Styczeń 2019


25.01.2018

Zakończenie ferii

 

Na zakończenie ferii grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe do Kielc. Ostatni dzień wypoczynku upłynął im na aktywnej zabawie i wielu atrakcjach. Pierwszą atrakcją dnia był pobyt w kinie i oglądanie filmu pt. „Spider- Man Uniwersum”, następnie przejechaliśmy na lodowisko Pod Telegrafem. Uczniowie, którzy pierwszy raz mieli kontakt z jazdą na łyżwach odważnie weszli na lodowisko i po kilku próbach jazdy znakomicie radzili sobie na tafli. Spora grupa naszych uczniów jest już bardzo dobrymi łyżwiarzami. Na koniec dzieci miały jeszcze jedną aktywną formę wypoczynku, a mianowicie godzinną zabawę w Parku Rozrywki Fly Sky. Tu czekały na nie takie atrakcje jak: arena główna, zbijak, kosze do wsadu, koszykówka w klatce, poduszka powietrzna, baseny z gąbkami połączone z mega atrakcjami takimi jak: ścianka wspinaczkowa, równoważnia, lina do chodzenia, tor przeszkód ninja, ścieżka trampolinowa, airtrack oraz trampoliny profesjonalne. Ufamy, że po tak intensywnie spędzonym dniu uczniowie wrócą do szkoły wypoczęci i pełni energii do nauki.

 

Maria Chrzanowska
Małgorzata Ławińska
Marcin Jajko
Sebastian Olczyk

21.01.2019

Wesołe ferie..

 

W dniu 17 stycznia, w Sali Figloraj w Przedborzu, odbyło się spotkanie integracyjne dla przedszkolaków i ich rodziców. Maluchy spędziły 2 godziny na wspaniałych zabawach ruchowych, natomiast rodzice mieli czas na wspólne rozmowy i relaks przy dobrej kawie.

Urszula Stanik

15.01.2018

Zimą pamiętamy o ptakach

 

Tuż przed feriami przedszkolaki uzupełniły zapasy w karmnikach. Nasi mali ekolodzy bardzo dbają o to, aby ,,ptasie stołówki" zawsze miały pod dostatkiem jedzenia.

 

Przedszkolaki

14.01.2019

Bezpieczne ferie 2018

 

W naszym województwie właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Będą trwały od 14 do 25 stycznia. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny, jak co roku dokładajmy wszelkich starań, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

Pamiętajcie:
• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach,
• nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
• używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi),
• dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
• pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami!

 

Robert Dzierzgwa

13.12.2019

27 Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
SP DOBROMIERZ - NIE MOGŁO NAS ZABRAKNĄĆ !!!


W dniach 11 i 12 stycznia w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W pierwszym dniu przeprowadzony został kiermasz ciast, napojów, zabawek i gier przyniesionych przez Uczniów naszej szkoły. W drugim dniu tj. sobotę oprócz kiermaszu słodkości i loterii fantowej odbył się turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział następujące drużyny: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz gościnnie Piliczanka Przedbórz. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych, a ostateczna tabela zwycięstw przedstawia się następująco:
I miejsce- Piliczanka Przedbórz
II miejsce- Rodzice
III miejsce – Uczniowie
IV miejsce – Nauczyciele
W ten sposób zgromadzone środki a było ich aż 2023,05 złotych w całości zostały przekazane do punktu zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie.
Naszymi Wolontariuszkami były: Natalia Mikołajczyk, Magdalena Borkowska, Kinga Bakalarz i Wiktoria Królikowska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym Wolontariuszkom jak również Samorządowi Szkolnemu za pomoc w zorganizowaniu kiermaszów.
Dziękujemy również wszystkich uczniom i uczennicom naszej szkoły, rodzicom, pracownikom, nauczycielom oraz Zawodnikom turnieju, którzy przyłączyli się do Akcji a tym samym wzbogacili konto WOŚP, która w tym roku zbierała pieniążki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Małgorzata Ławińska

06.12.2019

Jasełka Noworoczne

Aby tradycji stało się zadość, w tym roku również w Szkole Podstawowej w Dobromierzu 6 stycznia – w Święto Trzech Króli zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe dla mieszkańców Dobromierza i okolicznych wiosek. Trzeba przyznać, że publiczność dopisała, a sala gimnastyczna ledwie pomieściła zebranych. Uczniowie klas II, III i VII przedstawili piękne i bardzo żywe widowisko o tematyce bożonarodzeniowej.
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Kojarzą się nam nie tylko z kolacją wigilijną, prezentami pod choinkę czy śpiewem kolęd ale przede wszystkim z ciepłem domowego ogniska, atmosferą radości i pojednania. Jest to również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem zwane „Jasełkami”. Pierwsze jasełka urządził dawno temu, w roku1223, wielki miłośnik Dzieciątka Jezus – św. Franciszek z Asyżu. Ojcowie i bracia z Zakonu zwyczaj ten ponieśli na cały świat, w tym także do Polski, gdzie już pod koniec XIII wieku pojawiły się figury przedstawiające całą scenę Bożego Narodzenia.
Nazwa jasełka pochodzi od słowa „jasła”, czyli żłób bydlęcy w stajni. Od tego żłobu powstał żłóbek, a od „jasła – jasełka, w których głównym elementem jest żłóbek z małym Dzieciątkiem.
Podtrzymując piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka przed świętami społeczności szkolnej a 6 stycznia 2019 roku dla szerszego audytorium. Gra aktorska naszych uczniów oraz przepięknie zaśpiewane kolędy i piosenki świąteczne bardzo podobały się publiczności a aktorzy otrzymali gromkie brawa. Świąteczna, pełna uroku dekoracja otulona niezwykłą grą świateł oraz barwne stroje występujących wprowadziły oglądających w magiczny świąteczny nastrój.

 

Ewa Bakalarz

Małgorzata Chlebosz

Joanna Piszczek

02.01.2019

Terminy ferii zimowych 2019

 

Ferie czyli zimowa przerwa semestralna została podzielona na cztery terminy, w których odbywają się ferie dla poszczególnych województw. Dzięki temu dzieci z różnych regionów mogą spotkać się na zimowiskach, poznać rówieśników z innych województw i nawiązać przyjaźnie. 

Ferie 2018/2019: 14 stycznia - 27 stycznia:

kujawsko-pomorskie,

lubuskie,

małopolskie,

świętokrzyskie,

wielkopolskie

Ferie 2018/2019: 21 stycznia - 3 lutego:

podlaskie,

warmińsko-mazurskie

Ferie 2018/2019: 28 stycznia - 10 lutego:

dolnośląskie,

mazowieckie,

opolskie,

zachodniopomorskie,

Ferie 2018/2019: 11 lutego - 24 lutego:

lubelskie,

łódzkie,

podkarpackie,

pomorskie,

śląskie

Dyrekcja