Styczeń 2017


Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

25.01.2017

Zimowy koncert dla Babci i Dziadka


Dwie daty w roku- 21 stycznia i 22 stycznia powinien znać każdy wnuczek i wnuczka. To odpowiednio Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to dwa wyjątkowe dni, kiedy w sposób szczególny dzieci mogą podziękować swym Babciom i Dziadziusiom za ich miłość, opiekę i poświęcenie. Pamiętać jednak należy, aby kształtować tych młodych ludzi do okazywania dziadkom wdzięczności i szacunku na co dzień, a nie tylko od święta.
25.01.2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dedykowana ukochanym przez wnuczęta Babciom i Dziadkom. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu pan Robert Dzierzgwa. Powitał zebranych, podziękował za przybycie oraz złożył seniorom najlepsze życzenia. Wyraził radość, że goście tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie swoich wnucząt. Następnie Pan Dyrektor oddał głos maluchom. Na początek uczniowie klasy II zaprosili gości do obejrzenia tańca „Białego walczyka”. Dzieci z I grupy przedszkola zaprezentowały wiersze i piosenki uświetniające Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z II grupy przedstawiły humorystyczną scenkę i tańce m.in. balet śnieżynek, taniec cza-cza, układ taneczny do piosenki "Wymarzona”. Natomiast uczniowie kl. II przedstawili inscenizację o babci i dziadku, którym skrzaty pomagały w różnych pracach domowych ,a dworzanie przygotowali wspaniałą ucztę.
Na zakończenie części artystycznej dzieci podeszły do swoich Babć i Dziadków, aby osobiście złożyć im życzenia i wręczyć przygotowane własnoręcznie upominki. Na twarzach Babć i Dziadków widać było szczęście i zadowolenie, co stanowiło najwspanialszą nagrodę dla naszych maluchów. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za przygotowanie dzieciom wspaniałych strojów i słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości.

 

U. Stanik, M. Stępniewska, B. Zięba

Dzień Babci i Dziadka
Budowa boiska
Budowa boiska

23.01.2017

UWAGA UTRUDNIENIA !!

 

Ze względu na rozpoczęte prace budowlane boiska wielofunkcyjnego na placu szkolnym powstają czasowe problemy z korzystaniem z głównego parkingu przed szkołą. W związku z czym prosimy o korzystanie z parkingu przy wjeździe do gimnazjum lub na boisku asfaltowym. 

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Dyrektor

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

20.01.2017

Ruszyły przygotowania do Dnia Babci i Dziadka!


Dziś do prac przyłączyły się mamy przedszkolaków. Pomogły wykończyć upominki, które dzieci przygotowały dla babć i dziadków. W przedszkolu panowała rodzinna atmosfera, która była świetną okazją do zaprzyjaźnienia się z Rodzicami. Mamy zaoferowały również chęć pomocy w przygotowaniu strojów dla dzieci i poczęstunku. Wspaniale, że zawsze możemy liczyć na grupę zaangażowanych i chętnych do wszelkiej pomocy rodziców!

Urszula Stanik

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka
Nowe książki w Bibliotece
Nowe książki w Bibliotece

19.01.2016

Nowości w Naszej Bibliotece Szkolnej

 

Biblioteka Szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o 43 nowe pozycje. Książki zostały zakupione przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum oraz wpłynęły do biblioteki jako dar od Hurtowni i Księgarni Taniej Książki z Tuliszkowa, za przeprowadzane kiermasze. Cztery różne pozycje książkowe dotyczące Patrona Naszej Szkoły majora Henryka Dobrzańskiego zostały również podarowane przez Pana Łukasza Ksytę. Wśród nowości znajdują się książki, które wybrali sami uczniowie. Nowe książki rozeszły się w bardzo szybkim tempie, zaraz po zaprezentowaniu. Po niektóre tytuły została sporządzona lista oczekujących. Dziękujemy darczyńcom za ten piękny prezent i zapewniamy, że to bardzo dobra inwestycja.

 

Edyta Szymczyk

WOŚP w Dobromierzu
WOŚP w Dobromierzu

15.01.2017

My też zbieramy i pomagamy !


Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku przyłączyliśmy się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Chcieliśmy zbierać pieniążki na wyposażenie szpitali, a jednocześnie chcieliśmy ofiarować darczyńcom coś w zamian. W tym celu Samorząd Uczniowski ogłosił wśród uczniów akcje zbiórki zabawek,gier, maskotek i książek, które są im już nie potrzebne i mogą się nimi podzielić ze swoimi kolegami i koleżankami. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i w ten sposób zebraliśmy mnóstwo atrakcyjnych maskotek i książek.
Ponadto uczniowie przynieśli jeszcze ciasta i napoje, które również były rozprowadzane podczas kiermaszu zorganizowanego w ramach WOŚP.
Naszymi Wolontariuszami byli Zuzia Gaj z klasy VIb i Kacper Mikołajczyk z klasy VIa.
Wolontariuszom pomagali również członkowie Samorządu Uczniowskiego.
Nasze wspólne działania przyczyniły się do zebrania kwoty 801,13zł którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Domu Kultury we Włoszczowie.
Dziękujemy naszym Wolontariuszom, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w naszej akcji WOŚP.


Małgorzata Ławińska

WOŚP w Dobromierzu
IV Liga Siatkówki
IV Liga Siatkówki

13.01.2017

LUKS "START" Dobromierz - MSS Masłów 3:1 (17:25, 25:19, 25:14, 25:21)

 

Start: Arek Pakuła, Rafał Wróblewski, Piotrek Ogrodnik, Dawid Suder, Łukasz Depta, Łukasz Staszczyk, Darek Zając oraz Szymon Depta, Konrad Depta, Paweł Kozielewski, Adrian Zasada, Konrad Kucharski, Adam Dzierzgwa


Team Menager: Ania Dzierzgwa
Trener: Robert Dzierzgwa


Po długiej świąteczno- noworocznej przerwie ponownie spotkaliśmy się na boisku siatkarskim. Tym razem podejmowaliśmy bardzo dobrze zorganizowaną drużynę z Masłowa. Śmiało możemy powiedzieć, że znów jesteśmy Drużyną, która walczy do końca i nie się poddaje. Po bardzo dobrym i stojącym na wysokim poziomie meczu do swojego konta dopisujemy jakże ważne 3 punkty :-)
Przegrana w pierwszym secie jeszcze bardziej nas zmobilizowała i po wzmocnieniu zagrywki oraz przyjęcia wygraliśmy pewnie trzy następne sety. Na słupku sędziowskim stał Sędzia PZPS Pan Marcin Kędra, który znów pokazał, że podczas meczu najważniejsi są Zawodnicy. Brawo :-) Dziękujemy także najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" w  Dobromierzu oraz ich rodzicom i nauczycielom, za wystawienie eskorty dziecięcej, która wprowadziła obie drużyny na parkiet. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały nam jeszcze dwa mecze. dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zwiększyliśmy swoje szansę na udział w rundzie finałowej. Trzymajcie za nas kciuki. :-)

Trener LUKS "START"

IV Liga Siatkówki
Zima
Zima

12.01.2017

Zagrożenia zimowe

 

Zima jest szczególną porą roku. Zagrożenia z nią związane, jak np. długotrwałe, intensywne opady śniegu mogą paraliżować całe regiony. Do tego niska temperatura, która może prowadzić do odmrożeń i wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Kolejnym niebezpiecznym czynnikiem jest silny wiatr, który w połączeniu z temperaturą tylko nieco powyżej 0 ºC, może mieć taki sam skutek jak powietrze o temperaturze -30 ºC w bezwietrzny dzień.

 

Zabawa Choinkowa
Zabawa Choinkowa

11.01.2017

RADA RODZICÓW ZPS I PG W DOBROMIERZU

serdecznie zapraszają na Zabawę Choinkową,

 

która odbędzie się 28 STYCZNIA 2017r. o godz.2000
Zapewniamy:

  • oprawę muzyczną: DJ,
  • dwa gorące dania,
  • zimną płytę.

CENA 50 zł za osobę.
Zapisy przyjmujemy do dnia 20 stycznia 2017 pod numerem tel.: 665842186 lub 782155069
Miejsce zabawy: SALA OSP W DOBROMIERZU

Organizatorzy

Zawody Pływackie
Zawody Pływackie

11.01.2017

Włoszczowska Liga Pływacka

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Mateusz Jedynak, Mikołaj Zaborski i Dominik Jedynak wzięli po raz pierwszy udział w zawodach pływackich w ramach Włoszczowskiej Ligi Pływackiej. W swoich debiutach spisali się znakowmicie osiągając następujące wyniki:

styl dowolny:

Dominik Jedynak (41.59- II miejsce),

Mateusz Jedynak (1.13.75),

Mikołaj Zaborski (1.19.64).

 

styl grzbietowy:
Dominik Jedynak (49.36- II miejsce),

 

styl motylkowy:
Dominik Jedynak (41.59- III miejsce),

 

Streszczając wczorajszejsze zawody w ramach Włoszczowskiej Ligi Pływackiej można powiedzieć  w 7 krótkich punktach:
- pływanie dla innych jest zabawą i rekreacją a dla Dominika, Mateusza i mIkołaja także pasją,
- aby wygrać, muszą umieć parę razy przegrać, ale ciągle płynąć po zwycięstwo,
- nie jest łatwo, ale rywalizując stają się silniejsi,
- nie chcą mieć szybkich pływaków przed sobą, … dlatego ich wyprzedzają,
- nic mają nic za darmo, na wszystko muszą sobie zapracować,
- zanim osiągają sukcesy na pewno muszą uwierzyć w siebie,
- robią to, co lubią! :-) i to jest piękne by mieć swoją pasję i za nią podążać. 

 

Robert Dzierzgwa

 

 

Włoszczowska Liga Pływacka
Rada Rodziców
Rada Rodziców

W dniu 09 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Tematem wiodącym będą:

  • choinka szkolna.                                                                                                                                                              Zebranie będzie połączone z Radą Rodziców Publicznego Gimnazjum w Dobromimerzu.

 

Anna Ciszewska

Jasełka Noworoczne
Jasełka Noworoczne

02.01.2016

Zaproszenie

To już nasza tradycja. 06 stycznia o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej nasi uczniowie wraz wystawią Jasełka Noworoczne, na które serdecznie zapraszamy.

Dni wolne
Dni wolne

02.01.2017

Dni wolne

Przypominamy, że dni od 02 do 05 stycznia są w naszych szkołach dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jednak zapewniamy dla naszych wychowanków i uczniów zajęcia opiekuńcze.

 

Dyrekcja

Nadanie Imienia
Nadanie Imienia

29.12.2016

 

Święto
Szkoły Podstawowej w Dobromierzu

 

Wreszcie nadszedł ten dzień, który zapisał się złotymi literami w kronice Szkoły w Dobromierzu. 29 grudnia 2016 roku na uroczystej sesji Rady Gminy Kluczewsko podjęto uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej w Dobromierzu imienia majora Henryka Dobrzańskiego ps.” Hubal”. Równocześnie Dyrektor Szkoły Robert Dzierzgwa odebrał z rąk Wójta Gminy Kluczewsko i Przewodniczącego Rady Gminy akt nadania szkole imienia i portret naszego patrona majora Henryka Dobrzańskiego.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście. Oprócz wymienionych już wyżej osób czyli Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafała Pałki i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Mateusza Strychalskiego oraz Radnych Gminy Kluczewsko gościli w naszej szkole członkowie Stowarzyszenia Ułanów im. OWWP na czele z płk. Marianem Zachem, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła”, absolwenci szkoły, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaproszeni goście. Gospodarzami całej uroczystości byli oprócz Pana Dyrektora nauczyciele, uczniowie pracownicy szkoły i rodzice, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu.
Wybór na patrona majora Henryka Dobrzańskiego nie był przypadkowy. Kilka lat podejmowane były działania, które utwierdziły nas w przekonaniu, że ta postać będzie wzorem do naśladowania dla naszych uczniów. Jego życie i czyny będą uczyły dzieci takich wartości, jak patriotyzm, poświęcenie dla innych, odwaga, właściwe postawy sportowe w imię słów – symboli: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły Robert Dzierzgwa bardzo gorąco dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości a następnie wszyscy zebrani obejrzeli autorską inscenizację wigilii z 1939 roku połączoną ze śpiewaniem kolęd. Program samodzielnie opracowali uczniowie i nauczyciele.
Ten dzień był dla naszej szkoły niezwykły, historyczny i wzruszający. Wniósł wiele wartości, które będziemy wdrażać w wychowanie uczniów i pracę Szkoły.

Czytamy na stronie: www.majorhubal.pl
Foto dzięki uprzejmości: Marian Drygała

Więcej ...
Telewizja NTL
Stowarzyszenie "Jodła"