LUKS Start Dobromierz


LUKS "START" DOBROMIERZ

.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Start Dobromierz został założony w maju 1997 roku, jako stowarzyszenie prawne, mające za swój główny cel organizowanie czasu pozalekcyjnego dzieci i młodzieży z terenu i okolic Dobromierza.

Początkowo działalność ta ograniczała się jedynie do pracy z uczniami szkoły. Jednak z upływem czasu praca w obrębie klubu rozszerzyła się o szeroką współpracę z absolwentami szkoły oraz z rodzicami uczniów. Z roku na rok wzrasta wartość społeczna działalności Startu Dobromierz. W początkowej fazie swojego istnienia prowadzący zajęcia stawiał sobie za główny priorytet przygotowywanie uczniów do zawodów i rozgrywek w ramach WSZS. Uczniowie małej, prowincjonalnej miejscowości w niedługim czasie zaczęli osiągać sukcesy sportowe na szczeblu gminnym, rejonowym powiatowym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. Zwycięstwa odnoszone były na bardzo szerokim polu działalności sportowej, m.in.: lekkoatletyka (biegi, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, sztafeta 4x100m.), piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i siatkówka.

W niedługim czasie zawodnicy i drużyny zaczęły odnosić znaczące sukcesy dla sportu szkolnego oraz promocji naszej miejscowości. Jednak to był, jak się okazało, początek i minimalny zakres istnienia uczniowskiego klubu sportowego. W porozumieniu z władzami szkolnymi oraz przy głębokiej współpracy z władzami samorządowymi, klub zaczął organizować życie sportowe nie tylko Dobromierza, ale i całej gminy Kluczewsko. Poza tym, w ciągu ostatnich lat działalność klubu wzbogaciła się o prowadzenie sekcji siatkarskiej oraz sekcji piłki nożnej. Szkolenie w obrębie poszczególnych sekcji jest prowadzone w kilku grupach wiekowych. Pierwszy kontakt z mają uczniowie szkoły podstawowej. Drugą grupą są uczniowie miejscowego gimnazjum. Następną drużynę stanowią nasi absolwenci, którzy reprezentują Dobromierz i gminę w wielu imprezach o zasięgu między gminnych czy międzypowiatowych. Należy również wspomnieć w tym miejscu o drużynie nauczycielskiej, która również odnosi sukcesy w rywalizacji sportowej.

I tu nie kończy się działalność klubu. Widząc bardzo duże potrzeby i wnoszony wkład członków klubu w pomoc innym, potrzebującym, LUKS START Dobromierz zaczął włączać do swojej pracy organizowanie imprez charytatywnych. Jako pierwsi w gminie włączyliśmy się do organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już kilkanaście lat dźwięcznie gra w Dobromierzu, zbierając przy tym środki finansowe, które są przekazywane na potrzeby fundacji. Pomagaliśmy także naszym Zuchom przy organizacji akcji I Ty możesz zostać Św. Mikołajem.

Klub współpracuje z Gminą Kluczewsko, Gminnym Klubem Sportowym w Kluczewsku, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Ochotniczą Strażą Pożarną, Policją oraz z wieloma Partnerami i Sponsorami. Działalność Klubu jest również dostrzegana w środowisku lokalnym, o czym świadczy uzyskiwana pomoc na organizację imprez.

Styczeń 2015 roku okazał się być szczególnym w naszej dotychczasowej działalności. To właśnie wówczas powstał pomysł zarejestrowania drużyny w rozgrywkach PZPS. Po nawiązaniu kontaktu z naszymi Sponsorami oraz Partnerami zgłosiliśmy drużynę do rozgrywek IV Świętokrzyskiej Ligi Siatkówki, w której udanie zadebiutowaliśmy 23 października 2015 roku, meczem w Masłowie.

Podsumowując już ponad dziesięcioletnią działalność klubu można powiedzieć, iż podjęte działania zostały pozytywnie przyjęte, a ich ewaluacją jest ich rok roczne powtarzanie, które wynika z ogromnej potrzeby sportowców- amatorów.

Do największych imprez sportowo– rekreacyjnych, organizowanych przez nasz klub z pewnością można zaliczyć:
- Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty;
- Amatorską Ligę Piłki Siatkowej "Murawy Dobromierskie" (ALPS);
- Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej;
- Turniej Piłki Siatkowej w ramach WOŚP;
- Turnieje Charytatywne w Piłce Siatkowej.

 

więcej: http://startdobromierz.pl