Przedszkole


Przedszkole
Przedszkole

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE


Publiczne Przedszkole w Dobromierzu wchodzi w skład Zespołu Przedszkolno- Szkolnego. W przedszkolu zatrudniony jest wykwalifikowany personel. Nauczycielki w dalszym ciągu poszerzają swoją wiedzę na kursach, szkoleniach i warsztatach. Ponadto już czwarty rok nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym Synergia", realizowany wspólnie z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli , który ma na celu ciągłe podnoszenie jakości naszej pracy. Obecnie do przedszkola uczęszcza 42 dzieci, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Do dyspozycji przedszkolaków są trzy sale zajęć, wyposażone w zabawki oraz materiały dydaktyczne. Posiadamy własną kuchnię, która przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki, zwracając bacznie uwagę na zapewnienie wszelkich wartości odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Nasza placówka posiada bibliotekę, bogato wyposażoną w literaturę dla dzieci oraz materiały dla nauczycieli i rodziców. Przedszkolaki korzystają również z przestronnej sali gimnastycznej. Przy przedszkolu znajduje się kolorowy plac zabaw z bezpiecznymi przyrządami do rozwijania sprawności fizycznej. Atutem jest okazały ogród, pełen zieleni, sprzyjający do prowadzenia zabaw ruchowych. Placówka zapewnia dzieciom bezpieczny pobyt, wyposażona jest w monitoring wewnętrzny i zewnetrzny.
Maluchy uczęszczające do oddziałów każdy dzień pobytu w przedszkolu odbierają jako niezwykłą przygodę. Nauka przez zabawę umożliwia im nabywanie nowych umiejętności, potrzebnych w późniejszych latach nauki szkolnej. Dla wszystkich dzieci prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Podczas wycieczek krajoznawczych i spacerów po najbliższej okolicy dzieci mają możliwość poznania przyrody i tradycji regionu świętokrzyskiego. Obcowanie z szeroko rozumianą kulturą umożliwiają im także cykliczne wyjazdy na spektakle. Warto podkreślić, że podczas spektakli dzieci aktywnie uczestniczą w przedstawieniu, przełamując tremę i rozwijając zdolności aktorskie. Dzieci prezentują swoje umiejętności, zdolności i talenty artystyczne na licznych wystawach, przedstawieniach i konkursach.
Przedszkole jest placówką otwartą na współpracę za środowiskiem lokalnym. Organizuje zajęcia integracyjne z rodzicami oraz liczne imprezy okolicznościowe: Bale Karnawałowe, Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Andrzejki, Mikołajki, Spotkania Wigilijne, Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Chłopaka, Dzień Pluszowego Misia, Pikniki Rodzinne, spotkania z przedszkolakami z Kluczewska . Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą ponadto udział w licznych projektach i programach edukacyjnych, jak np.: Akademia Aquafresh, Kubusiowy Przyjaciel Natury, Śniadanie Daje Moc. Przedszkolaki włączają się w liczne akcje charytatywne i ekologiczne: Góra Grosza, Spełniamy Marzenia, zbieranie nakrętek– pomoc chorym dzieciom, Sprzątanie Świata, zbieranie baterii.
Dzięki programom „W zdrowym ciele zdrowy duch” i ,,Tydzień Promocji Zdrowia” w naszej placówce maluchy realizują szereg tematów związanych ze zdrowym odżywianiem, sprawnością fizyczną oraz higieną. Spotykają się z dietetykiem, uczą się jak prowadzić zdrowy tryb życia. Uczestniczą w zajęciach sportowych, prowadzonych przez trenera
i siatkarzy z drużyny START Dobromierz. Wykonują szereg prac plastycznych, poznają wiersze i piosenki o tematyce związanej ze zdrowiem. Wykonują kanapki i szaszłyki owocowe na wspólną degustację przy szwedzkim stole. Wyruszają na rajd pieszy z kijkami nordic walking.
Wszystkie te przedsięwzięcia nie miałyby szans na realizację bez ogromnego wsparcia rodziców. To dzięki ich pomocy dzieci mogą brać udział w wielu imprezach, konkursach i wyjazdach.
DZIĘKUJEMY !!! ZAPRASZAMY DO PRZDSZKOLA!


Wychowawczynie:
Grupa I – mgr Maria Stępniewska- nauczyciel dyplomowany
Grupa II – mgr Urszula Stanik- nauczyciel dyplomowany