Kwiecień 2017


30.04.2017

Ogólnopolski Dzień Pamięci o Henryku Dobrzańskim

 

Przedstawiciele parlamentu i samorządu, żołnierze, harcerze, uczniowie szkół,okoliczni mieszkańcy oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" w Dobromierzu w niedzielę 30 kwietnia 2017 wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci o majorze Hubalu. Uroczystości tradycyjnie odbyły się przy szańcu Hubala w Anielinie w gminie Poświętne, w powiecie opoczyńskim.

Obchody rozpoczęły się od zaciągnięcia warty przez Kompanię Honorową 25. Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, po czym odegrano hymn państwowy. Następnie ks. płk Grzegorz Krupski, dziekan Wojsk Lądowych odprawił Mszę św.

W trakcie kazania kapelan leśników, ksiądz kanonik Tomasz Bartczak mówił, że Hubal powinien być dla nas współczesnych przykładem do naśladowania. „(…) warto byśmy sobie (…) postawili właśnie pytanie o to, w jaki sposób my sami niesiemy w życiu tę wyjątkową troskę o to, aby imię Polska było zawsze wypowiadane z największą czcią i szacunkiem.”
Po Mszy Św. historię majora Hubala uczestnikom uroczystości przypomniał starosta opoczyński Józef Róg. Podkreślił on także wyjątkową postawę Henryka Dobrzańskiego w trakcie II wojny światowej. Uczestnicy obchodów wysłuchali okolicznościowych przemówień, nie zabrakło również apelu pamięci i salwy honorowej. Tegoroczne uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Wiązanki przy szańcu składali parlamentarzyści a także przedstawiciele wojska, policji, leśnicy, delegacje samorządów, instytucji, szkół oraz okoliczni mieszkańcy. Obchody zakończył pokaz szarży ułańskiej.

W uroczystości licznie wzięli udział mieszkańcy Ziemi Opoczyńskiej i okolicznych powiatów. Uczestnicy podkreślali, że trzeba pamiętać i przekazywać pamięć o bohaterze młodszym pokoleniom. Niektórzy z nich do Anielina przyjeżdżają co roku, by oddać cześć majorowi i jego żołnierzom.

Szaniec Hubala w Anielinie w gminie Poświętne jest szczególnym miejscem. To tu rankiem30 kwietnia 1940 roku major zginął. Niemcy zabrali jego ciało, a miejsce pochówku do dziś pozostaje nieznane.

www.majorhubal.pl

 

27.04.2017

VII Konkurs Recytatorski


Rokrocznie w kwietniu w szczególny sposób przywołujemy pamięcią tych wszystkich, którzy zginęli walcząc za wolność i niepodległość naszego kraju. Wspominamy ofiary masowych mordów dokonanych na polskich oficerach od III do IV 1940 roku w Katyniu i w innych miejscowościach Związku Radzieckiego. 27 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” w Dobromierzu odbył się VII Konkurs Recytatorski pod hasłem "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej". Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły p. Robert Dzierzgwa, który powitał przybyłych gości i nawiązał do motta konkursu, które stanowiły słowa wypowiedziane przez patrona naszej szkoły: „Broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg…!”. Oddział Wydzielony Wojska Polskiego pod dowództwem majora „Hubala” był dobitnym przykładem oporu na ziemi kieleckiej wobec okupanta.
W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze szkół z Rudy Malenieckiej, Czermna, Przedborza, Kluczewska, Komornik, ZPO nr 1 i nr2 z Włoszczowy, Krasocina, Oleszna i Dobromierza. Występowali oni w 3 kategoriach wiekowych.
Recytatorów oceniała komisja konkursowa w następującym składzie: przewodnicząca- p. Zdzisława Krupa- moderator i organizator Dyskusyjnego Klubu Książki w Dobromierzu, członkowie- p. Halina Mikuszewska- kierownik Domu Kultury w Przedborzu i p. Dagmara Strychalska- kierownik gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczewsku. Każdy uczestnik konkursu prezentował wiersz i fragment prozy. W ocenie jury brało pod uwagę: zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, stopień pamięciowego opanowania tekstów, poprawną i płynną recytację i ogólne wrażenie artystyczne. Po zakończeniu przesłuchań jury pracowało nad wyłonieniem zwycięzców, a następnie odbył się poczęstunek przygotowany dla wszystkich gości.
Kolejnym punktem konkursu było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Następnie odbyła się część artystyczna, w czasie której laureaci konkursu zaprezentowali się szerokiej publiczności.

Kategoria I- uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

I miejsce - Filip Ruszczyk- Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Dobromierzu
II miejsce- Julia Barańska- Zespół Przedszkolno- Szkolny w Komornikach
III miejsce Adrianna Prokop- Zespół Przedszkolno- Szkolny w Kluczewsku
wyróżnienie- Emilia Dróżdż- Szkoła Podstawowa w Czermnie

Kategoria II- uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej

I miejsce Magdalena Szymczyk-Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Dobromierzu
II miejsce- Mikołaj Ślęzak- Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie
III miejsce- Julia Kowalczyk -Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie
wyróżnienie- Mikołaj Łuczyński- Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej

Kategoria III- uczniowie gimnazjum
I miejsce- Małgorzata Francuz- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Przedborzu
II miejsce- Natalia Nowak- Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie
III miejsce- Karol Siwek- Zespól placówek Oświatowych w Olesznie
wyróżnienie- Natalia Pianka- Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie


Dzień ten był wielkim świętem dla naszej szkoły. Przyniósł wszystkim wiele wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.


Joanna Piszczek, Beata Zięba

 

26.04.2017

Segregujemy elektrośmieci

 

W okresie od 20 lutego do 3 marca bieżącego roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu przyłączył się do akcji „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”, prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic z Warszawy. Akcja ta polegała na zbiórce elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tą inicjatywę, gdyż niosła ona podwójne korzyści. Z jednej strony mogli przyczynić się do ponownego wykorzystania części z zużytych już sprzętów, a z drugiej strony za zgromadzone elektrośmieci Szkoła otrzymywała talon pieniężny do wykorzystania na sprzęt i materiały biurowe lub sprzęt sportowy.
Efektem naszej wspólnej pracy – zbiórki była góra eletrośmieci o wadze 1300kg, co dało nam w sumie bon o wartości 260zł. Bon ten w całości przeznaczyliśmy na sprzęt sportowy, który przekazaliśmy na wyposażenie świetlicy szkolnej, a wybraliśmy m.in.: 6 paletek do badmintona, 2 zestawy lotek do badmintona (każdy po 6szt), 2 rakietki do tenisa stołowego, 2sztuki Frisbee wham i 2 sztuki ringo.
Serdecznie dziękujmy uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci, którzy dbają o nasze środowisko naturalne, a tym samym wzbogacili wyposażenie naszej Szkoły o nowy sprzęt sportowy.
Kolejną zbiórkę planujemy już jesienią 2017.

 

Opiekun SU Małgorzata Ławińska

25.04.2017

II MIEJSCE DZIEWCZĄT W FAŁKOWIE


W dniu dzisiejszym reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły gościła w Fałkowie, gdzie odbył się XI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: SP Fałków, SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP Czermno i SP Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Skład: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Aleksandra Steczkowska, Natalia Turczyn, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska, Angelika Biskupska, Zuzanna Gaj, Karolina Mazurek, Wiktoria Madejska, Magdalena Ciszewska, Magdalena Fijołek. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety do 21 punktów, a tie- break do 15 punktów.
CZERMNO -KOMORNIKI 2:1
DOBROMIERZ -FAŁKÓW 2:1
KOMORNIKI -DOBROMIERZ 0:2
KLUCZEWSKO -CZERMNO 2:0
DOBROMIERZ -KLUCZEWSKO 0:2
FAŁKÓW -KOMORNIKI 2:1
KLUCZEWSKO -FAŁKÓW 2:0
CZERMNO -DOBROMIERZ 1:2
FAŁKÓW -CZERMNO 2:1
KLUCZEWSKO -KOMORNIKI 2:0

 

Końcowa klasyfikacja:
1 SP KLUCZEWSKO
2 SP DOBROMIERZ
3 SP FAŁKÓW
4 SP CZERMNO
5 SP KOMORNIKI

 

Sebastian Olczyk

 

Tydzień promocji zdrowia 24.04.2017 – 28.04.2017

 

Poniedziałek
10.35-10.55 (3 przerwa) Bieg po zdrowie z Panem Sebastianem Olczykiem- klasy I-III

Wtorek
8.55.-9.40 – Klasowe quizy „TRZY KROKI DO ZDROWIA”
9.50 – 10.35 "Przedszkolaczek czyścioszek" - zajęcia o higienie osobistej (prowadzi SU)
11.40-11.55 ROZTAŃCZONA PRZERWA DLA KLAS IV – VI (prowadzi SU)

Środa
8.55 – 9.40- TALERZ ZDROWIA - Każda klasa przygotowuje kanapki, szaszłyki owocowe lub warzywne. Część z nich (jeden talerz) oddaje do degustacji na stoliki wystawione na korytarzu szkolnym. Wychowawcy przypominają uczniom zasady Savoir-vivre przy stole szwedzkim.
Czwartek
9.00-10.35 „Przedszkolaki Zdrowe Dzieciaki” – Spacer i gimnastyka Przedszkolaków na świeżym powietrzu

Piątek
Przerwy międzylekcyjne- Kiermasz zdrowego jedzenia
11.40-11.55 (4 przerwa) Bieg po zdrowie z Panem dyrektorem Robertem Dzierzgwą- klasy IV-VI

 

Małgorzata Ławińska

24.04.2017

120 rocznica urodzin Majora Henryka "Hubala" Dobrzańskiego

 

W piątek, 21 kwietnia w OKiS Resursa Obywatelska odbyły się uroczyste obchody 120 rocznicy urodzin Majora Henryka "Hubala" Dobrzańskiego.

 

Uroczystość odbyła się z inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka „Hubala” Dobrzańskiego. Otwarcia i powitania zaproszonych gości oraz dzieci i młodzieży dokonała Pani Dyrektor  Beata Jasek. W uroczystościach udział wzięli leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Radomia, żołnierze ze Światowego Związku Armii Krajowej, straż graniczna, służba więzienna, policja i Radomska Delegatura IPN, członkowie Stowarzyszenia Weteranów Misji Pokojowej ONZ, szkoły (między innymi nasi uczniowie wraz z nauczycielami), drużyny harcerskie i wszyscy miłośnicy mjra „Hubala”. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste nadanie orderu przyznanego szkole przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Wręczenia dokonał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ppłk Leon Etwert. Na koniec znany radomski Przemysław Bednarczyk przybliżył zgromadzonym losy mjra „Hubala”, a zespół Lustro przypomniał klimat tamtych czasów, prezentując utwory z płyty „Gloria Victis”.

Dyrektor

 

Więcej: http://twojradom.pl/artykul/uczczono-120-rocznice/227329

18.04.2017

Ogólnopolskie Obchody

Dnia Pamięci o Majorze Henryku Dobrzańskim

 

Chcąc uczcić postać majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala i jego oddanie Sprawie Ojczyzny, stawianie honoru i wierności przysiędze ponad wszystko, Powiat Opoczyński wspólnie z Zarządem Regionalnym Lasów Państwowych w Łodzi i Gminą Poświętne, 30 kwietnia 2017 roku w sposób uroczysty obchodzić będą Dzień Pamięci o Majorze "Hubalu". Na wniosek Pana Józefa Roga – Starosty Opoczyńskiego, Honorowym Patronatem objął tegoroczne wydarzenia Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Po raz pierwszy pojedziemy do Anielina jako szkoła nosząca imię Henryka Dobrzańskiego.

 

Harmonogram:
10:00- Rozpoczęcie Uroczystości:

  • Polowa Msza Święta,
  • przemówienia okolicznościowe,
  • Apel Pamięci i Salwa Honorowa,
  • złożenie wiązanek i zapalenie zniczy,
  • Szarża Ułanów.

Dyrektor

14.04.2017

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
i Szanowni Rodzice


Na zbliżający się czas Wielkanocy proszę przyjąć życzenia

zdrowych i radosnych świąt niosących radość i nadzieję.
Spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości,

rodzinnego ciepła w prawdziwie wiosennym nastroju

 życzy Dyrektor Zps Dobromierz

13.04.2017

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt zakończona!!!

 

W pierwszym tygodniu kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Cieszymy się, że tak wielu uczniów klas 0-6 wzięło udział w akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Ilość zebranej karmy robi wrażenie! DZIĘKUJEMY.

Dyrektor

12.04.2017

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”


Czas Świąt Wielkanocnych związany jest przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. Także dzieci z II grupy przedszkola oddały się tej pięknej sztuce ludowej. Mali twórcy wykonali pisanki według własnych pomysłów, wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Do ozdabiania używali różnych materiałów: farb, papieru, włóczki, brokatów, cekinów, kaszy, cukru. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne. Dzieci ponadto doskonale znały i chętnie opowiadały o zwyczajach związanych z nadchodzącymi świętami. Wiedziały, że w wielkanocnym koszyczku nie może zabraknąć jajek, które są symbolem nowego życia. Dzisiejsze warsztaty plastyczne sprawiły dzieciom wiele radości.

 

Urszula Stanik

11.04.2017

"Mamo, tato, babciu, dziadku, co możesz zrobić dla naszego przedszkola?”


Dziś w ramach realizowanego projektu odbyło się fantastyczne spotkanie z Mamą Maciusia, która wykonała z dziećmi bransoletki z koralików. Pomysł bardzo przypadł do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Mimo, że zadanie wcale nie było łatwe dzieci poradziły sobie świetnie. Dziewczynki dumnie nosiły wykonaną ozdobę, natomiast chłopcy zapakowali ją do plecaka, by po powrocie do domu wręczyć mamie. W drugiej części spotkania Pani Joasia zaprezentowała maluchom instrumenty imitujące odgłosy natury. Dostarczyła tym samym niesamowitych wrażeń słuchowych wszystkim uczestnikom spotkania. Dzieci rozpoznawały i nazywały odgłosy: ptaków, wiatru, deszczu, grzmotu, szumu fal morskich, itp. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Biało za świetnie przygotowane zajęcia i poświęcony czas!!!

Urszula Stanik

09.04.2017

DZIEWCZĘTA ZAGRAŁY NA „SZÓSTKĘ”


W niedzielę 9 kwietnia reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły gościła w Kazimierzy Wielkiej, gdzie odbył się Ogólnopolski Turniej „Victoria Mini Volley Cup 2017” w kategorii „czwórki”. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 11 zespołów: VICTORIA I Kraków, VICTORIA II Kraków, PMOS I Busko, PMOS II Busko, GALA I Skarżysko, GALA II Skarżysko, ZPS Kluczewsko, MKS MOS Wieliczka, AZS UNI I Opole, AZS UNI II Opole i LUKS START Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła VI miejsce.
Skład: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Ewa Depta, Aleksandra Steczkowska, Wiktoria Pabiasz, Kinga Puchowska. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.
Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa >>>
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Dwa sety do 15 punktów.
DOBROMIERZ -ZPS KLUCZEWSKO 0:2 (11:15, 6:15)
DOBROMIERZ -AZS UNI II Opole 0:2 (12:15, 13:15)
DOBROMIERZ -PMOS II Busko 2:0 (15:12, 15:2)
DOBROMIERZ -MKS MOS Wieliczka 0:2 (5:15, 8:15)
DOBROMIERZ -AZS UNI I Opole 0:2 (10:15, 8:15)
DOBROMIERZ -GALA II Skarżysko 2:0 (15:7, 15:5)
DOBROMIERZ -GALA I Skarżysko 0:2 (10:15, 13:15)
DOBROMIERZ -PMOS I Busko 2:0 (15:6, 15:9)
DOBROMIERZ -VICTORIA II Kraków 2:0 (15:5, 15:3)
DOBROMIERZ -VICTORIA I Kraków 2:0 (15:4, 15:13)

 

MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY
1 AZS UNI I Opole 20
2 MKS MOS Wieliczka 18
3 AZS UNI II Opole 16
4 ZPS Kluczewsko 13
5 GALA I Skarżysko 13
6 LUKS START DOBROMIERZ 10
7 VICTORIA I Kraków 7
8 GALA II Skarżysko 6
9 PMOS II Busko 4
10 VICTORIA II Kraków 3
11 PMOS I Busko 1

Sebastian Olczyk

 

07.04.2017

Witamy wiosnę

 

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę oraz to, czy przyroda budzi się już z zimowego snu. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i leszczyny, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów.
Z okazji przyjścia wiosny dzieci z klasy pierwszej przygotowały dla przedszkolaków i uczniów klas II i III przepiękne przedstawienie pt. „Witamy wiosnę”.
Widzowie byli zachwyceni widowiskiem. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dla pierwszaków to drugi występ przed publicznością, który sprawił im wiele radości.

 

Edyta Szymczyk

06.04.2017

Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

W dniu dzisiejszym we Włoszczowie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji o prawo reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim przystąpiło 18 uczniów (po 3 z każdej gminy). Turniej miał dwa etapy - pisemny i ustny. Naszą szkołę i gminę Kluczewsko reprezentowali: Zuzanna Gaj i Klaudiusz Ruszczyk. Najlepiej z naszych uczniów spisał się Klaudiusz Ruszczyk, który zajął IV miejsce (zabrakło mu 1 punktu do finału ustnego). Natomiast Zuzanna Gaj uplasowała się na dobrej VII pozycji.  Opiekun Sebastian Olczyk.

Sebastian Olczyk

05.04.2017

MECZ KADRY  U13 w Kluczewsku

 

Województwo Świętokrzyskie vs Województwo Łodzkie 1:0. 

05.04.2017

Kiermasz Szkolny

 

W dniach 2-4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „ Hubal” w Dobromierzu odbył się kiermasz książek, który zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z Księgarnią
i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. Na kiermaszu znalazły się: klasyka literatury polskiej i światowej, ilustrowane albumy i atlasy, powieści dla dzieci i młodzieży, książki edukacyjne dla uczniów, kulinarne, hobbystyczne i audiobooki.
Celem akcji była promocja wartościowych książek, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, aktywizacja uczniów do współdziałania z biblioteką szkolną.
Wydarzenie jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wiele pozycji znalazło nabywców, przez co można sądzić, iż cele akcji zostały zrealizowane. Nagrodą za trud włożony w organizację przedsięwzięcia będzie przekazanie przez księgarnię wybranych pozycji książkowych dla naszej biblioteki.

Edyta Szymczyk

04.04.2017

II MIEJSCE CHŁOPCÓW W KLUCZEWSKU


W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w III Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZPS w Kluczewsku. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: SP Gowarczów, SP Kluczewsko, SP Nieświń, SP Komorniki i SP Dobromierz. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Skład: Kacper Mikołajczyk (k), Fabian Banaszczyk, Michał Ogrodnik, Radosław Pakuła, Antoni Mikołajczyk, Marcin Cecota, Jakub Szczukocki, Kacper Zapalski, Sebastian Mikołajczyk, Klaudiusz Ruszczyk, Michał Nasiadek, Wiktor Tkacz. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.

 

Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa 
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety do 21 pkt., a tie- break do 15 punktów.
KOMORNIKI -SP "HUBAL" DOBROMIERZ 0:2
GOWARCZÓW -KLUCZEWSKO 1:2
SP "HUBAL" DOBROMIERZ -GOWARCZÓW 2:0
NIEŚWIŃ -KOMORNIKI 2:0
GOWARCZÓW -NIEŚWIŃ 1:2
KLUCZEWSKO -SP "HUBAL" DOBROMIERZ 0:2
NIEŚWIŃ -KLUCZEWSKO 2:1
KOMORNIKI -GOWARCZÓW 0:2
KLUCZEWSKO -KOMORNIKI 2:0
SP "HUBAL" DOBROMIERZ-NIEŚWIŃ 1:2

 

Klasyfikacja końcowa:
1. SP NIEŚWIŃ
2. SP "HUBAL" DOBROMIERZ
3. SP KLUCZEWSKO
4. SP GOWARCZÓW
5. SP KOMORNIKI

 

04.04.2017

Zmagań konkursowych ciąg dalszy


1 kwietnia odbył się już ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Wzięła w nim udział nasza uczennica klasy VI b Aleksandra Steczkowska. Przeszła z wysokim wynikiem etap szkolny i powiatowy, co ją uprawniło do udziału w etapie wojewódzkim. Ola bardzo solidnie przygotowywała się do tego etapu. Oprócz pracy pozalekcyjnej z opiekunkami, uczestniczyła na żywo z dziełami sztuki na zajęciach organizowanych w Muzeum Narodowym i Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Zyskała dzięki temu duży zasób wiedzy. Uczestnictwo w trzecim etapie w sobotę w Kielcach dało jej tytuł finalisty, a wyniki zostaną ogłoszone za kilka dni.

Ewa Bakalarz

03.04.2017

II MIEJSCE DZIEWCZĄT W KLUCZEWSKU


W dniu dzisiejszym reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły gościła w Kluczewsku, gdzie odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Kluczewsku. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: SP Kluczewsko, SP Kluczewsko II, SP Nieświń, SP Komorniki, SP Fałków i SP Dobromierz. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Skład: Angelika Kłudziak (k), Olga Wasela, Ewa Depta, Natalia Turczyn, Wiktoria Pabiasz, Angelika Biskupska, Zuzanna Gaj, Karolina Mazurek, Wiktoria Madejska, Magdalena Ciszewska, Magdalena Fijołek. Opiekun: Pan Sebastian Olczyk.


Wyniki turnieju i klasyfikacja końcowa:
Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety do 15 punktów, a tie- break do 11 punktów.


KLUCZEWSKO I -KLUCZEWSKO II 2:0
KOMORNIKI -FAŁKÓW 1:2
NIEŚWIŃ -DOBROMIERZ 0:2
KLUCZEWSKO II -FAŁKÓW 1:2
DOBROMIERZ -KOMORNIKI 2:0
KLUCZEWSKO I -NIEŚWIŃ 2:0
NIEŚWIŃ -KLUCZEWSKO II 2:1
KOMORNIKI -KLUCZEWSKO I 0:2
FAŁKÓW -DOBROMIERZ 0:2
KOMORNIKI -KLUCZEWSKO II 2:1
KLUCZEWSKO I -FAŁKÓW 2:0
NIEŚWIŃ -KOMORNIKI 2:1
KLUCZEWSKO II -DOBROMIERZ 0:2
FAŁKÓW -NIEŚWIŃ 2:0
DOBROMIERZ -KLUCZEWSKO I 0:2

 

Końcowa klasyfikacja:
1. SP KLUCZEWSKO
2. SP "HUBAL" DOBROMIERZ
3. SP FAŁKÓW
4. SP NIEŚWIŃ
5. SP KOMORNIKI
6. SP KLUCZEWSKO II

Sebastian Olczyk

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

01.04.2017

AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT


SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA ZPS W DOBROMIERZU OGŁASZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW,
PRZEBYWAJACYCH W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W RADOMSKU.
ZBIERAMY: SUCHĄ I MOKRĄ KARMĘ (SASZETKI, PUSZKI) MAKARON ORAZ RÓŻNE ,,PRZYSMAKI" DLA PIESKÓW I KOTKÓW. MOŻNA PRZYNOSIĆ TAKŻE: KOCYKI, ZABAWKI DLA SZCZENIĄT, POJEMNIKI NA ŻYWNOŚĆ I WODĘ, SMYCZE.
ZBIÓRKA TRWA DO 7 KWIETNIA 2017 ROKU.
KAŻDY UCZESTNIK AKCJI OTRZYMA DYPLOM- ,,PRZYJACIEL ZWIERZĄT”
DARY DLA PODOPIECZNYCH SCHRONISKA ZOSTANĄ PRZEKAZANE W CZASIE WYCIECZKI UCZNIÓW ZPS DO SCHRONISKA .
LICZYMY NA WASZE WIELKIE SERCE I WSPARCIE AKCJI !!!

Organizatorzy

01.04.2017

BIBLIOTEKA SZKOLNA PROPONUJE


28 marca biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o dwie pozycje autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego. Tego właśnie dnia mija pierwsza rocznica śmierci wyjątkowego pisarza. Książki zostały przekazane bibliotece przez anonimowego darczyńcę. Ksiądz Kaczkowski postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wyróżniła go medalem „Curate Infirmos”. Został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka , nagrody Pontifici przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej, Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną , Medalu św. Jerzego „Tygodnika Powszechnego”, Róży Gali za działalność charytatywną oraz konkursu Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia w kategorii osobowość roku.
Ksiądz Jan zmarł 28 marca 2016 roku w rodzinnym domu w Sopocie. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki (wyleczony) i glejaka mózgu. Darczyńcy w imieniu czytelników serdecznie dziękujmy i prosimy o dalszą owocną współpracę.


Edyta Szymczyk