Grudzień 2017


29.12.2017

Łaskovia OLIMP CUP 2017

 

W dniu dzisiejszym nasze najmłodsze siatkarski ze szkoły w Dobromierzu wybrały się do Łasku na Ogólnopolski Świąteczny Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – ŁASKOVIA OLIMP CUP 2017.
Do rywalizacji przystąpiło 34 zespoły „dwójek”. START Dobromierz reprezentowały trzy zespoły. START I - Sztandera Oliwia, Wyrobek Zuzanna, START II – Depta Emilia, Depta Aleksandra, Jaworska Zuzanna, START III – Delczyk Julia, Bakalarz Kinga.
Dla dziewcząt był to pierwszy tak poważny turniej.
Rozgrywki toczyły się w sześciu grupach, z których po dwie najlepsze zespoły awansowały do rundy finałowej. Niestety żadnej z naszych drużyn nie udało się awansować do finału rozgrywek i grać o miejsca 1-12. Najbliżej awansu była drużyna START I, która grała w gr. „D” (3 zwycięstwa, 2 porażki) dziewczętom zabrakło jednego punktu do awansu. Ostatecznie Oliwia i Zuzanna walczyły w gr. I o miejsca 13-18 (2 zwycięstwa, 3 porażki),
w której zajęły 16 miejsce. START II, zajął czwarte miejsce w grupie „A” (2 zwycięstwa,
3 porażki), i walczył o miejsca 19-24, Emilia, Zuzanna oraz Aleksandra zakończyły gr. J z dorobkiem (4 zwycięstw, 1 porażką) zajmując miejsce 20. Ostatni zespół walczył w gr. B
(1 zwycięstwo, 4 porażki), i zajął piąte miejsce, Julia i Kinga walczyły o miejsca 25-30
w gr. K (4 zwycięstwa, 1 porażka) i zajęły miejsce 25.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
1. MUKS Spartakus Lniano/Joker Świecie 2. Siatkarki GLKS Nadarzyn I 3. SL SALOS Staniątki I 4. ŁASKOVIA ŁASK I 5. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki IV 6. ŁASKOVIA ŁASK II 7. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki I 8. UKS Ozorków 9. GLKS Nadarzyn II 10. UMKS „Tuszyn” I 11. MMKS Łęczyca II 12. UKS Volley 34 Łódź II 13. UKS Lider Konstantynów Łódzki III 14. ULKS START Kłobuck 15.MOS Wierzchlas III 16. START Dobromierz I 17. MOS Wierzchlas II 18. Spartakus Lniano II 19. Lider Konstantynów Łódzki II 20. START Dobromierz II 21. Lider Konstantynów Łódzki I 22. MMKS Łęczyca I 23. Siatkarz Wieluń 24. Spartakus Lniano I 25. START Dobromierz III 26. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki III 27. Salos Staniątki II 28. MOS Wierzchlas I 29. UMKS Tuszyn II 30. Spartakus Lniano III 31. Volley 34 Łódź I 32. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki II 33. ŁASKOVIA ŁASK III 34. ŁASKOVIA ŁASK IV.
Podczas zakończenia turnieju dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale i drobne upominki rzeczowe. Wyjazd do Łasku był dla dziewcząt dobrą lekcją siatkówki, która w przyszłości zaprocentuje lepszymi wynikami.

 

Marcin Jajko

22.12.2017

Świąteczny czas…


To był bardzo uroczysty tydzień w szkole! Wszędzie unosił się zapach pierniczków, odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, a uczniowie, nauczyciele, rodzice uczestniczyli w klasowych spotkaniach wigilijnych. W ten piękny czas przed świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki oraz uczniowie z klas III i IV pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali niezwykłe widowisko świąteczne pt. „Małemu Jezusowi serce ofiarujmy”.
Mali aktorzy odtworzyli historyczny fragment wydarzeń z czasów narodzin Jezusa. Były dialogi, pastorałki, układy taneczne w wykonaniu Śnieżynek i Aniołków oraz krakowiak dla małego Jezuska, w wykonaniu uczniów klasy III. Przepiękna dekoracja, urokliwe kolędy, cudowne role małych aktorów i gra świateł wprowadziły zebranych w nastrój świąteczny. Malutka Maryja z dzieciątkiem, Józef, aniołki, pastuszkowie, trzej królowie i chórek dziecięcy jeszcze raz przypomniały nam piękny czas narodzenia w Betlejem. Za wspaniały występ uczniowie otrzymali gromkie brawa. Na koniec dyrektor szkoły Pan Robert Dzierzgwa, wicedyrektor Pan Andrzej Konopka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Ciszewska złożyli uczniom, pracownikom szkoły i ich Rodzinom życzenia świąteczne.

Urszula Stanik

Beata Zięba 

Edyta Szymczyk

Marcin Nowak

22.12.2017

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora 

Szkoły Podstawowej im. Majora "Hubala"

 

W dniu 18 grudnia w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej. Do turnieju przystąpiły cztery zespoły: ZSP nr 2 Włoszczowa, ZDZ Włoszczowa oraz dwie drużyny gospodarzy: (uczniowie klas VII SP Dobromierz oraz II i III PG Dobromierz). Spotkania rozgrywane zostały wg formuły „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, sety do 25 pkt. tie-break do 15 pkt. Siatkarze z Dobromierza po bardzo dobrej grze wywalczyli drugie i trzecie miejsce. SP "Hubal" Dobromierz reprezentowali: Fabian Banaszczyk, Kacper Mikołajczyk, Kacper Zaplski, Radosław Pakuła, Jakub Szczukocki, Marcin Cecota oraz Michał Ogrodnik, natomiast zespół START Dobromierz reprezentowali: Jakub Kłudziak, Jakub Skórnicki, Szymon Biskupski, Kamil Musiał, Antoni Nowak, Karol Broniszewski oraz Bartłomiej Staszczyk. Na zakończeniu turnieju wszystkim zespołom wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Depta – ZSP nr 2 Włoszczowa.


Wyniki spotkań naszego zespołu:
1. SP "Hubal" Dobromierz  – START Dobromierz  0:2
2. ZDZ Włoszczowa – ZSP nr 2 Włoszczowa 0:2
3. SP "Hubal" Dobromierz – ZDZ Włoszczowa 2:1
4. START Dobromierz – ZSP nr 2 Włoszczowa 0:2
5. ZSP nr 2 Włoszczowa – SP "Hubal" Dobromierz2:0
6. START Dobromierz – ZDZ Włoszczowa 2:0
Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP nr 2 Włoszczowa
2. START Dobromierz
3. SP "Hubal" Dobromierz
4. ZDZ Włoszczowa


Marcin Jajko, Sebastian Olczyk

21.12.2017

Podziękowania


Dzieci, Wychowawca oraz Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Dobromierzu dziękują wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania I Jarmarku Bożonarodzeniowego w Przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za przekazane nam artykuły, gadżety i wyroby domowej produkcji. Cieszymy się Waszą obecnością w tych dniach. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności, zakupów, a także szczodrości i życzliwości dla nas i tego, co wspólnie robimy jako społeczność przedszkolna. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 418,83zł, która została przekazana Oddziałowej Radzie Rodziców na potrzeby przedszkola. Życzymy Państwu Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018.

20.12.2017

"Szkoła Młodych Patriotów"

 

W dniu dzisiejszym w ramach projektu „Szkoła młodych patriotów” przeprowadzone zostało pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie Pani Krystyny Balcerek i Pana Dyrektora Roberta Dzierzgwy konwersatorium nt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
W zajęciach uczestniczyli: klasa II gimnazjum oraz reprezentanci klas siódmych i III gimnazjum. Podczas zajęć przypomniano definicję patriotyzmu, omówiono różne jego przejawy w zależności od sytuacji politycznej narodu. Uczniowie metodą „burza mózgów” wymienili różne postawy patriotyczne, które zapisywali na tablicy. Następnie podzieleni na grupy zastanawiali się nad postawami patriotycznymi dawniej i dziś. W atmosferze dyskusji i wzajemnego szacunku dla własnych myśli zapisali na kartach swoje spostrzeżenia w kolumnach „Patriotyzm dawniej, patriotyzm dziś”.
Podsumowując prace uczniowie zastanawiali się czy łatwiej jest być patriotą dziś czy w przeszłości? Zwrócili uwagę na to, że w zależności od czasów i zewnętrznych okoliczności patriotyzm może przybierać różne formy. Następnie odbyła się rozprawa o postawach i znaczeniu współczesnego patriotyzmu. Uczniowie zastanawiali się jak należy rozumieć ” patriotyzm dnia dzisiejszego”. Starali się wskazywać jakie zachowania w codziennym życiu np. ucznia, mogą świadczyć o postawach patriotycznych. W trakcie debaty poruszono także zagadnienia dotyczące zagrożeń, jakie pojawiają się dla współczesnego patriotyzmu.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze z zachowaniem kultury osobistej, prawa do własnych osądów i elementów rzeczowej dyskusji na argumenty. Na zakończenie uczestnicy zobowiązali się do przeprowadzenia rozmów na temat zachowań patriotycznych, przygotowując swoje koleżanki i kolegów do opracowania Kodeksu Postaw Patriotycznych.

Krystyna Balcerek

19.12.2017

Podziekowanie

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu składają serdeczne podziękowania za udział w „Kiermaszu Ozdób Świątecznych 2017”.
Dziękujemy za wykonanie ozdób i pięknych dekoracji, za szczodrość i życzliwość, za wzajemne inspirowanie się do zaangażowania w tę charytatywną akcję. Dzięki takiemu wsparciu zebraliśmy pięćset sześćdziesiąt złotych. Kwota ta została przeznaczona na bieżącą działalność Rady Rodziców. W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy za ten piękny dar.


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszelkiej pomyślności i Łask Bożych.

18.12.2017

Pieczemy świąteczne pierniczki

 

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci Grupy II. Podczas spotkania przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowywali świąteczne pierniki. Swoją obecnością zaszczyciły nas tym razem Mamy: Julii, Mai, Piotra. Zajęcia odbyły się w ramach projektu ,,Mamo, Tato, Babciu, Dziadku co możesz zrobić dla naszego przedszkola?” Maluchy z samego rana zadbały o czyste rączki, następnie trafnie rozpoznawały składniki i przybory kuchenne. Pani Ania odczytała głośno przepis, po czym pani Paulina wspólnie z dziećmi połączyła składniki. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem tej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zostały zaniesione do kuchni. Tu pod czujnym okiem pani Estery pierniki nabierały koloru, piekąc się w piekarniku. Po kwadransie ciasteczka były upieczone, a w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Gotowe słodkości zostały udekorowane lukrami, polewami, kolorową posypką, wiórkami. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały. Dla dzieci był to dzień wyjątkowy i bardzo pracowity. Dziękujemy Rodzicom za niezapomniane chwile wspólnie spędzone w przedszkolu. Dzięki Wam dzieci mogły zabawić się w prawdziwego cukiernika. Jakie to łatwe! A ile zabawy! A jak smakują pierniczki? Sprawdzimy wszyscy na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz przyjęciu wigilijnym - ZAPRASZAMY !

Urszula Stanik

14.12.2017

W warsztacie graficznym – twórca i tworzywo


12 grudnia 2017 roku gimnazjaliści z naszej szkoły wybrali się na zajęcia warsztatowe do Muzeum Narodowego w Kielcach. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda warsztat grafika tradycyjnego. Co to jest matryca w grafice i jak się ją wykonuje? Czym różni się wydruk od odbitki? W pracowni uczestnicy poznali narzędzia pracy grafika: prasę, farbę drukarską. Zajęcia zakończyły się warsztatami: uczniowie wykonali matrycę metodą kolażu oraz wydrukowali własną grafikę na poszewce poduszki. Po 2 godzinnej radosnej twórczości młodzież przemieściła się do kina Helios, gdzie zrelaksowała się podczas seansu filmowego.

Iwona Niewęgłowska

13.12.2017

Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Kielce 2017 

 

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach, odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyły reprezentacje SP 34 Kielce kl. III, SP 34 Kielce kl. II, SP 9 Kielce, Kluczewska i Dobromierza. Reprezentacja SP "HUBAL" Dobromierz wystąpiła w następującym składzie: Kasia Dębska, Sylwia Stępień, Olga Wasela, Angelika Kłudziak, Wiktoria Pabiasz, Zuzanna Gaj, Ewa Depta oraz Kinga Puchowska. Nasze siatkarki po raz kolejny pokazały się z dobrej strony, zajmując ”ex aequo“ trzecie miejsce. Na zakończenie turnieju wszystkim zespołom wręczone zostały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody indywidualne. W naszej drużynie wyróżniona została Angelika Kłudziak - najlepsza blokująca zawodniczka turnieju.

 

Klasyfikacja końcowa:
1. SP 34 Kielce kl. III
2. SP Kluczewsko
3. SP "Hubal" Dobromierz
SP 34 Kielce kl. II
SP 9 Kielce

Marcin Jajko

12.12.2017

Sukces Magdy!


Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Magdalena Ciszewska odniosła sukces w I Konkursie Fotograficznym „Barwy jesieni” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu. Koordynatorkami tego konkursu były Ewa Kusa i Ewelina Augustik. Dziś Magda odbierała nagrodę za dwa wyróżnione zdjęcia. Cieszy nas ten fakt, tym bardziej że Magda była najmłodszym uczestnikiem, a jej zdjęcia zostały wybrane z pośród 47 innych zdjęć. Jury w składzie: Damian Kuzdak – fotografik, Agnieszka Warzyńska – pracownik PPK oraz Renata Kozieł – Dyrektor ZSP nagrodziło w sumie 6 zdjęć w tym dwa naszej Magdaleny. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Chrzanowska

11.12.2017

„Spełniamy Marzenia”


Już po raz dziesiąty w Publicznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „ Hubal” w Dobromierzu odbyła się akcja charytatywna „ Spełniamy Marzenia”. Przeprowadzenie jej było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. Akcja poległa na przygotowaniu mikołajkowo-świątecznych paczek i przekazaniu ich potrzebującym dzieciom przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku spełniliśmy łącznie 10 marzeń. W paczkach znajdowały się : zabawki, artykuły szkolne, odzież, sprzęt sportowy i słodycze. Uczestnicząc w akcji pragniemy dostarczyć dzieciom i ich rodzicom niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość, siłę i nadzieję na przyszłość. Każde z dziecięcych marzeń jest dla nas wyjątkowe, dlatego staramy się, by na kilka chwil uwierzyły w to, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe, stają się możliwymi.
Dziękujemy organizatorom akcji -Zespołowi Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, za coroczną pamięć i chęć współpracy z naszą placówką.


Edyta Szymczyk
Urszula Stanik
Marcin Nowak

08.12.2017

V miejsce dziewcząt z dobromierza w Chęcianach

 

W dniu 6 grudnia reprezentacja dziewcząt z Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" w Dobromierzu (rocz. 2004), wybrała się do Chęcin, gdzie odbyły się kolejne eliminacje w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. Nasze siatkarki spisały sie bardzo dobrze ostatecznie zajmując piąte miejsce. Naszą drużynę reprezentowały: Olga Wasela, Angelika Kłudziak, Zuzanna Gaj, Ewa Depta, Karolina Mazurek, Aleksandra Steczkowska oraz Wiktoria Pabiasz. Dziewczetom życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Marcin Jajko

06.12.2017

I miejsce w Chęcinach

 

W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców z Dobromierza (klasy VII, rocznik 2004 i młodsi) wybrała się do Chęcin, gdzie odbył się drugi turniej eliminacyjny w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które zagrały ze sobą system "każdy z każdym". Siatkarze z Dobromierza po bardzo dobrej grze wygrali turniej pokonując wszystkie zespoły po 2:0. Ponadto nasz atakujący Fabian Banaszczyk zdobył nagrodę MVP czyli najlepszego zawodnika turnieju.
Wyniki spotkań naszego zespołu:
START DOBROMIERZ -SOS CHĘCINY 2:0
START DOBROMIERZ -SOS 24 KIELCE 2:0
START DOBROMIERZ -SP 15 KIELCE 2:0
START DOBROMIERZ -SP 31 KIELCE 2:0
START DOBROMIERZ -AS RADOSZYCE 2:0


Klasyfikacja końcowa:
1. START DOBROMIERZ
2. AS RADOSZYCE
3. SOS 24 KIELCE
4. SOS CHĘCINY
5. SP 31 KIELCE
6. SP 15 KIELCE

Sebastian Olczyk

06.12.2017

Mikołaj nie zawiódł!!!


Z samego rana, w towarzystwie asystentów, zawitał do przedszkola z prezentami. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

05.12.2017

Mikołajkowy wyjazd przedszkolaków


Nie mogąc doczekać sie spotkania z Mikołajem, przedszkolaki postanowiły wyjechać mu naprzeciw. Wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się do Sali Zabaw FIGLORAJ w Przedborzu. Zabawa była fantastyczna: basen z kuleczkami, przeplotnie, zjeżdżalnie, karaoke, malowanie i wiele innych atrakcji. Ale najciekawszym punktem programu było spotkanie z Mikołajem. Przedszkolaki zapewniły dostojnego przybysza
z Laponii, że były grzeczne i zaprosiły go, aby 6 grudnia przybył do Dobromierza. Święty Mikołaju czekamy!!!

 

Maria Stępniewska
Urszula Stanik

 

05.12.2017

Każdy może zostać Świętym Mikołajem


W dniu dzisiejszym na zbiórce zuchy świętowały tradycyjne mikołajki. Wszystko zaczęło się trzy tygodnie temu od losowania. Każdy zuch wylosował osobę z naszej gromady, dla której miał sprawić prezent- niespodziankę. Dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się od wspólnego ubrania choinki. Następnie pod nią dzieci ustawiły przygotowane prezenty. W dalszej części odbyła się gawęda na temat postaci Świętego Mikołaja i po niej zuchy obdarowywały się prezentami oraz składały sobie nawzajem życzenia. Gdy prezenty zostały już obejrzane, odbył się słodki poczęstunek zorganizowany przez zuchy. Następnie dzieci spędzały miło czas na wspólnej zabawie przy piosence „Hu, hu, ha nasza zima zła”. Zapewne dzięki dzisiejszej zbiórce zuchy zrozumiały, że nie trzeba wiele, aby uszczęśliwić drugiego człowieka i dać mu odrobinę radości oraz uświadomiły sobie fakt, że: „To jest bardzo proste, prostsze niż się zdaje, każdy może zostać Świętym Mikołajem !” .

Beata Zięba

Uchwała Nr 1/ 2017/2018
Rady Rodziców Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu
z dnia 06.10.2017 r.
w sprawie uchwalenia wysokości dobrowolnej składki wnoszonej przez rodziców i prawnych opiekunów dziecka na rzecz Rady Rodziców Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Dobromierzu

 

Na podstawie art. 54 ust.8 Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity: DZ. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 wraz z późn. zm.) Rada Rodziców postanawia:


§1

Uchwalić wysokość dobrowolnej składki dokonywanej przez rodziców i prawnych opiekunów dziecka wg. następujących zasad:
a) na Radę Rodziców składka od rodziny w kwocie 45,00 zł za cały rok szkolny /pierwsze dziecko/;
b/ na Radę Rodziców składka od rodziny w kwocie 35,00 zł za cały rok szkolny /drugie dziecko/;
c/ na Radę Rodziców składka od rodziny w kwocie 25,00 zł za cały rok szkolny /trzeciedziecko/;
d/ czwarte i następne dziecko zastaje zwolnione.

 

§2

Wysokość składki obowiązuje w roku szkolnym 2017/2018.

 

§3

Zasady wydatkowania funduszy określa plan finansowy uchwalany na każdy rok szkolny oraz regulamin Rady Rodziców.


§4

Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Rodziców.

 

Przewodniczący Rady Rodziców
Anna Ciszewska03.12.2017

XVI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty

"Murawy Dobromierskie 2017"

 

1. ZNP Rogów
2. ZNP Gowarczów
3. ZNP Radoszyce
4. SP "Hubal" Dobromierz


Naszą drużynę reprezentowali: Małgorzata Ławińska, Beata Zięba, Sebastian Olczyk, Marcin Jajko, Adam Dzierzgwa, Robert Dzierzgwa
Specjalne podziękowania dla Danuta Zaborska i Ewa Jajko za pomoc w organizacji turnieju.

02.12.2017

Z wizytą w Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach

 

W dniu 30 listopada uczniowie klas siódmych w ramach corocznego wyjazdu Mikołajkowego, który w naszej szkole stał się już tradycją, byli na całodniowej wycieczce w Kielcach. Plan wycieczki był w tym roku bardzo bogaty. Zaczęliśmy od wizyty w Zespole Szkół Mechanicznych im gen. Władysława Sikorskiego w Kielcach. W ramach doradztwa zawodowego nasi uczniowie zostali tu zapoznani z bogatą ofertą kształcenia jaką zapewnia szkoła, a mianowicie:
• Technik Pojazdów Samochodowych i Motocykli
• Technik mechatronik
• Technik cyfrowych procesów graficznych
• Technik logistyk
• Technik logistyk o profilu wojskowym
Oprócz prezentacji multimedialnej przedstawiającej ofertę kształcenia, projekty realizowane przez szkołę oraz ciekawostki z życia szkoły, uczniowie mogli również zwiedzić samą szkołę tj. pracownie i laboratoria które są niezbędne do zdobycia zdobywanego zawodu.

Małgorzata Ławińska

Teresa Tańska

Sebastian Olczyk

01.12.2017

Lekcja historii w Instytucie Pamięci Narodowej

 

W dniu 30 listopada, podczas wycieczki klasowej, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Panem dr Tomasz Domańskim, pracownikiem Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas konferencji, Pan Tomasz wygłosił wykład przybliżający młodzieży realia historyczno- polityczne Wojny Obronnej 1939 roku oraz walk i bitew toczonych na terenie województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powstania Armii Krajowej. Nie zabrakło też wspomnienia ważnej roli patrona naszej szkoły mjr. Henryka Dobrzańskiego. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a takie spotkania to kolejny sposób na zaciekawienie młodzieży historią Naszej Ojczyzny.

Robert Dzierzgwa

01.12.2017

Wspomnień czar andrzejkowego wieczoru


Obchody andrzejek zapisały się na stałe w kalendarzu imprez naszej szkoły. Jest to uwarunkowane tym, że uczymy naszych uczniów szacunku do zwyczajów i tradycji minionych pokoleń. Każda klasa rokrocznie organizuje wróżby i zabawy andrzejkowe. W tym roku pałeczkę w zorganizowaniu tej imprezy w klasie III przejęli rodzice. Klasowa Rada Rodziców, a więc p. Olga Kusa, p. Edyta Nowak, p. Paulina Wolniewicz, a także p. Dorota Bielska przygotowały dla dzieci moc atrakcji. Na początek wprowadziły uczniów w nastrój wieczoru andrzejkowego poprzez odpowiednie naświetlenie ociemnionej klasy i włączenie iluminacji świetlnej. Następnie zapoznały dzieci z symboliką tego święta oraz ze zwyczajami panującymi w dawnych czasach. Dzieci mogły dokonać degustacji pysznej lemoniady cytrynowo- pomarańczowej, wykonanej za pomocą Termomixu. Następnie odbywały się wróżby i ciekawe zabawy. W dalszej części uczniowie spożywały owocową galaretkę z bitą śmietaną. W końcu przyszedł czas na tańce. Skorzystaliśmy bowiem z zaproszenia II grupy przedszkola, u której gościł DJ Bartek Ruszczyk. Wspólnie z młodszymi kolegami trzecioklasiści bawili się przy melodii znanych i lubianych hitów muzycznych. Po powrocie do klasy czekał już na dzieci pyszny soczek owocowy przygotowany przez nasze wspaniałe Mamy. Dzień ten przyniósł uczniom wiele radosnych chwil. Zapewne długo będą wspominać ten dzień. Serdecznie dziękuję Rodzicom za okazaną pomoc w zorganizowaniu tej imprezy. Szczególne podziękowania należą się p. Oldze Kusie za pomysłowość oraz udostępnienie własnego sprzętu kuchennego.


Wychowawczyni kl. III- Beata Zięba