Styczeń 2019


15.01.2018

Zimą pamiętamy o ptakach

 

Tuż przed feriami przedszkolaki uzupełniły zapasy w karmnikach. Nasi mali ekolodzy bardzo dbają o to, aby ,,ptasie stołówki" zawsze miały pod dostatkiem jedzenia.

 

Przedszkolaki

14.01.2019

Bezpieczne ferie 2018

 

W naszym województwie właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Będą trwały od 14 do 25 stycznia. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny, jak co roku dokładajmy wszelkich starań, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

Pamiętajcie:
• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach,
• nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
• używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi),
• dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
• pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami!

 

Robert Dzierzgwa

13.12.2019

27 Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
SP DOBROMIERZ - NIE MOGŁO NAS ZABRAKNĄĆ !!!


W dniach 11 i 12 stycznia w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W pierwszym dniu przeprowadzony został kiermasz ciast, napojów, zabawek i gier przyniesionych przez Uczniów naszej szkoły. W drugim dniu tj. sobotę oprócz kiermaszu słodkości i loterii fantowej odbył się turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział następujące drużyny: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz gościnnie Piliczanka Przedbórz. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych, a ostateczna tabela zwycięstw przedstawia się następująco:
I miejsce- Piliczanka Przedbórz
II miejsce- Rodzice
III miejsce – Uczniowie
IV miejsce – Nauczyciele
W ten sposób zgromadzone środki a było ich aż 2023,05 złotych w całości zostały przekazane do punktu zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie.
Naszymi Wolontariuszkami były: Natalia Mikołajczyk, Magdalena Borkowska, Kinga Bakalarz i Wiktoria Królikowska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym Wolontariuszkom jak również Samorządowi Szkolnemu za pomoc w zorganizowaniu kiermaszów.
Dziękujemy również wszystkich uczniom i uczennicom naszej szkoły, rodzicom, pracownikom, nauczycielom oraz Zawodnikom turnieju, którzy przyłączyli się do Akcji a tym samym wzbogacili konto WOŚP, która w tym roku zbierała pieniążki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Małgorzata Ławińska

06.12.2019

Jasełka Noworoczne

Wspaniali aktorzy, piękne śpiewy i recytacje. Profesjonalna scenografia i oświetlenie, pełna widownia i gromkie brawa.
To oznaki wspaniałego sukcesu, wystawianych przez naszych uczniów, noworocznych jasełek. Tradycja kultywowana już od 12 lat to wspaniałe kulturalne i duchowe widowisko, przedstawiane zawsze w Święto Trzech Króli. Cieszymy się ogromnie, że wspólnie mogliśmy wkroczyć w Nowy Rok w miłej, życzliwej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Paniom Ewie Bakalarz, Małgorzacie Chlebosz, Joannie Piszczek oraz Panu Marcinowi Nowakowi za pomoc w przygotowaniach i realizacji. Dziękujemy także księdzu Stanisławowi Stańczykowi za świąteczne przesłanie oraz życzenia noworoczne.

Foto: Edyta Szymczyk

Robert Dzierzgwa

02.01.2019

Terminy ferii zimowych 2019

 

Ferie czyli zimowa przerwa semestralna została podzielona na cztery terminy, w których odbywają się ferie dla poszczególnych województw. Dzięki temu dzieci z różnych regionów mogą spotkać się na zimowiskach, poznać rówieśników z innych województw i nawiązać przyjaźnie. 

Ferie 2018/2019: 14 stycznia - 27 stycznia:

kujawsko-pomorskie,

lubuskie,

małopolskie,

świętokrzyskie,

wielkopolskie

Ferie 2018/2019: 21 stycznia - 3 lutego:

podlaskie,

warmińsko-mazurskie

Ferie 2018/2019: 28 stycznia - 10 lutego:

dolnośląskie,

mazowieckie,

opolskie,

zachodniopomorskie,

Ferie 2018/2019: 11 lutego - 24 lutego:

lubelskie,

łódzkie,

podkarpackie,

pomorskie,

śląskie

Dyrekcja