieci jest…”
W dniu dzisiejszym maluchy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu celebrowanie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Od samego rana rozpoczęło się przyjęcie urodzinowe misia. Dzieci odśpiewały STO LAT, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały opowiadanych przez panie ciekawostek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, wykonały upominek dla swojego pluszowego przyjaciela i bawiły się w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z wielu sekretów. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce. Dziękujemy rodzicom Maciusia za „słodkie co nieco” na misiowy poczęstunek. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Maria Stępniewska,
Edyta Szymczyk,
Urszula Stanik
22.11.2017
Kilka refleksji po konkursie…
Jesteśmy już po finale XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie". Końcowy przebieg zmagań recytatorów, do których należała również Magda Szymczyk – uczennica Naszej Szkoły, miał miejsce w Łodzi w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w minioną sobotę.
Mottem XXV edycji Konkursu był fragment „Ziemi Obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta, który zachęca do sięgnięcia po literaturę poświęconą miejscom związanym z domem rodzinnym i naszą Małą Ojczyzną.
Wprawdzie Madzia nie zajęła żadnego miejsca ale należą jej się ogromne gratulacje, gdyż znalazła się na najwyższym szczeblu wśród 25 uczestników z całej Polski. Recytowała piękny wiersz o regionie świętokrzyskim naszego rodzimego poety Zdzisława Antolskiego „Ziemia uroczna” oraz fragment prozy Marii Dąbrowskiej „Marcin Kozera.
Ogromnie się cieszymy także z sukcesu naszego absolwenta Bartłomieja Słomy, który reprezentował LO im. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.2Przy okazji tego konkursu nasuwa się kilka refleksji o samym konkursie. Bo to przecież 25 lat „Strof o Ojczyźnie”, a Szkoła w Dobromierzu uczestniczy w tym konkursie od początku jego istnienia. Nie pominęliśmy żadnej edycji, a co ważne, każdego roku zajmujemy czołowe miejsca. Świadczy to o tym, że recytacja w naszej Szkole stoi na wysokim poziomie. Dla Szkoły w Dobromierzu to konkurs z tradycjami, dzięki któremu jesteśmy znani nie tylko w powiecie, ale często w województwie, a drugi raz reprezentowaliśmy region świętokrzyski na szczeblu ogólnopolskim.
Ewa Bakalarz
20.11.2017
Wywiadówka
Serdecznie zapraszamy Rodziców/ Opiekunów Prawnych na wywiadówkę, która odbędzie się 28 listopada 2017roku o godzinie 17.30. Tematem wiodącym będą osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze naszych uczniów i wychowanków. Ze względu na ważność poruszanych tematów bardzo proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor
18.11.2017
Szkoła Młodych Patriotów
Wyrażam serdeczne podziękowania dla Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły za pomoc w organizacji pokazu filmu "Wilk"- Zbigniew Kruszelnicki, który odbył się w dniu wczorajszym w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu. Wasza postawa i podejmowane działania przynoszą wspaniałe efekty na gruncie poznawania historii Naszej Ojczyzny. Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny podejmujecie trud zainteresowania swoimi działaniami inne instytucje kulturalno- oświatowe.
Osobne podziękowania kieruję dla wszystkich Uczestników pokazu. W imieniu Naszej Szkoły wyrażam wdzięczność za motywację i docenienie podejmowanych przez nas inicjatyw- to dla nas ogromnie nobilitujące i motywujące.
Składam także podziękowania Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu Pani Halinie Mikuszewskiej za bezpłatne użyczenie sali kinowej i pomoc w organizacji projekcji filmu. Zapraszamy do dalszej współpracy, mając nadzieję, że znajdą się jeszcze inne instytucje, które będą nas wspierać.
Dziękuję Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu za umożliwienie udziału młodzieży w pokazie filmu.
Dziękujemy także Wójtowi Gminy Kluczewsko Panu Rafałowi Pałce za bezpłatne wynajęcie autokaru, dzięki czemu nasza młodzież mogła uczestniczyć we wspaniałych lekcjach historii, zorganizowanych we współpracy z Dionizym Krawczyńskim, Vice Prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce, Przyjacielowi ZPS Dobromierz.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" w Dobromierzu
17.11.2017
Pokaz filmu "Wilk"- Zbigniew Kruszelnicki
W dniu dzisiejszym w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu zorganizowaliśmy pokaz filmu "Wilk"- Zbigniew Kruszelnicki. Do wspólnego oglądania zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu. W wydarzeniu gościł także autor scenariusza i reżyser filmu Pan Dionizy Krawczyński, który po projekcji opowiedział uczestnikom o oddziale, żołnierzach i potyczkach "Wilka", a także odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach realizacji projektu "Szkoła Młodych Patriotów".
Robert Dzierzgwa
17.11.2017
Spotkanie z Ułanem
W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole specjalnego gościa. Po raz kolejny odwiedził nas Dionizy Krawczyński, Vice Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce. Jak zwykle z ogromnym zaciekawieniem opowiadał naszym wychowankom i uczniom o historii naszej Ojczyzny.
Początkowo zawitał do przedszkolaków, a następnie przeprowadził pogadankę z uczniami klasy VIIa i III gimnazjalną. Cieszymy się ogromnie, że nasi uczniowie dzięki takim spotkaniom mają możliwość jeszcze lepszego poznania naszej przeszłości oraz poznania bohaterów z Gminy Kluczewsko oraz Powiatu Włoszczowskiego. Dziękujemy za wizytę i życzymy dalszych sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym.
Robert Dzierzgwa
16.11.2017
Nasi wspaniali recytatorzy
W dniu dzisiejszym odbył się w Kluczewsku III Rejonowy Konkurs Recytatorski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Otuleni Jesienią”. W konkursie brali udział przedstawiciele kilkunastu szkół z terenu powiatu włoszczowskiego. Każdy recytator prezentował co najmniej jeden wiersz tematycznie związany z mottem konkursu. Rozbrzmiewały więc wspaniałe strofy o jesieni wybrane z twórczości polskich poetów. Naszą szkołę reprezentowali Filip Ruszczyk w kategorii klas I-III oraz Kinga Puchowska wśród klas VI- VII. Jury doceniło popisy recytatorskie naszych uczniów. Filip zajął II miejsce, a Kinga zdobyła wyróżnienie. Składamy wielkie gratulacje uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni, że dbają o kulturę słowa i tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę.
Beata Zięba
Edyta Delczyk- Wasela
15.11.2017
Zwiedzamy królewską Warszawę
W dniu dzisiejszym uczniowie klas gimnazjalnych wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski i Rynek Starego Miasta z pomnikiem Warszawskiej Syrenki. Następnie zwiedzali stolicę z okien autokaru: przejeżdżając Traktem Królewskim, zobaczyli Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, gmach Uniwersytetu Warszawskiego, budynek Sejmu RP.
W Łazienkach Królewskich czekał na młodzież przewodnik, który oprowadził zwiedzających po obiektach tego zespołu pałacowo – ogrodowego. Uczniowie mogli podziwiać piękne wnętrza Oranżerii, Pałacu na Wyspie i Pałacu Myślewickiego słuchając przepięknych opowieści o historii tych obiektów.
Następnym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie połączone z lekcją muzealną pt. “Wnętrza pałacu i ich symbolika”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich miała swojego edukatora, otrzymała karty pracy wraz z interesującymi informacjami dotyczącymi m.in. Króla Jana Sobieskiego i pałacu. W trakcie zwiedzania i lekcji uczniowie mogli wykazać się posiadaną wiedzą, słuchali prowadzącej z zainteresowaniem, byli aktywni, a na koniec sprawdzali zapamiętane informacje uzupełniając otrzymane karty pracy. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania. W Wilanowie czekała na wszystkich jeszcze jedna atrakcja- Królewski Ogród Światła- wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych świateł ułożone jest w fantazyjne kształty dające możliwość przeniesienia się w czasie na królewski dwór. Pełni wrażeń, naładowani wiedzą wszyscy szczęśliwie powrócili do domu. Organizując wycieczkę wykorzystaliśmy opcję darmowy listopad w rezydencjach królewskich.
Edyta Delczyk- Wasela
Krystyna Balcerek
Joanna Chuda
14.11.2017
V Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2017/2018
W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Ligi Pływackiej Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach, obejmujących cztery style pływackie: dowolny (25 m), grzbiet (25 m), klasyk (25 m) oraz delfin (25 m). Dzieciom i młodzieży oraz trenerom dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Steczkowska, Krystian Bąk, Jakub Skórnicki, Jakub Kłudziak, Wiktor Stanik, Dominik Jedynak, Mikołaj Zaborski, Mateusz jedynak. wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych etapach Ligi.
Dyrektor
13.11.2017
"Świętokrzyskie Volley Cup" - Fałków 2017 :-)
W dniu dzisiejszym reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej (kategorie "single", "dwójki" i "trójki") zagrały w Fałkowie, gdzie odbyły się kolejne eliminacje w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. Nasze najmłodsze siatkarki spisały sie rewelacyjnie. W kategorii "single" Emilia Depta zajęła pierwsze miejsce, Kamila Stanisz siódme miejsce, Zuzanna Pawlik zakończyła turniej na ósmym miejscu. W "dwójkach" klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Julia Delczyk, Kinga Bakalarz zajęły pierwsze miejsce, Zuzanna Wojtczyk, Aleksandra Depta zajęły miejsce trzecie, czwarte miejsce zajęły Oliwia Sztandera, Zuzanna Wyrobek, Oliwia Czerwińska. Na siódmy miejscu turniej zakończyły Emilia Depta oraz Zuzanna Jaworska. W kategorii "trójek" dziewczęta w składzie Wiktoria Królikowski, Edyta Pakuła, Anna Świerczyna, Kinga Czaińska, zajęły piąte miejsce. Podczas zakończenia turnieju Emilia Depta oraz Julia Delczyk, wybrane zostały najlepszymi zawodniczkami turnieju, dziewczęta otrzymały nagrody rzeczowe oraz statuetki MVP.:-)
Marcin Jajko
12.11.2017
Życie w służbie Niepodległości
"... Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium..."
Józef Piłsudski
Miło nam poinformować, że następny mieszkaniec Gminy Kluczewsko został przywołany do historycznej pamięci. Szczególnie cieszy nas fakt, że materiały ukazały się w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Biogram Kazimierza Soborowskiego opracował Absolwent Szkoły Podstawowej w Dobromierzu Ks. dr hab. Tadeusz Gacia, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a został opublikowany na łamach Przedborskiego Słownika Biograficznego, autorstwa Wojciecha Zawadzkiego, któremu serdecznie dziękujemy za konsultacje i zaangażowanie.
Robert Dzierzgwa
Kazimierz SOBOROWSKI (1915 – 2001) leśnik, żołnierz AK, kombatant.
"... W 1935 r. Kazimierz Soborowski ukończył Państwową Szkołę dla Leśniczych w Cieszynie. W 1936 r. powołany do odbycia służby wojskowej w Pułku Radiotelegraficznym w Warszawie, ukończył pułkową szkołę podoficerską. W czasie działań wojennych w 1939 r. został dwukrotnie ranny. Dostał się do niewoli sowieckiej w Tarnopolu i został zatrzymany w obozie przejściowym koło Zbaraża, skąd uciekł na teren Generalnego Gubernatorstwa. Tu ukrywał się na terenie lasów spalskich w gajówce Grabiny i w leśniczówce Bielawy. Tam w grudniu 1939 r., jako praktykant leśny był uczestnikiem pamiętnej Wigilii mjr. „Hubala” – Henryka Dobrzańskiego. Wiosną 1940 r., wraz z ostatnim kapelanem oddziału mjr. „Hubala”, ks. dr. Edwardem Ptaszyńskim schronił się w klasztorze w Studziannie – Poświętnem. Po otrzymaniu fałszywych dokumentów z placówki Armii Krajowej w Dobromierzu, zatrudnił się jako leśniczy Leśnictwa Lipa w (obecnym) Nadleśnictwie Ruda Maleniecka. Utrzymywał przynależność z miejscowymi strukturami AK, ale też związany był przez znajomość ze swoim profesorem z Cieszyna – początkowo komendantem podobwodu AK o kryptonimie ”Wilno”, obejmującego Dobromierz, Oleszno, Kluczewsko i Krasocin, kpt. „Marcinem” – mgr. inż. Mieczysławem Tarchalskim. Kpt. „Marcin” następnie utworzył oddział partyzancki AK, który w akcji „Burza” przekształcił się w I batalion 74. Pułku Piechoty AK. Kazimierz Soborowski m.in. uczestniczył 18/19 III 1944 r. w akcji kpt. „Marcina” na Włoszczowę. Podczas akcji „Burza” na terenie jego leśnictwa przebywały pododdziały kpt. „Marcina”, zaś sam Soborowski przydzielony został do koneckich pododdziałów 3. Pułku Piechoty Legionów AK w stopniu podporucznika. ..."
Całość: http://psbprzedborz.pl/soborowski-kazimierz/
11.11.2017
Gminne Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada jest uroczyście obchodzony na terenie całego kraju. Tego dnia Polacy jednoczą się i wspólnie upamiętniają historyczne wydarzenie, oddają cześć rodakom, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę. W Kluczewsku o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Kluczewsku rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Uroczystą Mszę za Ojczyznę koncelebrowali księża proboszczowie Wiesław Chęcina i Marcin Wróbel, homilię wygłosił ks. Wiesław Chęcina. Uroczystość zaszczyciły Poczty Sztandarowe: Kombatantów Gminy Kluczewsko, Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.
Po nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów szkoły w Komornikach. Artyści zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Recytacje i patriotyczne pieśni wywołały wiele wzruszeń. W trakcie występu panowała wzniosła atmosfera, było widać łzy wzruszenia wśród zgromadzonych mieszkańców.
Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych, strażaków, delegacji zakładów pracy, Stowarzyszeń: Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, Rozwoju Wsi Rączki „Pokolenie Aktywnych”, Rozwoju Wsi Januszewice, Młodzieżowej Rady Gminy Kluczewsko oraz mieszkańców pod Pomnik Pamięci Poległych i Pomordowanych Mieszkańców Gminy Kluczewsko w czasie II Wojny Światowej, gdzie odbył się Apel Poległych. Zostały zapalone znicze i złożone kwiaty. W ten sposób oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny. Uroczystościom towarzyszyła Młodzieżowa Gminna Orkiestra z Dobromierza.
Następna część obchodów miała miejsce na strzelnicy sportowej w Pilczycy, gdzie odbyły się zawody strzeleckie o „Puchar Wójta Gminy” z okazji Święta Niepodległości. Uczestników biorących udział w zawodach było 44. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach:
Zawody strzeleckie, w których zwyciężył Pan Mirosław Musiał, II miejsce zajął Pan Jerzy Sobański a na III miejscu uplasował się Pan Marcin Janik.
Pojedynek strzelecki – niepokonanym był Pan Kamil Borowiecki, II miejsce zajął Pan Zbigniew Binkowski a III miejsce wywalczyła Pani Izabela Dusza.
Obchody Święta Niepodległości zakończono wręczeniem pucharów, dyplomów oraz wspólnym ogniskiem.
Źródło: http://kluczewsko.pl/14-wiadomosci/1363-99-lat-niepodleglej-polski
10.11.2017
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- Jan Paweł II
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Uroczystość ta przede wszystkim miała uczcić ten dzień prawdziwą i głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.
Część artystyczna przedstawiona przez młodzież szkolną wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Młodzież odtańczyła taniec niepodległości, zaśpiewała pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Wstęp był wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii. Przypomniał, że uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce a hasła takie jak: odwaga, przywiązanie, poświęcenie nie powinny być nam obce również w dzisiejszych czasach.
W czasie akademii uczniowie klas starszych po raz pierwszy zaśpiewali wspólnie hymn naszej szkoły.
"To my uczniowie Szkoły w Dobromierzu,
Hubal Patronem naszym dzielnym jest.
On swoje życie oddał za Ojczyznę,
Abyś ty dzisiaj w wolnym kraju żył ..."
Cytując słowa pierwszej zwrotki hymnu- oddajemy dziś cześć wszystkim, którzy polegli w obronie Ojczyzny. My swoim zachowaniem na co dzień możemy udowodnić, czym jest dla nas patriotyzm i ile znaczy dla nas wolna Ojczyzna.
Krystyna Balcerek
Joanna Chuda
Marcin Nowak
10.11.2017
Narodowe Święto Niepodległości w Naszym Przedszkolu :-)
Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości trwały cały tydzień. Dzieci oprócz wykonania różnych prac plastycznych, poszerzały wiedzę na temat Ojczyzny, poznały symbole narodowe oraz uczyły się piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej, między innymi „Katechizmu Polskiego Dziecka”.
Urszula Stanik