VIII edycja


Radio Kielce 101,4 MHz.

 

Jeśli słuchać ... to trzeba wiedzieć dlaczego?

W dniu dzisiejszym Zarząd Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Start" Dobromierz podpisał umowę z Radiem Kielce.

Współpraca dotyczy współorganizacji Biegu "Tropem Wilczym" oraz wystaw i wydarzeń okolicznościowych. To niesamowite wsparcie dodaje nam energii do działań i dalszej pracy. Wsparcie, które otrzymujemy umacnia nas w decyzjach i podejmowanych realizacjach.

W zamian niewiele możemy zaoferować, bo zdajemy sobie sprawę, że dziękujemy ... to niewiele w stosunku do tego co dostajemy.

Nie od dziś wiemy, że misja Radia jest tożsama z misją Szkoły w Dobromierzu.
Jak uczyć się to od najlepszych!
Jak włączyć radio, to tylko na 101,4 MHz.

Słuchasz i Wiesz ... po prostu Radio Kielce

[pobierz] 0.2 MB regulamin-biegu-tropem-wilczym-w-dobromierzu

Regulamin Tropem Wilczym w DOBROmierzu

DOBROmierz biegnie ku pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

 

Witold Pilecki herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh”; nazwiska konspiracyjne „Roman Jezierski”, „Tomasz Serafiński”, „Leon Bryjak”, „Jan Uznański”, „Witold Smoliński”; kryptonim T-IV (ur. 13 maja 1901 w Ołońcu, zm. 25 maja 1948 w Warszawie).

Rotmistrz Kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948.

Unieważnienie wyroku nastąpiło w 1990. Pośmiertnie, w 2006 roku otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownika.

 

Rejestracja: https://tiny.pl/t8hg9

Więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Rusza rejestracja!

 

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich biegaczy oraz sympatyków tej dyscypliny sportu do Dobromierza. 1 marca pobiegniemy w największym w Polsce Biegu Pamięci "Tropem Wilczym".

W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

 

Poniżej publikujemy link do strony rejestracji. Wszelkie informacje będziemy przekazywać za pomocą strony www.zpsdobromierz.pl oraz profilu na FB. Serdecznie zapraszamy do rejestracji . Liczba pakietów ograniczona (250 sztuk). O przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

https://tiny.pl/t8hg9