V Konkurs


V Konkurs Recytatorski "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej"
V Konkurs Recytatorski "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej"

64 uczniów z 11 szkół podstawowych i 10 gimnazjów z powiatów włoszczowskiego, koneckiego i radomszczańskiego wzięło udział w V Konkursie Recytatorskim "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej", który odbył się w szkole w Dobromierzu, w gminie Kluczewsko.

 

Każdy z uczestników musiał zaprezentować wiersz i fragment prozy dotyczący wydarzeń z okresu II wojny światowej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Wszyscy młodzi poeci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki. Gospodarze konkursu - uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu - przedstawili w drugiej części montaż słowno-muzyczny. - Wierszem i piosenką uczciliśmy pamięć bohaterów z czasów II wojny światowej - opowiadał dyrektor szkoły Robert Dzierzgwa. Uroczystość uświetnili też żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą zaprezentowali swój najnowszy sprzęt wojskowy. W podziękowaniu za stałą współpracę ze szkołą żołnierze otrzymali pamiątkową statuetkę. Tegoroczną edycję konkursu recytatorskiego w Dobromierzu objęli honorowymi patronatami: Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, Marszałek Województwa Adam Jarubas oraz Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/wloszczowa/art/8637255,w-dobromierzu-uczniowie-recytowali-wiersze-o-wojnie,id,t.html