Wrzesień 2019


30.09.2019

Dzień Chłopaka w przedszkolu

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w I i II grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia i uściskały.


Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz wspaniałej zabawy.

 

Monika Ławińska

Urszula Stanik

23.09.2019

Narodowe Granie i Narodowe Czytanie

 

Gminna Biblioteka Publiczna i Dyskusyjne Kluby Książki z Kluczewska i Dobromierza postanowiły włączyć się w tegoroczne inicjatywy Pary Prezydenckiej i zorganizować Narodowe Granie i Narodowe Czytanie w Gminie Kluczewsko.

Wydarzenie miało miejsce 18 września 2019 roku, a ze względu na warunki pogodowe odbyło się w sali OSP w Kluczewsku. W uroczystości wzięły udział władze gminne na czele z Wójtem Gminy Panem Rafał Pałka, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Mateusz Strychalski oraz pracownicy gminy, służba zdrowia, dyrekcja, nauczyciele i młodzież szkół z Kluczewska i Dobromierza, dyrekcja Banku Spółdzielczego, seniorzy, zespół Ale-Babki, członkinie DKK z Dobromierza i Kluczewska.

 

Pierwszą część - NARODOWE GRANIE poprowadziła Krupa Zdzislawa - moderator DKK. Miało ono na celu popularyzację muzyki wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę jego urodzin.. Wśród wykonywanych utworów znalazły się m.in. pieśni Prząśniczka, Trzech Budrysów i Kozak, którą zaśpiewali: Martyna Trąbska, Anna Świerczyna, Mikołaj Zaborski i Antoni Mikołajczyk wraz z Panią Edyta Delczyk-Wasela, Pieśń wieczorna, którą zaśpiewała Klaudia Synowiec, i Świtezianka, którą wykonały panie z zespołu Ale - Babki wraz z Panem Marianem Szczepanikiem. Goście wysłuchali również dwóch utworów muzycznych - Mazura z opery ,,Straszny Dwór" i Poloneza Koncertowego A-dur Stanisława Moniuszki. Podczas słuchania poloneza zainicjowano również krótki układ taneczny z udziałem gości. Na zakończenie Narodowego Grania wykonawcy i publiczność wspólnie, ze wzruszeniem zaśpiewali pieśń Jak długo w sercach naszych. Podczas przerwy przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników.

 

Drugą część - NARODOWE CZYTANIE poprowadziła Dagmara Strychalska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej. Poświęcona była nowelom polskim, które uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i nie zapominać o naszej historii. Czytano 8 nowel:
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka
3. Katarynka – Bolesław Prus
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

 

Czytanie rozpoczęły nasze władze: Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka oraz Pan Mateusz Strychalski - Przewodniczący Rady Gminy, Pani Bożena Ławińska - V-przewodnicząca, Sekretarz Gminy - Pani Bożena Nowak i Skarbnik Gminy Pani Justyna Bugała - Piotrowska. Czytali również dyrektorzy szkół: Pani Ewa Orzechowska, Pan Jacek Zięba, Pan Robert Dzierzgwa oraz nauczyciele, Pani Małgorzata Walasek, Pani Edyta Szymczyk, Pani Edyta Delczyk-Wasela. Młodzież reprezentowali, Mikołaj Zaborski i Aleksandra Glanda. W dalszej części czytali: Dyrektor Banku Spółdzielczego Pan Karol Glanda i Pani Anna Kozłowska z Apteki ,,Pod Kasztanem". Czytali również członkowie Klubu Senior + : Pan Czesław Zając, Pani Krystyna Nieśpielak wraz z opiekunem Panią Monika Bakalarz. Czytanie zakończyły członkinie DKK z Dobromierza i Kluczewska, Pani Halina Turczyn, Pani Anna Cieślak, Pani Ewa Radolińska, Pani Henryka Roztocka, Pani Małgorzata Kryczka, Pani Monika Kryczka i Pani Renata Pikulska.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Narodowego Grania i Narodowego Czytania oraz tym wszystkim którzy służyli nam pomocą w organizacji wydarzenia.


Do zobaczenia za rok!!

 

Krupa Zdzislawa
Dagmara Strychalska

20.09.2019

Sprzątanie Świata 2019 w Dobromierzu.


Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata 2019, podejmując wspólne działania na rzecz poszanowania środowiska. Temat tegorocznej 26 edycji to ,,Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”.
Nad przebiegiem akcji czuwało Szkolne Koło LOP. Najmłodsi uczniowie, tj. I i II grupa Przedszkola uczyli się troski o środowisko, sprzątając plac szkolny. Uczniowie klas I – III zadbali o czystość stadionu szkolnego oraz pobliskiego parku. Młodzież klas IV – VIII wyruszyła zbierać porzucone nieczystości w najbliższej okolicy oraz na terenie Rezerwatów – Bukowa Góra, Murawy Dobromierskie. Zbierane śmieci były połączone oczywiście z segregacją.
Udział w akcji Sprzątanie Świata, został poprzedzony pogadankami oraz zajęciami warsztatowymi z zakresu edukacji ekologicznej.


Teresa Tańska

20.09.2019

Procedura zgłaszania roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU Plus InterRisk

 

Instrukcja zgłaszania:

Przed przystąpieniem do zgłaszania roszczenia ubezpieczenia EDU Plus prosimy o przygotowanie:

  • serii i numeru polisy, z której będzie zgdane Ubezpieczającego
  • numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić świadczenie.

 

Jak zgłosić szkogę?

  • internetowo - za pośrednictwem strony internetowej http://zgloszenie.interrisk.pl/assetclaim/new
  • pocztą tradycyjną - kompletną dokumentację należy wysłać na poniższy adres:              Przegr.Pocztowa nr 3334, 40-610 Katowice
  • pocztą elektroniczną - skany wymaganych dokumentów należy przesłać na adres e-mail: szkody@interrisk.pl
  • telefonicznie - na numer telefonu InterRisk kontakt: (22) 575 25 25

 

Druk zgłoszenia orszczenia dostepny jest do pobrania z poniższej strony:

 

http://www. interrisk.pl/szczegoly-produktu/szkolne-edu-plus/

[pobierz] 0.5 MB zakres-ubezpieczenia-umowy-ubezpieczenia-edu-plus-

zakres ubezpieczenia umowy ubezpieczenia EDU Plus InterRisk

[pobierz] 0.2 MB procedura-zglaszania-roszczenia-z-umowy-ubezpiecze

procedura zgłaszania roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU Plus InterRisk

17.09.2019

Oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym w 80. rocznicę rosyjskiej agresji na Polskę.

 

17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Obecnie wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy warto wspominać coś co było tak dawno temu? Po co? Było, minęło, a wielu uczestników, którzy przeżyli ciężkie lata wojny już odeszło, nie ma ich wśród nas. Nie ma więc potrzeby, aby do tego wracać.... Czy, aby na pewno???

My uważamy, że nie tylko warto, a nawet należy. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy przelewali krew, a nawet oddali życie za naszą ojczyznę. Ta okrutna wojna nie oszczędziła bowiem nikogo.

 

I właśnie z takim akcentem Nasi uczniowie, w 80. Rocznicę "Ciosu w plecy", przekazali nam przesłanie:

 

„Straszna prawda o strasznych czasach dana jest nam jako wielka przestroga” – pamiętajmy o tym.

Robert Dzierzgwa

08.09.2019

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas, które odbędą się 13 września 2019 roku o godzinie 16:30.

Ze względu na ważność bardzo proszę o niezawodne przybycie wszystkich rodziców/ opiekunów prawnych.

Dyrekcja

- 1 września- Bardzo ważny dzień -     "Mamo ,Tato nie martw się, Każdy Brzdąc odważny jest Nie zobaczysz moich łez"
- 1 września- Bardzo ważny dzień - "Mamo ,Tato nie martw się, Każdy Brzdąc odważny jest Nie zobaczysz moich łez"

04.09.2020

Dobrowolne ubezpieczenie uczniów NNW

 

Przypominamy Państwu, że rodzice mają możliwość ubezpieczenia swoich dzieci we własnym zakresie, wybierając dowolnego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków za pośrednictwem szkoły jest dobrowolne.


Jeśli uczniowie będą brali udział w wycieczce lub imprezie zagranicznej, wtedy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia jest obowiązkowe (art. 14 ust. 3 ustawy o usługach turystycznych Dz. U. z 2017 r. poz.1553).

 

Istnieje także możliwość zawarcia umowy z z wybraną przez Radę Rodziców firmą  InterRisk. Kwota składki dla wychowanków przedszkola i uczniów szkoły podstawowej obowiązuje w kwocie 34,00 IWariant III). Poniżej w załączniku można pobrać informację o zakresie ubezpieczenia.

 

Dyrektor

 

Więcej informacji na stronie:
https://rf.gov.pl/sprawy-biezace/Raport_Rzecznika_Finansowego_o_ubezpieczeniach_szkolnych__22588

[pobierz] 0.1 MB zakres-ubezpieczenia-uczniow

zakres dobrowolnego ubezpieczenia uczniów NNW

[pobierz] 0.3 MB regulamin-dowozow-gmina-kluczewsko

Zarządzenie Nr 77/2019
Wójta Gminy Kluczewsko
z dnia 16 sierpnia 2019 r.

w sprawie: wprowadzenia Regulaminu przewozu uczniów do i ze szkół na terenie Gminy Kluczewsko .

01.09.2019

Witaj Szkoło!

 

Wakacje dobiegły końca, a nasi uczniowie ze 100% frekwencją przybyli na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Kościele Parafialnym w Stanowiskach, natomiast oficjalna część miała miejsce w sali gimnastycznej w Naszej Szkole.
Na początku naszego spotkania Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów i przedszkolaków, rodziców, nauczycieli, dyrektora oraz przybyłych gości. Następnie głos zabrała Pzrewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Ciszewska, która życzyła uczniom wiary we własne możliwości oraz aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego sukcesu. Nauczycielom i rodzicom Pani Przewodnicząca życzyła wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci.
W dalszej części naszego spotkania głos zabrał Pan Dyrektor Robert Dzierzgwa. Pan dyrektor w swoim przemówieniu przedstawili podstawowe kierunki pracy szkoły, mówili o zmianach w systemie oświaty oraz wspomniał o przeprowadzonych remontach w okresie wakacyjnym. Przedstawili również wychowawców w poszczególnych klasach, a na koniec życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, podczas którego zostali zapoznani z planem zajęć oraz przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Nie zabrakło także nawiązania do okrągłej 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz uczczenia wszystkich, którzy walczyli o Wolność Naszj Ojczyzny.

 

Małgorzata Ławińska

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

01.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Msza Święta w Kościele Parafialnym.w Stanowiskach o godzinie 8.00.
Spotkanie w szkole o godzinie 9.30.

Serdecznie zapraszamy :-)

31.08.2019

Przywozy uczniów do szkoły

 

 

I kurs
Jeżowiec (Kowale) – 6:40
Boża Wola - 6:45
Jeżowiec - 6:50
Zalesie -7:00
Stanowiska -7:05

II kurs
Bobrowska Wola -7:20
Kol. Bobrowska Wola -7:25
Bobrowniki - 7:35
Piaski - 7:40
III kurs
Łapczyna Wola - 7:45
Kol. Mrowina - 7:50
Mrowina – 7:55

Odwozy uczniów

Poniedziałek:
I kurs 12:50 - kl. 0ab, I,II,III (cały obwód)
II kurs 13:45 -kl. IV,V,VI a, VIb (cały obwód)
III kurs 14:45 -kl. VII,VIII (cały obwód)

 

Wtorek:
I kurs 12:50 - kl. 0ab, I,II,III (cały obwód)
II kurs 13:45 -kl. IV,V,VI a, VIb,VIII (cały obwód)
III kurs 14:45 -kl. VII (cały obwód)

 

Środa:
I kurs 12:50 - kl. 0ab, I,II,III (cały obwód)
II kurs 13:45 -kl. IV,V,VI a, VIb (cały obwód)
III kurs 14:45 -kl. VII,VIII (cały obwód)

 

Czwartek:
I kurs 12:50 - kl. 0ab, I,II,III,IV,VIb- Łapczyna Wola, Kol. Mrowina, Mrowina
II kurs 13:10 -kl. 0ab, I,II,III,IV,VIb - Bobrowniki, Kol. BobrowskaWola, Bobrowska Wola, Stanowiska, Zalesie, Jeżowiec, Boża Wola, Jeżowiec(Kowale)
III kurs 14:40 -kl. V,VI a,VII, VIII (cały obwód)

 

Piątek:
I kurs 12:50 - kl. 0ab, I,II,III,IV,VIa Łapczyna Wola, Kol. Mrowina, Mrowina
II kurs 13:10 -kl. 0ab, I,II,III,IV,VIa-Bobrowniki, Kol. BobrowskaWola, Bobrowska Wola, Stanowiska, Zalesie, Jeżowiec, Boża Wola, Jeżowiec(Kowale)
III kurs 14:40 -kl. V,VI b, VII,VIII (cały obwód)