Maj 2019


14.05.2019

Dobromierz IV drużyną w województwie 🏐🏆🙃💪🏐


W dniu dzisiejszym w Mircu odbył się Finał Wojewódzki w Mini-Piłce Siatkowej Chłopców (rocz. 2006 i młodsi). W turnieju finałowym wzięło udział 9 zespołów.

 

Wyniki naszej drużyny:
I runda:
Dobromierz -Skarżysko Kam. 0:2 (26:28, 17:25)
Dobromierz -Chybice 2:0 (25:23, 25:22)
II runda:
Dobromierz -Wzdół Rządowy 2:0 (25:11, 25:23)
Dobromierz -Łomno 2:1 (25:8, 14:25, 15:2)

Sebastian Olczyk

Narodowe Święto Zwycięstwa

04.05.2019

"Pinokio" Carlo Collediego

 

Dnia 26 kwietnia przedszkolaki z I i II grupy wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami uczestniczyły w wycieczce autobusowej do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. "Pinokio" Carlo Collediego w wykonaniu prawdziwych aktorów oraz rozbudzenie zainteresowań teatralnych. Pinokio to przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku,który staje się prawdziwym chłopcem,z początku skupionym wyłącznie na sobie,uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie ogląda się na innych. Z czasem jednak dowiaduje się,co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla każdego z nas.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem, podczas oglądania spektaklu w teatrze, dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autobusem.

Monika Ławińska

Święto Narodowe Trzeciego Maja

03.05.2019

,,Nauczmy się na pamięć tego kraju..."


30 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. ,,Hubal" w Dobromierzu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chlubne karty historii naszej Ojczyzny przypomnieli uczniowie klasy VIII a i VIII b pod kierunkiem p. M. Ławińskiej, p. T. Tańskiej i p. K. Balcerek. Młodzież w montażu słowno- muzycznym przypomniała postacie i wydarzenia, które miały wpływ na tworzenie nowego rozdziału historii polskiego narodu. Zabrzmiały pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu solistów i chóru. Zostały przypomniane zasługi wielu Polaków, którzy w niesprzyjającej atmosferze potrafili zdobyć się na ratowanie naszej Ojczyzny. Dziś to święto jednoczy cały naród.

 

Teresa Tańska

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

02.05.2019

Spotkanie ze Strażakami


25 kwietnia do naszej szkoły zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się, że Straż Pożarną można wezwać nie tylko do gaszenia pożarów, ale również do wypadków samochodowych, ratowania zwierząt, czy pomagania przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Z wielką radością zakładały cały mundur strażacki i hełm oraz wsiadały do wozu strażackiego.
Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu, którzy umożliwili naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka oraz sprzętu i wozu strażackiego.

Wychowawcy

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

01.05.2019

Spotkajmy się ... w bibliotece :-)

 

 

W ramach projektu „ Spotkajmy się w bibliotece” odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem przez naszych uczniów zostały zaprezentowane następujące książki: „ Magiczne kino”, „ Reks, szczeniak z wakacji ”, „ Harry Potter”, „ Wiedźmin. Miecz przeznaczenia”, „ Assasin. Renesanas”, „ Zwierciadło piekieł”, „ Dance Sing Love miłosny układ” oraz „ Chłopiec w pasiastej piżamie”.
Dziękujemy Natalce Jakubowskiej, Kindze Bakalarz, Martynie Trąbskiej, Szczepanowi Skórnickiemu, Mikołajowi Zaborskiemu, Karolinie Skwarek, Julii Tatar i Madzi Wyciszkiewicz.
Na następne spotkanie zapraszamy w maju.


Edyta Szymczyk
Edyta Delczyk- Wasela