Październik 2016


Warta Honorowa
Warta Honorowa
31.10.2016

Chwała Bohaterom

W dniu jutrzejszym nasi Harcerze wystawią honorową wartę przy grobie kpr. Franciszka Głowacza pseud. "Lis", Hubalczyka. Mamy nadzieję, że pojawicie się przy grobie i choć przez chwilę wspomnicie Tych, którzy przelewali krew, byśmy mogli żyć w czasach pokoju. Chwała Bohaterom. 

Turniej
Turniej
30.10.2016

Turniej Pamięci Majora Hubala

ZAPROSZENIE
DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLNO- SZKOLNEGO
W DOBROMIERZU ZAPRASZA DO UDZIAŁU
W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ PAMIĘCI MJR "HUBALA"

Ślubowanie
Ślubowanie
28.10.2016

Uroczyste Ślubowanie Klasy I

W dniu dzisiejszym w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I wraz z rodzicami, przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrektor Publicznego Gimnazjum oraz społeczność szkolna ZPS w Dobromierzu. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz uczennice klasy IV i VI. Pierwszaki błysnęli talentem. Pięknie recytowali i śpiewali piosenki. W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pan dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasował każde dziecko, następnie wręczył legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. W tej uroczystej chwili, tak ważnej w życiu każdego ucznia, były również życzenia, które przekazali dzieciom rodzice. Po części artystycznej pierwszaki udali się do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Wszystkim uczniom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz poznania wielu wspaniałych kolegów.

Przyjaciel Szkoły
Przyjaciel Szkoły
27.10.2016

Spotkanie z Dionizym Krawczyńskim

W dniu 7 listopada bieżącego roku, w Naszej Szkole o godzinie 10.00, odbedzie się spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" Panem Dionizym Krawczyńskim. Nasi uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat historii Okręgu Bojowego Kielce, opracowanego w Zychach k/ Radoszyc, przez Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" oraz stoczonych przez Armię Krajową bitew na terenie Województwa Świętokrzyskiego.
Dodatkowo będzie można zapoznać się z najnowszymi grami planszowymi o tematyce Bitew AK. Gry te będzie można zakupić w cenach hurtowych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Nasi Absolwenci
Nasi Absolwenci
27.10.2016

Nasi Absolwenci powalczą o punkty

LUKS "START" Dobromierz - LKS SPARTA Zagnańsk

Pamiętamy
Pamiętamy
27.10.2016

Pamięci Tych, których nie ma już

„Wszystko przemija, pamięć pozostaje”
„W dzień Zaduszny zieleń, kwiaty
Na groby niesiemy,
Świece, lampki ustawiamy
I wieńce kładziemy.
Zeschłe liście wiatr przerzuca,
Słychać czyjeś łkanie.
Wieczny pokój racz dać duszom
Miłosierny Panie!”
27.10.2016 r. po raz kolejny obchodzona była w naszej szkole uroczystość upamiętniająca Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zuchy i harcerze przygotowali wzniosły apel, by uczcić te ważne w naszej polskiej tradycji dni. Apel ten miał charakter szkolnych wypominków. Uczniowie wspominali wszystkich tych, którzy na przestrzeni dziejów oddali swe życie w obronie Ojczyzny. Uczcili pamięć majora Henryka Dobrzańskiego oraz żołnierzy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Przywołali pamięć Polaków pomordowanych w obozach koncentracyjnych przez hitlerowców i sowietów. Oddali hołd byłemu kierownikowi - Kazimierzowi Młynarczykowi oraz zmarłym nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły. Wspomnieli również o bliskich z naszych rodzin, którzy już odeszli do wieczności. Nie możemy zapomnieć o bezimiennych grobach żołnierzy, poległych na polu walki. Podczas wyczytywania szkolnych wypominków zuchy złożyły znicze na symbolicznym grobie tworzącym element scenografii uroczystości.
Następnie delegacja zuchów i harcerzy udała się pod płytę pamięci pana Kazimierza Młynarczyka, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać mu należny hołd.
My, żyjąc w czasach pokoju, starajmy się nie tracić czasu, który otrzymaliśmy, na kłótnie i żale. Pomagajmy bliźnim. Doceniajmy rodziców, dziadków i bliskich. Starajmy się, aby również po nas ktoś zachował wspomnienie w swoim sercu i stając nad naszym grobem pomyślał: „To był dobry człowiek”.

Uczymy się pływać
Uczymy się pływać
26.10.2016

Aktualności

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w wyjeździe na Pływalnię "Nemo" we Włoszczowie. Głównym celem było doskonalenie nauki pływania pod bacznym okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwsze sukcesy pływackie jeszcze bardziej wzmocniły dzieci do uprawiania takiej dyscypliny sporu.

Wybór Patrona
Wybór Patrona
25.10.2016

Wybór Patrona

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbywają się wybory Patrona dla Szkoły Podstawowej w Dobromierzu. Kampanię poprzedzającą oraz wybory zorganizowali i przeprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z Samorządami Klasowymi Szkoły. O wynikach poinformujemy w najbliższym czasie.

Zostań Sponsorem
Zostań Sponsorem
24.10.2016

Zostań Sponsorem

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć nasze podjęte działania zakupu sztandaru oraz organizacji uroczystości nadania imienia dla Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Kiermasz Książki
Kiermasz Książki
24.10.2016

Kiermasz Książki

W dniach 18-19 października 2016 roku w Zespole Przedszkolno - Szkolnym odbył się kiermasz książek, który zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. Na kiermaszu znalazły się: klasyka literatury polskiej i światowej, ilustrowane albumy i atlasy, powieści dla dzieci i młodzieży, książki edukacyjne dla uczniów, kulinarne, hobbystyczne i audiobooki.
Celem kiermaszu była promocja wartościowych książek, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, aktywizacja uczniów do współdziałania z biblioteką szkolną.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wiele pozycji znalazło nabywców, przez co można sądzić, iż cele akcji zostały zrealizowane. Nagrodą za trud włożony w organizację kiermaszu będzie przekazanie przez księgarnię wybranych pozycji książkowych dla naszej biblioteki.

Synergia
Synergia
19.10.2016

„Synergia”

"Synergia"– program kompleksowego doskonalenia szkół w zakresie efektywności procesu dydaktycznego. W ramach kompleksowego wspomagania szkół i placówek jest on realizowany w naszej szkole przy współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Wymierne korzyści i sukcesy edukacyjne naszych uczniów skłoniły nas do realizacji tego programu również w bieżącym roku szkolnym.

V Powiatowy Bieg Niepodległości
V Powiatowy Bieg Niepodległości
19.10.2016

V Powiatowy Bieg Niepodległości

Termin: 11 listopada

Zebranie Rady Rodziców
Zebranie Rady Rodziców
19.10.2016

Zebranie Rady Rodziców

W związku z wszczętą procedurą nadania imienia dla szkoły podstawowej w dniu jutrzejszym odbędzie się spotkanie Oddziałowych Rad Rodziców. Początek o godzinie 16.00. Tematem wiodącym będzie wytypowanie patrona dla szkoły oraz głosowanie nad przyjęciem kandydatury do przedstawienia Dyrektorowi Zespołu.
Ze względu na ważność tematu serdecznie zapraszamy i prosimy o niezawodne przybycie.

Kiermasz
Kiermasz
18.10.2016

Kiermasz Książki

W dniach 18-20 października 2016 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu odbędzie się kiermasz TANIEJ KSIĄŻKI Z TULISZKOWA. Zapraszamy do zakupu literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, słowników, lektur, audiobooków, książek kulinarnych i poradników w okazyjnych cenach.

Dzień Mycia Rąk
Dzień Mycia Rąk
17.10.2016

Światowy Dzień Mycia Rąk

Przedszkolaki z Dobromierza przyłączyły się do ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK. Poznali 7 zasad mycia rąk, a następnie uczyli starszych kolegów, jak należy prawidłowo tę czynność wykonywać.
Najmłodsi wiedzą, jak ważne jest mycie rąk. Kolejka do umywalek była długa. Ważnym momentem było złożenie uroczystego ślubowania przez dzieci, a jego treść brzmiała: „Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie
w toalecie".
Jak twierdzą organizatorzy kampanii, wykształcenie w młodych ludziach nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Zarazki są wszędzie, a my nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo przenosimy je na rękach.
Dlaczego warto myć ręce?
Bakterie dzielą się na pół co 15-20 minut. Jeśli więc na rękach znajdzie się choćby jedna bakteria, po 6 godzinach jest ich już prawie 17 000 000. Zapobieganie przenoszeniu zarazków jest bardzo proste - wystarczy myć ręce.
Z badań wynika, że mycie rąk wodą z mydłem przez 15 sekund redukuje liczbę bakterii już
o około 90%, natomiast kolejne 15 sekund usuwa całkowicie drobnoustroje, które mogą być przyczyną chorób.

Uroczystości w Zychach
Uroczystości w Zychach
16.10.2016

Bieg "Śladami mjr Hubala"

W dniu dzisiejszym nasi absolwenci i nauczyciele Zps Dobromierz wzięli udział w uroczystościach upamiętniających pobyt Majora Hubala w Gajówce w Zychach. To właśnie w tym miejscu Legendarny Dowódca opracował plan Okręgu Bojowego Kielce. I właśnie w tym miejscu do Oddziału dołączył kpr. Franciszek Głowacz "Lis".
Oprócz uroczystości odbył się także bieg z Grodziska do Zych, w którym wystartowali nasi zawodnicy LUKS "START" Dobromierz. I warto dodać, że wśród biegnących byliśmy jedynymi amatorami.
W końcowej klasyfikacji uplasowaliśmy się na poszczególnych pozycjach: 16 Sebastian Olczyk, 24 Piotrek Ogrodnik, 32 Andrzej Strychalski, 41 Robert Dzierzgwa. Gratulacje dla wszystkich uczestników, ale cieszymy się także ze spotkania z płk. Marianem Zachem, Małgorzatą Potocką /odtwórczyni roli "Tereski", Ryszardem Filipskim / filmowym Hubalem/.

Nasi Absolwenci
Nasi Absolwenci
15.10.2016

LUKS "START" Dobromierz vs LZS Górno

Już w najbliższy piątek o godzinie 18:30 odbędzie się inauguracja rozgrywek IV Świętokrzyskiej Ligi Piłki Siatkowej. W tych rozgrywkach udział biorą nasi absolwenci, zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "START" Dobromierz. Mecz z drużyną LZS Górno będzie rozegrany w Hali Sportowej w Kluczewsku. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wsparcia naszych siatkarzy. 

Nadanie imienia Szkole
Nadanie imienia Szkole
14.10.2016

Komunikat

Dyrektor Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu zwraca się do uczniów, nauczycieli, rodziców/ opiekunów prawnych oraz absolwentów o wskazanie propozycji Patrona Szkoły Podstawowej w Dobromierzu. Pisemne wnioski wraz z uzasadnieniem proszę składać w Sekretariacie Zespołu do dnia 31 października 2016 roku do godziny 15:00.

DEN
DEN
14.10.2016

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Koleżanki i Koledzy, Pracownicy Naszej Szkoły

Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko
Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko
15.10.2016

Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko

W bieżącym roku Nagrodę Wójta Gminy Kluczewsko, przyznawaną z okazji Dnia Edukacji Narodowej, za całokształt pracy dydaktyczno- wychowawczej i opiekuńczej otrzymała Pani Ewa Bakalarz- nauczyciel języka polskiego i historii. Przypomnijmy, że Pani Ewa jest nauczycielem dyplomowanym z 35- letnim stażem pracy. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy z naszymi uczniami.

Nagrody Dyrektora Zespołu
Nagrody Dyrektora Zespołu
13.10.2016

Nagrody Dyrektora

Dzień Edukacji Narodowej to także Dzień Nauczyciela. W tym dniu tradycją jest, że Dyrektor Szkoły przyznaje nagrody dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze i opiekuńcze. I tak też było w tym roku. Nagrodzeni zostali poniżej wymienieni nauczyciele:

Święto Naszych Nauczycieli
Święto Naszych Nauczycieli
13.10.2016

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Jubileusze Pracy
Jubileusze Pracy
13.10.2016

PIĘKNE JUBILEUSZE NASZYCH NAUCZYCIELI

"Nemo" Włoszczowa
"Nemo" Włoszczowa
12.10.2016

Wyjazd na Pływalnię "Nemo"

W dniu wczorajszym nasi uczniowie wzięli udział w wyjeździe na Pływalnię "Nemo" we Włoszczowie. To była nie tylko forma wspaniałej rekreacji, ale również nauki pływania pod bacznym okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwsze sukcesy pływackie jeszcze bardzie wzmocniły dzieci do uprawiania takiej dyscypliny sporu. Poza tym poznaliśmy walory rekreacyjne i prozdrowotne pływania, które teraz będziemy przenosić na grunt spędzania wolnego czasu pozaszkolnego.

Akademia
Akademia
12.10.2016

Akademia z okazji DEN

W dniu jutrzejszym w sali gimnastycznej naszej Szkoły , o godzinie 11.00 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników.

Cztery Żywioły
Cztery Żywioły
10.10.2016

Cztery żywioły

Klasa III b w roli aktorów !

Konkurs Otwarty
Konkurs Otwarty
08.10.2016

Uwaga Konkurs!

KONKURS WIEDZY O MAJORZE H. DOBRZAŃSKIM "HUBALU"

Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
07.10.2016

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka Szkolna w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu już kolejny rok uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Miesiąc Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Ten rok biblioteka rozpoczęła od spotkania z Panem Łukaszem Ksytą, autorem książki „Major Hubal. Historia prawdziwa”.
Pan Ksyta to historyk z wykształcenia. Jest współtwórcą i redaktorem strony www.majorhubal.pl. Od kilku lat gromadzi i zbiera materiały dotyczące majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i jego żołnierzy.
Swoje artykuły publikował w Nowym Jorku na łamach „Przeglądu Polskiego”, dodatku kulturalnego „Nowy Dziennik” oraz „Tygodnika Opoczyńskiego”. Jest współautorem publikacji pt. „Opoczno i jego związki z oddziałem Hubala”, członkiem „Komitetu Renowacji Szańca Majora Hubala”.
W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli uczniowie, nauczyciele ZPS i PG oraz zaproszeni goście: przedstawiciele ZPS i PG Kluczewsko, ZPS Komorniki. Szanownego gościa w murach szkoły w Dobromierzu przywitał Dyrektor Pan Robert Dzierzgwa, nauczycielka języka polskiego Ewa Bakalarz zapoznała słuchaczy z życiorysem pisarza, natomiast bibliotekarka szkolna Edyta Szymczyk przedstawiła krótki zarys prezentowanej książki. Po tych wystąpieniach głos oddano Panu Łukaszowi Ksycie. Od tej chwili spotkanie przerodziło się w niezapomnianą lekcję historii. Pisarz ze spokojem i uśmiechem zachwycał zebraną publiczność mało znanymi opowieściami i anegdotami związanymi z postacią majora „ Hubala”.
W drugiej części spotkania uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy. Padło mnóstwo pytań. Młodzież interesowało niemal wszystko, byli ciekawi najdrobniejszych szczegółów, pojawiających się wątków oraz konkretnych historii prezentowanych w książce.
Wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekali z niecierpliwością, czyli możliwość zakupienia książki pt. „Major Hubal. Historia Prawdziwa”. Do gościa ustawiła się długa kolejka uczestników spotkania autorskiego. Każdy mógł liczyć na jego autograf i pamiątkową fotografię z pisarzem.
Spotkanie z Łukaszem Ksytą, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Niewątpliwie należy do bardzo udanych.
Bibliotekarka szkolna serdecznie dziękuje Dyrektorowi Zespołu Przedszkolno-Szkolnego Panu Robertowi Dzierzgwie oraz Pani Ewie Bakalarz i Pani Małgorzacie Chlebosz za pomoc w organizacji spotkania.

Rada Rodziców
Rada Rodziców
06.10.2016

Termin spotkania Rady Rodziców

Razem Łatwiej
Razem Łatwiej
06.10.2016

Rada Rodziców informuje

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie Rady Rodziców. Tematami wiodącymi były sprawy:

Fitness
Fitness
05.10.2016

Maraton Fitness Mix

Maraton z okazji Międzynarodowego Dnia Nauczyciela.

06.10.2016r., godz. 16:30
06.10.2016r., godz. 16:30
04.10.2016

Zebranie Rady Rodziców

Major Hubal Historia Prawdziwa
Major Hubal Historia Prawdziwa
04.10.2016

Spotkanie z Łukaszem Ksytą

Podczas piątkowego spotkania z Łukaszem Ksytą będzie można nabyć książkę "Major Hubal Historia Prawdziwa". Pozycja będzie sprzedawana w promocyjnej cenie 30,00 |cena detaliczna 44,00|. Autograf i dedykacja gratis :-)

Łukasz Ksyta
Łukasz Ksyta
01.10.2016

Spotkanie z autorem książki o Hubalu

7 października /piątek/ w Naszej Szkole odbędzie się spotkanie naszych uczniów z historykiem, współtwórcą strony www.majorhubal.pl i autorem książki o Majorze Henryku Dobrzańskiem pseud. "Hubal".
Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 10.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.