Luty 2020


Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2019/ 2020

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kluczewsko.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza.

 

Na pozostałe wolne miejsca w przedszkolach przeprowadza się postępowanie rekrutacje.

Dyrekcja

[pobierz] 0.1 MB wniosek-dobromierz
[pobierz] 0.1 MB deklaracja-kontynuacji

19.02.2020

Bal Karnawałowy


Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszej szkole odbył się 13 lutego. Nauczyciele, Rodzice oraz uczniowie najstarszych klas dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził wszystkich w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych i klasach I-III można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, strażaków, Batmana... Nie sposób zliczyć
i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi wychowawczyniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, disco polo, "Kaczuch" i innych znanych wszystkim przebojów. Dobrą zabawę przy muzyce zapewnili chłopcy z klasy 8 oraz pan Marcin. Kiedy czas imprezy dobiegł końca, wszyscy z żalem opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom i młodzieży , a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz słodkiego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Urszula Stanik

Monika Ławińska

13.02.2020

Wspomnienia z ferii :-)


W dniu 4 lutego wzorem lat ubiegłych wyruszyliśmy z uczniami naszej szkoły na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem naszej wyprawy było spędzenie czasu na lodowisku. Ci którzy już opanowali jazdę na łyżwach szlifowali swoje umiejętności, ale byli również i tacy którym w poruszaniu się na lodzie musiał pomagać pingwinek. Była to bowiem ich pierwsza nauka jazdy na łyżwach. Zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym pobyt na lodowisku sprawił wiele frajdy.

Po godzinnym pobycie na lodowisku przenieśliśmy się do Galerii Echo, gdzie nasi podopieczni mogli posilić się po zmaganiach na łyżwach. Ostatnim punktem naszej wycieczki było kino Helios, w którym obejrzeliśmy bardzo ciekawy film "Chłopiec i wilk".
Mimo że, pogoda w tym roku sprawiła psikusa i zabawy na śniegu nie były możliwe, to cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy zapewnić trochę zimowych atrakcji naszym uczniom.


Małgorzata Ławińska
Sebastian Olczyk
Marcin Jajko

Loteria fantowa

 

Zapraszamy do udziału w loteriii fantowej, która będzie prowadzona w czasie Zabawy Karnawałowej, organizowanej przez Radę Rodziców i ZSP w Dobromierzu w dniu 22 lutego. Cena losu pojedynczego 25,00 (każdy los wygrywa). Gwarantujemy atrakcyjne nagrody, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na operację serduszka Miłoszka.

Regulamin loterii jest dostępny w załączniu pod postem.

Organizatorzy

 

[pobierz] 0.2 MB regulamin-loterii

Regulamin Loterii

09.02.2020

Służba Harcerzy z Dobromierza

Po raz pierwszy nasi harcerze uczcili 78. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Młodzi druhowie wystawili asystę do Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Dobromierzu.

Obchody rozpoczęła msza święta w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Następnie uczestnicy przeszli przed pomnik Armii Krajowej na Skwerze Stefana Żeromskiego, gdzie odśpiewano Hymn Państwowy. Odmówiono też modlitwę w intencji poległych żołnierzy Armii Krajowej. Odczytano także Apel Pamięci. Następnie przed pomnikiem złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Skład Pocztu Sztandarowego: dowódca pocztu- Mikołaj Zaborski, sztandarowy- Wiktor Stanik, asystent- Konrad Zając
Drużynowa: Maria Chrzanowska

Oddaliśmy należny hołd poległym, którzy za walczyli i ginęli za Ojczyznę. Jesteśmy Im winni wdzięczność i pamięć. Bo to właśnie ta ofiara zagwarantowała Polsce wolność i niepodległość. Oni nie poddali się przed okupantem niemieckim, ale również walczyli także po 1945 roku, kiedy okazało się, że Polska nie jest suwerenna.

Dziękuję za udział w uroczystościach oraz serdecznie Wam gratuluję wspaniałej postawy patriotycznej.
Czuwaj!

 

Robert Dzierzgwa

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

04.02.2020

Zimowe Ptakoliczenie 2020

 

Chętni uczniowie podjęli próbę uczestniczenia po raz pierwszy w tego typu przedsięwzięciu. We współpracy z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym wyposażeni w lornetki, przewodniki i karty obserwacji wyruszyliśmy na spotkanie z tymi gatunkami ptaków, które możemy spotkać w najbliższym sąsiedztwie człowieka.

Wiele osób uważa, że zima to martwy sezon w ptasim świecie, ponieważ wiele gatunków opuściło nasz kraj. Jest to oczywiście prawda, ale jest też grono ptaków które towarzyszą nam w tym niełatwym czasie. W ten piątkowy poranek, udało nam się zaobserwować takie gatunki jak: sikora bogatka i modraszka, szczygieł kwiczoł, mazurek, gil, wróbel, kawka, gawron dzięcioł duży, sroka. Wnikliwe wyniki zebrane przez naszych obserwatorów posłużą organizatorom do opracowania zestawień statystycznych.

Ornitolodzy i ekolodzy na podstawie tej akcji będą mogli stwierdzić czy warunki jakie stwarzamy kształtując przestrzeń dookoła, sprzyjają występowaniu ptaków, czy też wręcz przeciwnie sprawimy, że powoli nasze otoczenie przekształcimy w ptasią pustynię. Akcja ta nie jest jednorazowym działaniem, ale będzie z pewnością kontynuowana w następnych latach, gdyż oprócz przyjemności obcowania z przyrodą przyczyniła się do pogłębiania wiedzy na temat różnorodności gatunków ptaków zamieszkujących naszą okolicę.

Jest to kolejne przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym, dlatego też serdeczne podziękowania składam Dyrekcji i Pracownikom tej placówki.

 

Iwona Niewęgłowska