Przywracanie zajęć opiekuńczo - wychowawczych w klasach I - III
Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Poniżej zamieszczamy dokumentację, którą rodzice/opiekunowie prawni winni złożyć w Sekretariacie Szkoły. Dokumenty sa zamieszczone w wersji .pdf i .doc, ale można je także pobrać i wypełnić na miejscu.
w związku z uruchomieniem nauczania w klasach I-III oraz konsultacjach dla klasy VIII.
Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji
Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.
Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.
Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.
Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.
Co ze szkołami do wakacji?
Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywracamy również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach przywrócimy zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwimy realizację praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.
Informacja o otwarciu przedszkoli w Gminie Kluczewsko
Wójt Gminy Kluczewsko informuje, iż decyzja o otwarciu Przedszkoli przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku, Dobromierzu i Komornikach podjęta po uzyskaniu informacji od Dyrektorów podległych jednostek oświatowych o spełnieniu warunków określonych w wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, zgodnie z § 4d Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410, zm. poz. 492, poz. 595, zm. 642, zm. 742, zm. 780).
Biorąc pod uwagę powyższe wskazane wyżej placówki pozostają nadal zamknięte do odwołania.
WÓJT GMINY
/-/ Rafał Pałka
Przedszkola w Gminie Kluczewsko nie zostaną otwarte
w najbliższym czasie.
To decyzja, która zapadła podczas rozmów wójta z dyrektorami placówek oświatowych. Wpływ na to miał brak zgłoszeń rodziców oraz opiekunów prawnych wychowanków.
W tej chwili szkoła i przedszkole w Dobromierzu są w trakcie opracowywania szczegółowych procedur wewnętrznych dotyczących bezpieczeństwa na terenie swoich jednostek. Będą one przygotowane przez dyrektora i poddane procesowi opiniowania.
Co ważne 1 maja br. opublikowane zostało wyjaśnienie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie zasiłku opiekuńczego. Możliwość pobierania tego dodatkowego świadczenia została wydłużona do 24 maja. W związku z tym nawet jeżeli przedszkole zostanie otwarte rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, będą mieli prawo do zasiłku.
Decyzja o uruchomieniu przedszkoli na terenie gminy Kluczewsko zostanie podjęta do 24 maja i podana do publicznej wiadomości z pięciodniowym wyprzedzeniem.
Dyrektor