VII edycja


Rejestracja: https://tiny.pl/txgmb

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Miło nam poinformować, iż 3 marca Biegnie w Dobromierzu Łukasz Łukasz Wolf Wilczynski - Siudek wraz ze swoją Rodziną. Łukasz został Partnerem Naszego Biegu, a co przygotuje dla nas ... to będzie niespodzianka :-)

Tropem Wilczym w Dobromierzu

http://zpsdobromierz.pl/vii-edycja.html

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Wczoraj wieczorem uzyskaliśmy kolejne potwierdzenie udziału w naszym biegu. Tym razem wsparła nas Strzelnica Łódzka, która była obecna również w ubiegłym roku. Dziękujemy i zapraszamy :-)

http://www.strzelnicalodzka.pl

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Tak, jak i w minionej edycji, naszym Partnerem będzie także Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Mjr. "Hubala" z Poświętnego. Dziękujemy i zapraszamy :-)

http://www.hubalczycy.pl

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Jak zwykle w takich wydarzeniach będzie z nami Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "START" Dobromierz :-)

https://www.facebook.com/Ludowy-Uczniowski-Klub-Sportowy-S…/

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Nowy Rok przywitaliśmy z bardzo miłą wiadomością :-) Tak jak w ubiegłym roku, Partnerem naszego biegu będzie Stowarzyszenie Libera ResPublica z Końskich. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do Dobromierza :-)

https://www.facebook.com/Libera.ResPublica/

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Po raz drugi meldują swój udział Przyjaciele Naszej Szkoły ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Jodła".
Szczerze mówiąc to nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie inaczej :-)
Znamy bardzo dobrze działalność "Jodełki", ale dla przypomnienia zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia:

http://www.jodla.org

Robert Dzierzgwa

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Miło mi poinformować Was, iż 3 marca w Dobromierzu do naszej drużyny dołączy Stowarzyszenie Kawaleryjskie "Beliniak" w barwach 4. Szwadronu 27 Pułku Ułanów im. Króla Stefana Batorego. Cieszymy się ogromnie z deklaracji współpracy przy organizacji Biegu w Zps Dobromierz.
Witamy na pokładzie :-)

Więcej o Stowarzyszeniu: https://www.facebook.com/4Szwadron27PU/

 

Robert Dzierzgwa

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Gmina Kluczewsko Sponsorem Strategicznym
Biegu w Dobromierzu

Więcej o Gminie: http://www.kluczewsko.pl

Tropem Wilczym w Dobromierzu

 

Wiemy już kto będzie Patronem Naszego Biegu. 3 marca 2019 roku pobiegniemy ku pamięci Antoniego Hedy ps. "Szary".

Antoni Heda ps. „Szary” (ur. 11 października 1916 w Małomierzycach k. Iłży, zm. 14 lutego 2008 w Warszawie) – Generał brygady Wojska Polskiego, dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, w okresie powojennym formacji niepodległościowych ROAK, DSZ, NIE. Działał głównie na terenie okręgu kieleckiego i radomskiego.

"... 5 sierpnia 1945 – najsłynniejsza akcja bojowa – ok. 250 osobowy oddział AK pod dowództwem kpt. „Szarego” podczas ok. 4 godzinnej operacji rozbił główne ubeckie więzienie w centrum Kielc, przy ul. Zamkowej i uwolnił ok. 354 więźniów z niemal wszystkich cel (zabrakło trotylu do otwarcia 2 cel)..."

 

więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Heda

 

Robert Dzierzgwa

Tropem Wilczym - historia biegu:

 

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

 

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.4 marca 2018. 

 

W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

 

Tropem Wilczym po raz drugi w Dobromierzu
Tropem Wilczym po raz drugi w Dobromierzu