Luty 2018


17.02.2018

I Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt Kluczewsko Mini Volley Cup 2018


W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt. Mimo, iż zajęliśmy odległe miejsca, wspaniale spędziliśmy czas, nie tylko grając w siatkówkę. Były też tańce, nowe znajomości, rywalizacja z przyjaciółkami, łzy smutku i radości. Bo na tym polega piękno dyscypliny, którą kochamy i uprawiamy - siatkówki :-)
Gratulujemy naszym reprezentantkom, najmłodszym szczególnie odwagi zmierzenia się ze starszymi, bardziej doświadczonymi koleżankami. Głęboko wierzymy, że dzisiejsze doświadczenia przełożą się na nasze wyniki w przyszłości :-) Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gratulujemy organizacji.
Poniżej podajemy składy drużyn oraz zajęte miejsca.


START Dobromierz I (XIX miejsce)
Kinga Czaińska, Anna Świerczyna, Wiktoria Królikowska, Edyta Pakuła


START Dobromierz II (XXI miejsce)
Zuzanna Wyrobek, Emilia Depta, Julia Delczyk


START Dobromierz III (XXIV miejsce)
Zuzanna Wojtczyk, Zuzanna Jaworska, Kamila Stanisz


Robert Dzierzgwa

16.02.2018

"Patriota, dla którego Ojczyzna byłą dobrem najwyższym”

 

W piątek przed feriami zimowymi został rozstrzygnięty w naszej szkole konkurs plastyczny organizowany w ramach projektu ,,Szkoła Młodych Patriotów”. Na Konkurs wpłynęło ponad 100 prac.
Wybór najlepszych był trudnym zadaniem dla komisji, bo każda była niepowtarzalna i wykonana w ciekawych technikach. Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Laureatom konkursu gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach artystycznych. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy :-)


Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria I kl. I-III
1.Milena Pakuła
2.Natalia Mikołajczyk
3.Julia Bielska
Julia Potapczuk- wyróżnienie.
Kategoria II kl. IV-VI
1.Nikodem Rak
2.Dominik Pierzyna
3.Weronika Włoszczowska
Maciej Banaszczyk-wyróżnienie
Kategoria III kl. VII i kl. gimnazjalne
1.Magdalena Wyciszkiewicz
2.Julia Tatar
3.Kamil Musiał
Marta Ilnicka- wyróżnienie


Iwona Niewęgłowska

15.02.2018

Smacznie, zdrowo, kolorowo


Czy ferie zimowe w domu zawsze muszą się kojarzyć z biernym spędzaniem wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem? Ciekawą alternatywą były warsztaty żywieniowe organizowane w ZPS Dobromierz. Głównym celem zajęć było kształtowanie wśród młodzieży prozdrowotnej postawy, świadomych i zdrowych nawyków żywieniowych oraz przekazywanie umiejętności. Połączenie zabawy z nauką to znakomity sposób na rozbudzanie pasji kulinarnych oraz ćwiczenie kreatywności i estetyki. Warsztaty rozpoczęły się ciekawym wykładem i quizem nt. zdrowego odżywiania przeprowadzonym przez studentkę II roku dietetyki WUM. Po części teoretycznej uczestnicy z zapałem zabrali się do przygotowywania dietetycznych posiłków tj. jaglane kotleciki, ciasteczka owsiano-marchewkowe czy szaszłyczki owocowe. Zwieńczeniem kulinarnej przygody była degustacja przygotowanych przez siebie potraw.


Iwona Niewęgłowska

14.02.2018

Mecz Piłki Siatkowej "Pamięci Armii Krajowej"


14 lutego 1942 roku to data przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową, która była największą konspiracyjną armią. W okresie szczytowym liczyła ponad 300 tysięcy żołnierzy. W dniu dzisiejszym rozegraliśmy mecz siatkówki, który mamy nadzieję będzie nam przypominał o tym wydarzeniu.


Klasa III G vs Klasa VIIa,b 3 : 1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:23)


Klasa IIIG: Jakub Kłudziak, Kacper Bąk, Szymon Biskupski, Sebastian Woźniak
Klasa VII a,b: Jakub Szczukocki, Kacper Mikołajczyk, Kacper Bąk, Kacper Zapalski, Radosław Pakuła
Sędzia: Anna Dzierzgwa

Robert Dzierzgwa

13.02.2017

Nasz sposób na ferie


Roztańczone ferie – pod takim hasłem przebiegał drugi dzień ferii w Szkole Podstawowej im.Majora Henryka Dobrzańskiego w Dobromierzu. Był to niezwykle udany dzień bo oprócz zabawy dzieci uczestniczyły w spotkaniu DKK czyli Dyskusyjnego Klubu Książki. Prowadząca Klub – pani Zdzisława Krupa wyjaśniła na czym polega działalność DKK, a potem wywiązała się dyskusja między dorosłymi uczestniczkami Klubu a dziećmi. Następnie uczniowie oddali się zabawie bo to przecież był ostatni dzień karnawału. Były śpiewy przy gitarze oraz nauka układów tanecznych przygotowanych przez dziewczynki z klasy VI. W międzyczasie rozegrano mecz piłki nożnej. Dzień był bardzo aktywny i wesoły ale przecież o to chodziło aby dzieci radośnie spędziły czas.

 

Ewa Bakalarz
Edyta Szymczyk
Urszula Stanik

12.02.2018

Ferie na wesoło w Przedszkolu :-)


W naszym Przedszkolu nie ma czasu na nudę. Wspaniałą atrakcją pierwszego dnia ferii okazał się wyjazd do sali zabaw ,,Figloraj” w Przedborzu. W tym „bajkowym” miejscu maluchy miały do dyspozycji dwupiętrową konstrukcję zabawową, a w niej: labirynty, ruchome pomosty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, samochody, piłki do skakania i wiele innych. Zabawy przebiegały w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Przedszkolaki wróciły bardzo zmęczone, ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!! Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kluczewsko za bezpłatne wynajęcie autobusu szkolnego. Życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.


Maria Stepniewska
Urszula Stanik

08.02.2018

Plan zajęć dla uczniów podczas ferii

 

Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych wychowanków i uczniów szereg zajęć podczas zbliżających się ferii zimowych. Zachęcamy do wspólnej zabawy i spędzenia czasu wolnego razem ze swoimi koleżankami i kolegami. Mam nadzieję, że bogata oferta uatrakcyjni czas odpoczynku. Życzymy wszystkich udanych i zdrowych ferii zimowych :-)

Dyrekcja

[pobierz] 0.3 MB ferie-2018

Plan zajęć organizowanych przez Szkołę

07.01.2018

 

III MIEJSCE CHŁOPCÓW Z DOBROMERZA W POWIECIE


W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców z Dobromierza (rocznik 2005 i młodsi) gościła w Kluczewsku, gdzie odbył się Powiatowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które zagrały ze sobą system "każdy z każdym". Młodzi siatkarze z Dobromierza zajęli III miejsce.
Wyniki spotkań naszego zespołu:


SP DOBROMIERZ -SP 2 WŁOSZCZOWA 1:2
SP DOBROMIERZ -SP KLUCZEWSKO 1:2
SP DOBROMIERZ -SP 1 WŁOSZCZOWA 2:1
SP DOBROMIERZ -SP SECEMIN 2:1
Klasyfikacja końcowa:
1. SP KLUCZEWSKO
2. SP 2 WŁOSZCZOWA
3. SP DOBROMIERZ
4. SP SECEMIN
5. SP 1 WŁOSZCZOWA


Skład:
MIKOŁAJCZYK ANTONI (2006), MIKOŁAJCZYK SEBASTIAN (2005), STANIK WIKTOR (2006), RAK NIKODEM (2008), PIERZYNA DOMINIK (2008), JEDYNAK DOMINIK (2006), GOŁUCHOWSKI KACPER (2006), NOWAK PATRYK (2007).


Sebastian Olczyk

03.02.2018

ROZŚPIEWANA PRZERWA w Dobromierzu

pt.” Jest jeszcze w nas świąteczny czas”


25 stycznia 2018 roku chętni uczniowie gromadzili się na przerwach, aby wspólnie odśpiewać piosenki. W trakcie spotkań zaśpiewali trzy utwory: „Cichą noc” w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim), „Last Christmas” po angielsku oraz „Kling Glӧckchen, kling” po niemiecku.
Jest to miła forma spędzenia czasu wolnego w szkole, pozwala wykorzystać umiejętności wokalne uczniów, znajomość języków obcych oraz uatrakcyjnić przerwy szkolne. Uczniowie chętnie podjęli się tego zadania i już myślą o kolejnych piosenkach – ale tym razem o innej tematyce.


Wioleta Wrzeszcz
Joanna Chuda

02.02.2018

Nowości w Bibliotece

 

Owocna współpraca W bibliotece mamy nowe książki, które zostały zakupione za kwotę 600 zł, uzbieraną z kiermaszy oraz z rabatów udzielonych przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie. Dzięki wieloletniej współpracy otrzymaliśmy również 35 darmowych książek.

Edyta Szymczyk

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

01.02.2018

Historia biegu: "Tropem Wilczym"


W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

 

Jak będzie w Dobromierzu?

 

Zapisy: do 25 lutego
Link do rejestracji: http://zpsdobromierz.pl/tropem-wilczym.html
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy