Biblioteka


Biblioteka Szkolna
Biblioteka Szkolna

WITAMY NA STRONIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
ZESPOŁU PRZEDSZKOLNO-SZKOLNEGO W DOBROMIERZU

 

W Bibliotece:

  • chętnie Cię widzimy,
  • nie stawiamy stopni,
  • do niczego nie zmuszamy.

W Bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • czytać czasopisma,
  • myśleć i szukać informacji,
  • pytać,
  • uśmiechać się,
  • mieć spokój.

Godziny otwarcia w roku szkolnym 2017/2018:

 

Poniedziałek- 8.00-12.35 (biblioteka szkolna)
Wtorek 8.00-16.00 (biblioteka publiczna)
Środa- 8.00 -12.35 (biblioteka szkolna)
Czwartek- 8.00-13.30 (biblioteka szkolna)
Piątek- 8.55-9.40 (biblioteka szkolna)

 

Opiekunem biblioteki  szkolnej jest Pani Edyta Szymczyk.

Kierownikiem biblioteki publicznej jest Pani Dagmara Strychalska.

 

Już od kilku lat w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu systematycznie odbywa się akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Skierowana jest ona do uczniów klas I-III oraz przedszkola. Bieżący rok szkolny postanowiliśmy rozpocząć akcją „Poranne czytanie”. Raz w tygodniu wychowawcy klas będą wprowadzać uczniów w „cudowny świat książki, bajki i baśni”.
W ramach akcji pierwsza klasa jest w trakcje czytania „120 Przygód Koziołka Matołka”. Pierwszacy przygotowali się znakomicie na spotkanie z Koziołkiem Spoko- maskotką Świętokrzyskiej Policji.

„Dzieci bajek nie czytają, bajki same umierają”


W ramach akcji „Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych” uczniowie w czasie zajęć świetlicowych przygotowali przedstawienie pt. „Dzieci bajek nie czytają, bajki same umierają”. Aktorzy bardzo wymownie przedstawili jak ważne jest czytanie książek oraz ich wpływ na charakter młodego czytelnika. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali w przedszkolu i przed uczniami klas I-III.


Edyta Szymczyk

Dzień Papieski


Dzień Papieża Jana Pawła II, to polskie święto obchodzone co roku 16 października. Zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi. Tego dnia w naszej szkole została przygotowana wystawa książek poświęconych Janowi Pawłowi II oraz Jego autorstwa.


Edyta Szymczyk

Wesoła Biblioteka

 

Biblioteka w Szkole w Dobromierzu, to dziś najweselsze i najczęściej odwiedzane miejsce. Dzieci oraz młodzież są zachwyceni wyremontowaną częścią biblioteki. Nowy wystrój, meble, a przede wszystkim książki, które przyciągają wzrok swoimi kolorowymi brzegami na nowych półkach tworzą niezwykły klimat. Uczniów klas starszych Panie bibliotekarki obdarowały zakładkami do książek, młodsi otrzymali to, co lubi najbardziej jeden z bohaterów książkowych, czyli : „małe co nieco”. Czytelnicy codziennie z uśmiechem na twarzach i z książką w ręku opuszczają bibliotekę i zapewniają, że wrócą następnego dnia. Zapraszamy do biblioteki !!!

 

Edyta Szymczyk
Dagmara Strychalska

"Święty, jakiego nie znał świat"


„Dwie korony” to film ukazujący nieznane fakty z życia Ojca Maksymiliana Kolbe, pierwszego polskiego męczennika podczas II wojny światowej, który został wyniesiony na ołtarze. W filmie przedstawione jest życie świętego od dzieciństwa poprzez jego działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach, dziennikarską( założył czasopismo Rycerz Niepokalanej), aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.
Film bardzo podobał się młodzieży. Byli zaskoczeni energicznym życiem świętego i wypowiedziami zakonników na temat głównego bohatera . Uczniowie wyszli z seansu niesamowicie wzruszeni i wyciszeni, długo kontemplując w zaciszu własnego serca to, czego byli przed chwilą świadkami.


Edyta Szymczyk